Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

Game of Thrones - South

Distribuiţi
    Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Re: Game of Thrones - South

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Dum Mar 04, 2012 8:11 am

Stannis se aseza la masa pictata cu toate raurile si muntii si orasele din Westeros, inca din vremea lui Aegon Cuceritorul.
    Scrasni din dinti, din obisnuinta, cand vazu vulturul din coltul incaperii, care parca ii croncanea ca Jon Arryn a murit.
    Cand primise creatura, tocmai iesise nervos dintr-un consiliu regal. Vederea lui Pycelle cu barba aceea ii facea scarba, Petyr il facea doar sa scrasneasca din dinti, Robert nici macar nu era acolo si Renly...la o atenta comparatie, Renly Baratheon, cu parul sau lung si negru, chipul frumos si corpul bine inchegat, ar putea eclipsa orice fecioara din Cele 7 Regate cand vine vorba de imbracaminte.
    Chiar daca Piatra Dragonului nu era decat o stanca neagra si rece, Stannis prefera sa-si stie familia aici. Din cauza lucrurilor pe care i le spusese Jon Arryn cu putin timp inainte sa moara. Si Zei, omul acela avea mare dreptate.
    Galera Lady Rhaenya, care ii adusese in mare taina la Piatra Dragonului, fusese construita initial pentru razboi. Stannis si-o insusise la insistentele unui periculos de istet mercenar din Lys, care se vroia in serviciul sau, aducand o flota de o duzina de galere de razboi si corabii lungi. Oricum platise mai mult de jumatate din dragonii necesari pentru construirea galerei si platirea echipajului, asa ca nu ii vor duce lipsa.
    Corabia plecase in miez de noapte, in timpul ospatului dintre ani. Asta il ajutase mult pe Stannis Baratheon la disparitia sa subita. Jumatate din Debarcaderul Regelui era scaldat in vin de Arbor si cealalta jumatate isi facea drum spre paturile din casa Catayei si spre fetele maslinii din Fundatura Puricilor. Nu putea gasi un moment mai prielnic.
    Impreuna cu el venise toata forta de la Piatra Dragonului...daca putea fi numita asa. Dar totusi, din cate ii spunea contrabandistul Ceapa, locul unde se afla Stannis era inca in ceata.
    Bineinteles. Niciunul nu s-ar gandi ca as fi asa de natarau sa ma intorc acasa. Probabil ca o fuga in Orasele Libere ar fi fost mai de bun...augur?gandi Stannis, mangaindu-si parul care, pe zi ce trecea, era tot mai rar. Dar daca parul ar fi fost singura lui problema...

Robert Baratheon se incrunta si marai, apoi isi plesni nevasta, punand in acea lovitura toata ura si toata nervozitatea care era in el. Ar mai fi plesnit-o odata daca nu ar fi stiut ca niste Cavaleri ai Garzii Regelui sunt chiar in fata usii. Poate chiar blonziul de frate-so.
    - Sa nu indraznesti sa imi mai vorbesti asa, ai inteles, muiere? vorbi Robert, scurt si amenintator.
    Robert isi inclesta maxilarul.O amenintare si o tamponeala...nu ajunge.
    - Asta crezi ca prefer? Tarfe grase si pline de faina? o prinse de umerii rochiei si o sfasie, pana o lasa pe Cersei cu bustul gol si cu zgarieturi pe umeri.
    - Asta te face pe tine o tarfa grasa? urla el, nemaipasandu-i de Garda Regelui de la usa.
    O pot proteja pe Regina, dar nu si de mine.
    O impinse pe spate si ii ridica salbatic faldurile rochiei excesiv de scumpe.
    - Rochia asta...spuse el, rupand, eu ti-am cumparat-o...striga, rupand si mai mult, dezgolind-o pe Cersei...si eu ti-o distrug! racni Robert Baratheon, apoi isi smulse snurul de la pantaloni si isi lasa madularul sa cada.
    Isi incaleca sotia cu brutalitate si incepu sa o patrunda brutal, nervos.
    O prinse de umeri si o zgarie, apoi ii puse o mana pe gura.
    Nu vreau sa te aud, tarfa ordinara.
    Cand termina, toata ura, toate grijile si tot ceea ce detesta Robert Baratheon se revarsa in Cersei Lannister.
    Se ridica si se inchise la pantaloni. Se indrepta spre usa si o intredeschise.
    - Poate ca, pana la urma, trebuia sa te mariti cu pretiosul tau Rhaegar. spuse Robert, apoi iesi, ignorand strajile.

