Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

Game of Thrones - South

Distribuiţi
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

Re: Game of Thrones - South

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Mai 25, 2012 9:17 pm

Jorah se sprijini in sabia pentru doua maini, si privi ganditor spre fetita care tocmai se lega de unul din cei mai barbari, diferiti, si periculosi oameni pe care-i vazuse. "Nu, nu periculos. Vrajile din Asshai sunt periculoase, cum te incolacesc pe la spate si te lasa fara suflare. Intrigile negustorilor din Pentos si Bravoos sunt periculoase, cand te vezi prins in jocurile lor pentru putere si singura cale de-a iesi e moartea. Khal Drogo poate c-o ucis oameni, Sapte Iaduri, sigur si copii, dar el macar o face pe fata, cu sabia in mana." Cavalerul se intreba daca oare i-ar fi spus si ei asta, ar fi schimbat ceva. Privi din nou spre fata ei neincrezatoare, spre tinuta speriata, si ofta. Nu, probabil ca nu.

Khal Drogo privi o scurta clipa spre viitoare lui Khaleesi, apoi spre sutele de barbati si femei din fata lor.
    - Arhcat Hajakar! tipa el, iar cuvintele lui atrasera sute de strigate de aclamatie. "Arata de parca am castigat o lupta." se gandi el, nedumerit, apoi isi aminti de fiorul inexplicabil pe care-l simtise cand o vauzuse prima oara. "Da, poate am castigat o lupta."

The infinite in me honours the infinite in you.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Mai 30, 2012 5:59 am

Varys isi incrucisa mainile ca intr-o rugaciune si nu spuse nimic. Statea in fata usii si astepta ca usile sa se deschida. Era curios. Oare cum isi va face aparitia leoaica? Zambi doar pentru el cand usile se deschisera.
    Varys zambi apoi leoaicei si isi inclina capul in semn de salut.
    - Sper ca nu deranjez, Alteta. Dar pasarile au cantat in dimineata asta. Destul de tare.

Daenerys se uita spre Khal Drogo si nu intelese ce spusese. Incuvinta doar din cap si privi poporul Dothraki care se comporta de parca un nou regat a fost cucerit. "Sunt Khaleesi acum. Probabil ca am cucerit ceva . Poporul Dothraki e al meu."

off : Katya sorry pentru pp . Cand am zis ca s-au deschis usile Embarassed

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Iun 06, 2012 7:10 am

off: n-ai pentru ce, sweetie. Super faza cu Varys, btw.

Cersei dadu din mana nervoasa, atingandu-si nasturii rochiei fara sa-si dea seama, ca si cum inca mai simtea mana lui Robert asupra ei ...
    - Pasarile mereu canta pentru tine, eunucule. spuse ea cu raceala, apoi stranse din buze si se dadu din cadrul usii incercand sa para calma. Oricum s-ar fi simtit - ea, regatul, Regele, blestemat fie-i numele- nu trebuia sa-i arate asta Paianjenului. Nu era omul pe care sa-l vrei dusman.
    - Din fericire pentru noi toti, mereu impartasesti cu oamenii carora le-ai jurat credinta aceste cantece. Insa unele ...
    Se apropie de el cu o privire prinsa intre turbare si inghet in ochii ei verzi aprins.
    - Unele cantece trebuie sa fie trecute sub tacere.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Iun 06, 2012 10:14 am

Paianjenul zambi si isi pleca capul, nu a incuvintare, ci a supunere. Simti din exterior mirosul leului care a stat in cusca prea mult timp si a uitat sa deschida fereastra pentru a se aerisi.
    - Categoric, Alteta.
    Incerca sa isi furiseze privirea inauntru si reusi indeajuns incat sa vada dezordinea. Apoi se uita la Regina si vazu ca era imbracata cu putine haine pentru ora care era.
    - Se pare ca am intervenit intr-un moment nepotrivit pentru a va canta cantecul, Alteta. Doar ca ma gandeam ca ati vrea sa stiti. Va rog sa ma scuzati, Maiestate.
    Varys se intoarse cu spatele, isi impreuna mainile si dadu sa plece, asteptand ca Cersei sa ii spuna sa se opreasca.

Robert Baratheon intra in odaia lui si se aseza la birou urland:
    - Adu niste vin, spuse pe un ton artagos, plin de furie si lipsit de respect.
    - Vreau sa uit de mine si de toate curvele.
    Se opri cand spuse acel cuvant, gandindu-se la tot ce ii spusese Cersei lui si apoi ce replici ii daduse. Da, am si eu vina mea, dar asta nu inseamna ca o sa fiu eu acela care isi cere iertare.
    Dadu primul pahar pe gat, apoi si pe urmatorul, iar la al treilea garda ezita sa mai toarne.
    - Ce crezi ca faci? 7 Iaduri! M-ai vazut pe mine ezitand cand a trebuit sa ucid pe cineva?
    Pufni.
    - Toarna vin, am zis.

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Iun 10, 2012 9:01 pm

"Mereu atat de dramatic! Zei, uneori simt ca am avut destula drama pentru noua vieti."
    - Stai. spuse Regina, un singur cuvant care stia prea bine ca avea puterea sa opreasca din drum pe oricine din Cele 7 Regate. Privi spre bratele ei, unde Robert isi marcase reusita, si gandi : "Ma rog, aproape pe oricine."

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 11:17 am