Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

Supernatural

Distribuiţi
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

Re: Supernatural

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 12:59 pm

Dean clatina din cap printre hohote de ras, si mima un sarut la telefon.
    - Cu bratele, picioarele, gura, merge oricum pentru mine, scumpo. Daca-mi amintesc bine, erai la fel de grozava oricum.
    Se opri sa se gandeasca la ea, asa cum arata cand o sarutase ultimadata, si zambi sincer.
    - Gata, nu te mai laud. S-ar putea sa te intreci cu asta si sa-ti faci o meserie din asa ceva, Cass, iubire.

The infinite in me honours the infinite in you.
    Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Data de inscriere : 21/10/2011

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 1:14 pm

- Eu ?! Vai, dragule, adica stiu ca a trecut ceva timp dar chiar asa de rau la pat esti acuma incat sa zici ca altcineva inafara de tine isi va face meserie din sex. Dean , nu stiu cine, ce ti-a facut la "mica ta armura", dar devine destul de grav si chiar incepi sa ma ingrijorezi. Vai, nu imi spune ca creatura si-a dat seama de singura ta iubire si ti-a distrus-o ! Condoleante pentru orice eventualitate.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 1:18 pm

- Iubire, nu te-apuca sa te calugaresti deja. Ce-am acolo jos e mai mult decat in regula.
    Se opri pentru cateva clipe, apoi pufni indignat.
    - Si cum adica, "mica armura"? Ce-ar trebui sa insemne asta, hmm ?

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 1:25 pm

- Pff, of haide nu te infoia asa de tare in pene. Umm..nu vreau sa iti distrug singurul motiv al vietii, dar trebuie sa recunosti ca nu ii chiar asa de mare. Adica, am vazut mai mari. Dar stai linistit dragule , adica sunt singura ca femeile la a doua sau a treia varsta sunt foarte fericite si cu asa putin cand barbati lor nu sunt acasa. Si poate mai ai si tu noroc si dai de o vaduva tanara si disperata din cand in cand .
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 1:36 pm

Lui Dean nu-i venea sa creada ce Cassie tocmai spusese.
    - Huh ? Pardon? Nu e destul de mare?! Nenoro ...
    Se opri si incepu sa rada, apoi ridica o spranceana.
    - Bine, daca asa vrei sa jucam. Nici sa stai cu picioarele ca la ruleta ruseasca si n-o sa poti avea cata actiune am avut eu, iubire, asa ca stiu mai bine. Nici tu nu esti atat de buna in pat precum iti place sa te crezi.
    Facu o pauza, incercand sa gaseasca ceva cu care s-o atace unde ii ranea cel mai tare orgoliul, dar observa ca nu prea gasi. Era perfecta - cel putin fizic.
    - Si ca tot vorbeam de defecte, cine dumnezeu mai poarta chiloti de-aia in secolul douazeci si unu? Ma faceau sa ma gandesc la bunica, si nici macar n-am cunoscut-o.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 2:11 pm

-Lasa ca daca nu ti-ar fi placut lenjeria mea , atunci nu ai fi venit urmatoarea noapte, si urmatoarea si tot asa, dar acum ca ai zis de bunicata ...vai Dean Winchester, stiam eu ca ai o minte bolnava, dar nici chiar asa. Sa ai fantezii cu propria bunica este pur si simplu gresit. Si mai lasa-ma cu distratul asta . Te-ai gandit vreodata ca poate nu am vrut, sau nu vreau sa ma distrez? Nu, evident ca nu , din moment ce m-ai lasat asa balta fara sa te uiti un moment inapoi.
    Cassie deja simtea tensiunea din vocea ei , nu dorea sa spuna acele lucruri dar in noaptea aceea , pur si simplu dadu drumul cuvintelor si spera sa nu faca la fel si cu lacrimile .
    - Efectiv ai plecat,pur si simplu. Sti bine ca am o parere al naibii de buna despre mine , dar in acele momente m-am simtit ca o curva proasta si beata pe care ai lasat-o dupa ce ai facut ce ai vrut cu ea. Nu sunt absurda, nu ma asteptam sa te asezi in genuchi si sa ma ceri de nevasta, nu ca nu ai vrea sa o faci, dar totusi....
    Cassie simtea cum nu le mai putea face fata lacrimilor si pentru un moment le lasa sa curga, sperand ca Dean sa nu isi dea seama. Lua o gura mare de aer si continua .
    - Totusi, Dean Winchester , nu sunt o tarfa proasta,si chiar daca suna absurd si fara sens ... chiar ma asteptam de la mai mult. Nu intreba de ce, nici eu nu imi inteleg partea poluata de tine din mintea mea, dar totusi am facut-o. Asa ca in acest moment chiar am nevoie sa imi spui ca nu m-ai folosit ca pe o carpa pe care o folosesti la baie cand nu ai o femeie sa te satisfaca . Pentru ca chiar nu vreau sa cred asta , iar daca e asa, atunci de ce dracului m-ai sunat, doar ca sa ai un umar pe care sa plangi? Iar dupa aceea ce? Imi inchizi si te prefaci ca nu ai sunat niciodata ?
    Cassie lua o gura mare de aer, chiar avea nevoie. Astepta ca el sa zica ceva .
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 2:21 pm