Cand soarele apune nici, o lumanare nu-l poate inlocui
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Mar 06, 2012 11:27 am

Cersei se prabusi pe podea de cum mainile lui Robert ii dadura drumul, si nu neaparat din frica sau de durere, ci pentru ca picioarele pur si simplu ii cedasera. Fara sa scoata un cuvant, isi infasura bratele in jurul ei, privind spre genunchii sai zgariati si urmarind un fir de sange care-si facea loc pe pieptul ei, de la lovitura de langa buza.
    In tacere, isi sterse cu palma sangele, dar se dovedi ca era mai mult decat credea. Se sterse si se sterse pana cand degetele ei erau rosii de sange, si unghiile la fel. Tremurand din toate incheieturile, isi stranse genunchii la piept, inca simtind loviturile lui, forta cu care o patrunse, furia cu care ii urlase. Dar nimic n-o scarbise mai mult decat atingerea lui, senzatia madularului sau scarbos care avuse toate tarfele din regat, adanc in ea, posedand-o repede, violent, ca un animal care-si reguleaza prada inainte s-o ucida.
    Isi zgarie fata cu unghiile si se trase de par cu miscari necontrolate, incercand sa-i ia urma de pe ea, sa se elibereze. Se apleca in fata si icni, incercand sa vomite, dar nu reusi. Isi inclesta unghiile in carne, gandind vag, prin toata forta cosmarului pe care-l traia. "M-as fi maritat cu el, daca nu am crezut ca te pot iubi mai mult pe tine".
    Dintr-o data, de nestapanit, incepu sa urle.

The infinite in me honours the infinite in you.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mar Mar 06, 2012 11:57 am

Jaime se opri brusc.
    Incepu sa fuga pe scari ca un dement, imbrancind si doborand de la slujnice la lorzi si cavaleri.
    Fugi pe coridorul lung si i se parea ca nu se mai termina, dar usa lui Cersei ii aparu in fata ochilor. O impinse cu toata puterea lui, nepasandu-i de cei doi din Garda Regelui de la usa, care se uitau prin crapaturi ca niste soareci infecti uitandu-se la mancare.
    O prinse pe sora sa de maini si o lua in brate.
    Era plina de sange. Buza...genunchii...pana si parul. Si vesmintele ei...
    - El. El a facut asta. Ti-o jur, Cersei. Ti-o jur in fata Tatalui si a Razboinicului si a cui vrei tu...Robert Baratheon va muri mustind a sange. spuse el cu ardoare, cand simti durere in ochi si o lacrima fierbinte ii brazda obrazul.
    O lua in brate si o aseza pe o canapea de pe terasa descoperita, apoi insfaca o blana si i-o puse pe umeri.
    Nu stia ce sa-i spuna. Spera doar sa poata face ceva...sa-i ia durerea. Orice.
    Zei, orice. Jur ca as face orice.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Apr 01, 2012 10:10 am

Renly se ineca cu o rosie cand auzi tipatul. Lasa furculita sa-i cada din mana si bau cateva guri de vin auriu, apoi se intoarse cu calm si privi spre tavan. "Al naibii castel". Clatina din cap si impinse farfuria la o parte, dupa care se ridica in picioare si iesi pe coridor ca sa cerceteze ce Sapte Iaduri se intamplase. "Poate ne-ataca cineva. N-ar da Cei Sapte, sa scap de ordinele mugite ale lui fratemiu, sa scap de statutul de membru al unui rahat de consiliu, sa scap de minciuni ... "
    Se opri din gandit, din mers, si aproape si din respirat. Picioarele ii intepenira in mijlocul coridorului, si atinse fara sa stie de ce peretele. "Renly". se gandi, si desi tipatul era unul de femeie, nu putea sti ce se intamplase. Nu putea sti ca nu patise si el ceva. "Sapte Iaduri, Renly!"

Doreah aproape uitase cum era sa simta invidia - sentimentul ii fusese un prieten atat de apropiat, cu amaraciunea si loilaitatea lui, dar decazuse intr-atat incat il pierduse si pe acela. Totusi, privind cum soarele canicular din Pentos stralucea pe zalele de aur ale rochiei noii mirese, fata simti incolacindu-i-se in pantec acelasi sarpe vechi - invidia.
    Isi duse mana streasina la ochi ca sa poata sa mai vada ceva din cauza luminii, cand simti cum niste degete ii ating talia. "Viserys". gandi ea prima data, neputand sa se hotarasca intre bucurie si repulsie. "Regele Cersetor".
    Se intoarse, dand insa cu privirea de zambetul frumos si ochii vii a lui Raggo, si realiza ca barbatul sfrijit cu par alb si piele palida nu-i provoca niciun fior de placere cum o facea Ko-ul dothrak din fata ei. "Insa nu e al meu". isi reaminti singura cu sarguinta. "Nu e al meu - inima lui apartine lui Jiqui, chiar daca nu stie asta inca, si inima mea apartine diavolilor". Clipi ca sa-si risipeasca tristetea din priviri. "Caci doar diavolii ar fi distrus-o asa".

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Lun Apr 02, 2012 12:08 am

Viserys Targaryen vazu zambetul lui Doreah, dar se prefacu ca nu il vede. In schimb, trecu pe langa ea si ii arunca o privire plina de mila.
    Ce altceva decat mila sa simti pentru o curva?
    Se apropie de sora sa, ii puse o mana pe talie, si gandul ii strabatu mintea.
    Daca ea mi-ar fi fost mireasa, ar fi purtat ca rochie doar propria feciorie.gandi Regele de Drept, in timp ce o privea adanc in ochi.
    - Sunt mandru de tine, Daenarys. Nu mai e mult, promit. Vom ajunge acasa, iar acolo nu o sa ma conduca pe mine niste negustori de cai.

Loras Tyrell insusi se chirci din cauza urletului. Aproape ca putea sa-i simta durerea bietei nenorocite.
    Navalitori? Violatori?gandi el, intr-o fractiune de secunda, apoi o lua la fuga spre locul de unde se auzea sunetul.
    Navalitorii vin prin curte sau prin spatele castelului. Violatori.
    Doar ca violatorii nu puteau fi...in apartamentele Reginei.
    Loras Tyrell isi scoase sabia, iar cei doi de la usa facusera ochii mari.
    - Cine e acolo si ce se intampla? ii chestiona Cavalerul Florilor, aproape constient ca nimic nu se intamplase.
    Unul dintre ei il privi amuzat.
    - Jaime Lannister e inauntru.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Apr 02, 2012 12:26 am

Dany nu se putea gandi decat la un lucru ; cu doua zile in urma, era o fetita exilata care traia din bunavointa unui Magister al unui oras ciudat si rece. Iar acum se marita cu cel mai fioros om Dothrak, un Khal - mai mult animal decat persoana. Nu se simtea mandra, nu avea speranta - era doar prea plina de frica. Incuvinta in directia fratelui ei si trase aer fierbinte in piept, rugandu-se sa nu lesine. Sclavele ei ii spusesera totul despre obiceiuri, dar memoria ei pur si simplu nu vroia sa mearga. Cat despre noaptea nuntii ... doar gandul la asta ar fi inebunit-o.
    - Vom ajunge acasa.

Renly ajunse la usa camerelor Reginei in acelasi timp cu Cavalerul Florilor. Ii evita pirivrea si se uita la cele doua garzi intrebator, incercand sa-si ia aerul de frate al regelui, nu de baiat speriat de sange.
    - Ce ... Ce Sapte Iaduri s-a intamplat?