Un grup de oameni iesira din camera de langa, si Dean privi in pamant pana plecara.
    - Te-am iubit, Cassie. Si nu in sensul ala pe care l-am folosit mai devreme ca sa glumim. Te-am iubit cu adevarat. Daca iubirea ar fi fost de ajuns, probabil acum eram cu tine mancand popcorn, uitandu-ne la vreun sitcom de familie.
    Se opri ca sa zambeasca cu o tristete resemnata.
    - Dar nu e. Iubirea nu e nicidoata de ajuns. Si asta eu o stiu cel mai bine. Si eu, si tu.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 2:26 pm

- Da, stiu, crede-ma in ultimele luni am aflat mai mult decat iti poti imagina. Am urme vii, daca vrei sa le verifici candva. Dar in rest chiar stiu, iubirea. Nu stiu care e tampitul care a inventat cuvantul asta , dar pentru oamenii ca mine si ca tine nu ar fi drept sa il invatam din moment ce niciodata nu o sa il putem trai.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 2:33 pm

Dean clatina din cap si stranse telefonul in mana, dorindu-si sa poata sa fie langa ea.
    - Asculta, Cass. Am asteptat sa-mi spui de buna voie, dar nu mai merge. Ce s-a intamplat cu tine? Am vorbit despre mine de aproximativ ... o suta de dolari. Daca tot va trebui sa-mi risc fundul si sa trisez la poker ca sa platesc banii astia, macar sa-mi spui si ce-ai patit.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 2:42 pm

Cassie lua o gura mare de aer, si refuza sa lase vreo urma de lacrima sa ii coboare peste fata, prea multe pentru o singura zi, si inca asa devreme.
    - E vorba despre tatal meu. Il iubesc si il apreciez, dar trebuie sa vedem realitatea: nu e un vanator asa de bun. Dar, de la un timp se incurca in cazuri grele pe care nu le poate finaliza. Iar eu, eu trebuie sa fiu acolo, sa il salvez tot timpul in ultimul moment, dar pana cand? Pana cand pot sa ajung acolo la timp? Ma gandesc la ce e mai rau. Si mai ales daca refuza sa imi zica ce cauta , si de ce. Pana acum era perfect multumit cu proprile calificari si nicodata nu se aventura pentru mai mult , chiar daca il imploram sa o faca. Dar cineva sau ceva la orbit. Nu ii mai pasa de nimic inafara de vanatoare, nici macar de mine. Pariez ca daca as muri salvandu-l nu i-ar parea rau, macar am omorat cratura , nu? Oricum de vreo 3 luni , aproape in fiecare seara imi vad moartea cu ochi pentru el. Iar uneori ma gandesc daca are rost sa ma infrunt cu ea, sau pur si simplu sa o las sa isi faca culcus in suletul meu pana ma alatur ei .
    Cassie inca isi tinea lacrimile pentru ea, dar nu stia daca va mai putea face asta pentru mult timp.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 3:14 pm

- Cass, nu spune asa ceva. Sunt sigur ca te iubeste. Asculta, stiu ca o sa par ca unul din misionarii aia de la biserica, dar stiu ce vorbesc. E tatal tau. Orice motive ar avea ~si crede-ma, iubire, eu sunt as in motive de-astea~, sunt suta la mie convins ca inca ai ramas fetita lui.
    Facu o pauza, apoi isi aminti si a doua parte a discursului ei.
    - Whoaaa, am inteles eu bine? Cassie, te-ai apucat de vanatoare? Ma refer, pe bune!? Nu doar ca sa-i faci placere lui tati sau ca sa ma impresionezi, tu chiar ai -literalmente- vanat creaturi? Din cate stiam tatal tau niciodata nu s-a ocupat cu chestiile care trebuiau impuscate. Era mai mult cu studiul ritualurilor si de-astea, niciodata ceva fizic, am dreptate?