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Lun Apr 02, 2012 12:43 am

Loras savura expresia lui Renly. Avusese aceeasi expresie si atunci cand incercase sa...
    Cine ar fi spus ca Zeii au putut crea perfectiunea?gandi Cavalerul Florilor, imbatat de intreaga fiinta a lui Renly Baratheon.
    - Daca Lordul intreaba, raspunde-i. ii sugera Loras soldatului, apoi se indrepta spre Renly, simtind dorinta sa fie aproape de el, sa-l atinga, sa...

Viserys ii zambi surorii sale.
    - Da. Vom ajunge.
    Dadu sa plece, dar se intoarse si ii prinse barbia surorii sale.
    - Sa nu-l dezamagesti la noapte, daca nu vrei sa trezesti dragonul.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Apr 07, 2012 2:37 am

Dany nu se smuci din stransoare fratelui ei si ii intalni ochii violet cu curaj. "Cum as putea sa nu-l dezamagesc? Ce as putea eu sa fac ca sa-i atrag atentia unei fapturi atat de crude si fioroase, unei fapturi atat de straine de mine? Sa-i arat una din papusile mele de paie? Sa-l rog sa-mi pieptane parul?"
    Pleca privirea si se dadu un pas in spate, incuvintand.
    - Nu o sa-l dezamagesc la noapte, Viserys. Nu vreau sa trezesc dragonul.

Cand soldatul repeta din nou aceleasi cuvinte "Jaime Lannister e inauntru", nu mai zambi strengar, sugestiv, batjocoritor. Chiar daca doar un bufon, Lordul Renly-Panseluta era totusi fratele Regelui. Inclina usor din cap, prinzand privirea baiatului Baratheon, si isi incrucisa mainile pe piept.
    - Altceva nu am vazut, domnul meu. Cavalerul Lannister a intrat ca o furtuna inauntru imediat dupa ce s-a auzit urletul, iar noi nu am intervenit.
    "Nu i-am dernajat" gandi el, fiind gata sa zambeasca iar, dar se opri si cerceta podeaua.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Sam Apr 07, 2012 7:30 am

Loras Tyrell se incrunta la soldatul din dreptul usii.
    - Daca Jaime Lannister e inauntru, atunci sunt sigur ca Regina se simte deja in largul ei. spuse el, apoi se uita spre Renly.
    Asta e sansa mea. El e aici, eu sunt aici, amandoi trebuie sa plecam...de ce nu in acelasi loc?
    - Lordul meu...poate ar trebui sa ne indepartam, nu crezi? sugera Cavalerul Florilor cu un zambet siret si pervers in colturile gurii sale perfecte.

Viserys incuviinta.
    - Foarte bine, Daenarys. Vei fi o Khaleesi extraordinara, o asigura Viserys Targaryen. Sunt sigur ca coapsele alea ale tale ma vor duce pe Tronul de Fier.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Apr 10, 2012 1:42 am

Petyr pusese paharul de vin jos, pe niste scrisori de dincolo de Marea Ingusta, cand auzise urletul, si asteptase sa se mai auda inca unul. Cand realiza ca acesta nu va veni, ridica din umeri nepasator si sorbi cateva guri de vin, ridicand o harta in lumina soarelui ca sa vada mai bine pensiunile orasului Lys. Lys, locul unde se uita promisiunile. Chiar si el o uitase pe a lui, uitase promisiunea facuta unei fetiscane roscate cu margarete in par, care inca ramase cea mai frumoasa si inteligenta femeie pe care o intalnise. Termina vinul negru din pahar si isi pocni de cateva ori degetele in aer dupa una din fetele casei, ca sa-i reumple paharul si poate si ... altceva. Zambi, dorindu-si sa uite de toate promisiunile pe care le facuse vreodata.

Myrcella Baratheon sari din pat, mirandu-se daca visase sau fusese aivea. Atipise in paturile racoroase, la umbra de arsita orasului, chiar daca era amiaza. Fratele ei, Tommen, statea pe covorul rosu cu fir de aur, jucandu-se cu doi pisoi, si toti trei, pisica sau baiat, aveau urechile ciulite si privirea curioasa.
    - Deci chiar a tipat cineva. Sapte Zei, cine tipa asa? intreba Myrcella, ridicandu-se in picioare ca sa-si netezeasca rochia albastra, vaporoasa, rugandu-se in gand sa n-o fi sifonat prea tare.
    Arunca o privire pe geamul care dadea spre curtea interioara a castelului, si clipi la vederea copacilor infloriti de dincolo care se vedeau numai acoperisurile orasului. Isi aranja rochia din nou, si se aseza la fereastra, privind.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Vin Apr 13, 2012 7:43 am

Varys isi freca mainile cu pudra cu un fin miros de lavanda, apoi isi strecura cateva petale uscate ale aceleiasi flori in buzunarele exterioare ale hainei sale din matase crem din Insulele Verii.
    Ridica o mica lama din obsidian si o cerceta la lumina lumanarii, intrebandu-se: Daca ating focul cu lama...oare va arde asa cum ard lumanarile din piatra dragonului din Citadela?, dar apoi auzi un urlet teribil, dureros, si lama aluneca in carnea moale si fina a eunucului.
    - Zei...spuse el, afectat si cu mult patos, apoi isi duse degetul ranit in gura, sugand sangele incet.
    - Nu-l voi deranja pe Pycelle pentru asta. sopti, ca pentru el, apoi merse la usa si o crapa.
    Soldatul de pe coridor se apropie de usa lui, ca si cum ar fi schimbat garda.
    - Ei bine, Bhray, ce s-a intamplat?
    - Regele si-a violat sotia. Regicidul este inauntru, cu Regina, iar Cavalerul Florilor si Lordul Renly aproape ca au dat buzna inauntru. spuse omul pe sleau, apoi schimba garda...din nou.
    Paianjenul isi mai strecura petale de lavanda in maneci si pe pielea de sub vesmant, apoi iesi pe coridor si se indrepta incet spre apartamentele lui Tyrion Lannister, tarsaindu-si papusii Myrishieni pe podeaua lucioasa si alunecoasa ca un sarpe ud si veninos.
    Putuse foarte bine sa mearga pe scarile care duc in celulele negre, acelea pe care Maegor vroia atat de mult sa le tina secrete, insa ar fi parut mult prea suspect.
    O lua la stanga, ocolind gradinile regale, si intra pe coridorul pe care isia vea lacasul Pezevenghiul, apoi...
    Petyr Baelish. Ce surpriza placuta.gandi Varys cand il vazu pe Degetel in celalalt capat al coridorului. Desigur, putea sa treaca pe langa el neobservat. Cine s-ar putea indoi de existenta unui eunuc atat de cinstit ca mine?, dar putea foarte bine sa mearga si sa-l salute.
    Alese cea de-a doua varianta. Se apropie de Petyr Baelish si ii puse un deget pe umarul invelit in catifele scumpe.
    - Lord Baelish. il saluta eunucul, inchinandu-si putin capul in semn de respect, dar tinandu-si ochii tinta spre cei ai lui Degetel. Ce te aduce pe aici? Sunt sigur ca urletul acela de leoaica nu vine din camerele micului nostru lord Tyrion.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Apr 14, 2012 7:48 am

- Ai fi surprins ce se aude din camerele Lordului Tyrion, Lord Varys. raspunse Petyr cu o inaltare politicoasa a capului, apoi zambi fals.
    - Si oricum ar fi, ma indoiesc ca e treaba vreunuia dintre noi. Insa cu urletul ala ce-a fost, oare?
    Isi atinse barbia ca si cum ar fi cugetat intens la asemenea chestiune plina de posibilitati, si il sageta pe eunuc cu ochii lui cenusii de pisica, dandu-i de inteles ca aflase deja tot ce era de aflat. Ba chiar mai mult de atat, si cum sa scoata un folos din asta.