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 3:22 pm

- Da, tu,mare vanator de talie inalta, chiar m-am apucat de vanat. Si desi inainte as fi dat orice sa o fac, acuma nu mai stiu daca chiar asta este ceea ce vreau. Nu ma indoiesc atat de tare de faptul ca el vrea sa raman in viata cat ma indoiesc daca eu vreau sa raman in viata . Pana la urma pentru ce? Un tata pe care nu il mai recunoasc si creaturi necunocute din caror ghiare trebuie sa il scot tot timpul? Nu is modive suficiente. Si de cateva zile incoace am impresia ca cat de curand o sa ma opresc. Pur si simplu o sa ma opresc sa mai ma zbat cu viata asta imputita.Adica, daca nu am facut nimic bun pentru mine sau pentru altcineva pe lumea asta , poate o fac pe lumea cealanta.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 3:28 pm

Dean rase incet si clatina din cap.
    - Esti asa de dramatica uneori, Cass. Era foarte dulce cand dramatizai asa, si inca e, dar nu ma speria degeaba. Amandoi stim ca-ti place prea mult sa fi o nenorocita ca sa vrei sa mori.
    Trase aer in piept, pregatit sa incaseze argumentele.
    - Stiu ca-mi vei servi acum niste replici feministe pentru ca-ti zic asta, dar ai mare grija. Cu chestiile alea nu e de gluma ; acum mai mult ca niciodata.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 3:38 pm

-Poate...probabil ca ai dreptate,is mult prea multe parti bune in lumea asta, asa incalcita cum e ea. Nu o sa iti trantesc replici feminine . M-am schimbat Dean , si chiar incep sa inteleg prin ce treceai tu . Adica, acum imi este dor de zilele cand eram doar fetita lui tata ziua iar noaptea putea sa fac ce doream in baruri. Pentru ca acum responsabilitatile sunt prea multe. Trebuie sa am grija ca tata sa nu moara,sa ma asigur ca casa asta ramaane pe picioare si sa ma mentin totusi in forma. Si dupa cum vad nu sunt singura care s-a schimbat. Prin ce loc ciudat l-ai aruncat pe marele,recele vanator, Dean Winchester, caruia nu ii pasa de nimic inafara de proprile placeri sexuale?
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 3:44 pm

- Oh, iubire, stai numa sa dau de tata si sa-si revina afurisitu' de fraimiu', si apoi o sa trec prin fiecare blestemat de cazinou de pe lumea asta.
    Tusi si rase dulce, incercand s-o drege cumva.
    - Dar mai intai de toate vin la tine, desigur.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 4:01 pm

- Sau poate nu te-ai schimbat deloc. Dean, dragule, inca astept ziua in care ma vei alege pe mine in fata curvelor blonde, nenatural de inalte si ,dupa parerea mea, prea usor de cucerit. Dar va trebuii sa astept mult si bine , asa-i? Macar am vreo sansa sa ii fur din timpul pretios al marelui vanator ca sa ma invete si pe mine cate ceva la vanat? Platesc bine, si el stie asta.
    Cassie zambi, dorindusi ca conversatia asta sa nu se mai sfarseasca , chiar daca va trebuii ea sa plateasca factura de telefon.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 11:02 pm

Dean zambi cand vazu cat de bine il cunostea, si isi dadu ochii peste cap.
    - Promit ca si sa ma aproprii cincizeci de kilometri de Pennysilvania, si o vin sa te vad. Macar asta e o promisiune pe care pot sa o respect, Cass.
    Tusi, incercand sa nu-i zica prea mult dulcegarii.
    - Si, umm, ce-ati vanat pana acum? Adica ce te-ai apucat sa vanezi singura, Miss Independent? Puteai sa oricand un telefon.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 11:24 pm

- Am cam vanat un pic din fiecare . Tatal meu mai nou are o pasiune pentru creaturile neinincercate pana atunci. Dar cel mai mult am avut dea-face cu legende urbane sau vampiri.Erau mai mult niste fantome locale,care bantuiau orasul/satul natal. Erau si niste ciudatenii , bineinteles, intr-un orasel mic de langa California un cuplu de fantome vanau oamenii doar pentru a se excita mai tare in timpul sexului, nici nu vreau sa imi imaginez ce viata au dus oamenii aia cand erau ca noi! Cu vampirii pana acum nimic special, istoria normala, un tapus in inima si s-a terminat, atata timp cat sunt singuri sau maxim doi. Am avut o data dea-face cu o banda de vampiri. Unicul lor scop era sa isi faca "mai multi prieteni", a fost interesant sa le vin de hac, desi mi-a luat doua luni de viata.Chiar asta a fost ultima mea vanatoare. Defapt,astept din moment in moment sa ma sune neinfricatul meu tata sa imi spuna ca are o problema . Si de ce te-as fi sunat? Adica pana la urma a fost doar o aventura de primavara , nu? Deobicei partenerii de aventuri nu te ajuta. Dar, oricum nu pot sa iau laudele doar pentru mine, in ultimele vanatori m-a ajutat si fiul unui vechi prieten, Rob. Il mai sti pe Rob, nu-i asa ?
    Cassie schita un zambet malefic.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 11:33 pm

- Huh ?! Rob Mccoulough, a lui Chris?!
    Dean rase dispretuitor, nevrand sa se gandeasca ca scanteia aia de furie care tocmai i se aprinse putea insemna gelozie.
    - Haide, mai, Cass, e un pustan. Ultima oara am dat peste el acum doi ani, cu tata. Are gen doi metri si slabanog ca un bat, nu ? Halal partener de vanatoare. Sa-l folosesti ca stalp de escalada, eventual, pentru ca nu vad cu ce te-ar putea ajuta unu ca el cand vine vorba de pericole.
    Sa faca ce vrea cu ratatul ala , din partea mea, chiar nu ma intereseaza. isi spuse in gand, dar era destul de onest cu sine incat sa-si dea seama ca mintea.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Lun Ian 09, 2012 9:41 am, editata de 1 ori

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Joi Dec 29, 2011 11:42 pm

-Mai, mai, simt ceva gelozie in glasul unui Winchester? Nu fi asa de trist ,dragul meu, adica la vanat esti mai bunicel decat el, iar la pat...pai cu putin antrenament sunt aproape sigura ca o sa devi la fel de bun ca el. Ai nevoie de putin ajutor? Poate pot sa trec candva pe la tine sa te ajut cu antrenamentul.
    Cassie mai avea putin si se parapadea de ras.
    -Si, pana in ziua de astazi nu o sa inteleg dece nu l-ai suportat niciodata pe tipu' asta, adica ce ti-a facut asa de grav incat nu il poti vedea in fata ochilor?
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 11:48 pm

- Whoa, m-ai pierdut pe drum! In pat!? Vrei sa spui ca tu l-ai "deflorat" pe fiul lui Bobby? Dracia dracului Cassie, esti pedofila sau ce? Cat ani are - gen treispe'?!
    Se opri brusc si ridica din umeri.
    - Foarte bine, nu-mi pasa. Violeaza cati baietei vrei, iubire, dar eu nu am de gand sa te scot din inchisoare.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Dec 30, 2011 12:01 am

-Calmeazate cowboy, nu i-am facut nimic baiatului ala, nu ca nu ar fi vrut. Dar oricum , s-a schimbat, nu mai e baiatul imatur, mult prea copil. Nu mai e ca Sammy. Chiar s-a maturizat intr-un barbat in toata firea, mai ales in ultimul an . Ar trbeuii sa treci pe la el cand esti in drum. Poate beti si voi o bere asa ca intre barbati. Iti este dor de momentele aste intre baieti , nu ? Din moment ce Sam ...pai nu vreau sa zic ceva gresit, dar nu prea il poti numi baiat. Dar tot va distrati ca fetele , chiar acum ma uit la unghile mele, sunt un dezastru! Nu vi sa ma ajut sa le fac? Te astept cu Rob la usa. Haide ! Oferta e prea tentanta , sti ca nu o poti refuza.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Dec 30, 2011 12:10 am

- Desigur ca o sa vin, Cassie. Ah, era sa uit - nu te-ar deranja daca as veni cu o prietena de-a mea, nu ? O cheama Ashley si e model la Victoria Secret's, dar a zis ca ar renunta oricand la cariera ca sa ramana cu mine.
    Facu o pauza, confuz : ii placea s-o raneasca pe Cassie, si totusi il durea cand o facea.
    - Ti-ar putea da niste sfaturi legate de infatisare si sex-appeal, scumpo.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Dec 30, 2011 12:20 am

-Nici-o problema sunt sigura ca o s-o rezolvam noi cumva . Dar dragule, nu te simti foarte flatat. Adica ce i-ai spus ca s-o convingi? Ca esti un producator din europa, si ca ea este exact produsul pe care il cauti?
    Ei bine, imi pare rau sa iti zic, dar nu esti nici producator si nici ea nu e produsul perfect. Stiu ca undeva in tine doar pe mine ma placi Dean , iar toate aventurile de noapte pe care le ai sunt nimic. Pentru ca stiu, ca defiecare data cand ele sunt in patul tau, eu sunt in capul tau , Dean.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Dec 30, 2011 12:26 am

- Si ziceai ca eu sunt cel care se flateaza, nu-i asa? Esti prea "modesta", scumpo. Si ai fi surprinsa sa sti ca n-am mintit-o deloc. Un spirit i-a ucis tatal cand era mica, asa ca stie prea bine lucrurile supernaturale. Citeste reviste, dragoste. Ashley Kerry. Ar trebui sa fie peste tot.
    Dean isi musca buza ca sa nu rada, intrebandu-se daca lui Cassie chiar ii pasa. EI bine, era aproape adevarat ; cunoscuse odata un model de la Victoria, Ashley, dar nu durase mai mult de o noapte si cu siguranta nu-i spusese ce face cu adevarat.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 12:08 pm