Renly incuvinta din cap spre garzi ca o amenintare ca avea sa le urmareasca orice miscare.
    - Daca cineva afla ceva, veniti la mine? Ati inteles?
    Se opri, privindu-i pe fiecare linistit, dar ceva din privirea lui -spera- le comanda intocmai.
    - Sa nu credeti ca nu stiu despre micile voastre intrigi si despre cum amandoi preferati sa va vindeti barfele ieftine eunucilor si profitorilor, dar nu uitati cine poarta numele Baratheon.
    Le mai arunca o ultima ocheada stapana pe sine si se indeparta alaturi de Loras. Imediat ce trecura coltul, Renly il trase de mana pe Loras intr-una din sparturile peretelui, construite de Maegor astfel incat nimeni sa nu fie observat. Il saruta apasat, apoi rase incet fara sa-i dea ragazul sa raspunda.
    - M-am descurcat destul de bine acolo, nu-i asa?

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Sam Apr 14, 2012 7:58 am

Loras nu se asteptase la un sarut din partea lui Renly, dar nu lasa asta sa se vada. Ridica o spranceana si ii facu cu ochiul intr-un mod pervers.
    - Nu exista nici macar un singur lucru la care sa nu te descurci...Lordul meu.spuse Cavalerul Florilor, ca sa-l tachineze, apoi isi atinse buzele de ale lui Renly si, pentru o secunda, se lasa purtat mai departe...

Varys zambi enigmatic.
    - Oh, sunt sigur ca multi au aflat inaintea bietului eunuc, dar pasarelele mele nu au incetat sa ciripeasca de cand s-a auzit urletul. Nu am sa-mi impartasesc banuielile, Lord Baelish. Prefer sa-mi tin nesiguranta pentru mine. spuse el, prefacut, apoi auzi gemetele din odaia lui Tyrion Lannister, Pezevenghiul.
    Rase cu capul plecat.
    - Atat de zgomotosi...spuse el, apoi chicoti din nou. Sunt sigur ca bordelul pe care-l detii intrece aceste sunete de departe. spuse eunucul, apoi facu ochii mari de mirare. Asta este, Lordul meu? Ascultati la usa Pezevenghiului ca sa va amintiti de vremurile bune de la bordel? intreba Varys, apoi rase din nou.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Apr 14, 2012 8:33 am

Petyr ii arunca un zambec curtenitor eunucului si isi atinse prefacut fruntea.
    - Sunt sigur ca nu sunt singurul care asculta gemete la usi ca sa-si aminteasca de vremurile bune, dragul meu eunuc. Nu e cu putinta.
    Rase fals, dar cu calm -pana si rasul invatase sa si-l stapaneasca in nenorocitul asta de regat de aur- insa nu putea sa nege ca gemetele femeii din camera Pezevenghiului nu-l starnisera. Nu era una de-a lui; ar fi recunoscut-o de la primul sunet, insa trebuia sa afle cine se gasea in acel moment aplecata la picioarele piticului, facand ceea ce stia mai bine.

Renly rase, inaltand curios din sprancene ca si cum ar fi asteptat mai multe laude.
    - Oare? intreba, apoi il saruta din nou pe Loras, simtind cum apasarea din pantalonii lui de brocart il chinuie tot mai mult.
    Privindu-l in ochi, il intoarse pe Loras cu spatele si il saruta pe gat, ducandu-si mainile in fata ca sa-i deschida pantalonii.
    - Dragul meu Loras. Meriti mai mult decat lipit de un perete, dar nu pot rezista.
    Isi descheie proprii pantaloni, lasandu-i sa cada la podea.
    - Si sper ca nici tu.

Tyrion inca ramase pe spate cu privirea in tavan, incercand sa-si recapete rasuflarea. Madularul ii era inca tare in timp ce o privea pe fata care acum statea in picioare.
    - Cine naiba esti tu ?
    De obicei, era nevoie de trei fete sau chiar mai multe ca sa-l aduca intr-asa o stare, dar asta ... . Trebuia ca ea sa ramana cu el. Pur si simplu numai vederea ei asa cum era acum -goala, in fata geamurilor care dadeau spre King's Landing, cu parul lung si rosu atarnandu-i pe sani si ochii aurii atintiti pe el- il facea sa vrea sa se mangaie singur chiar si dupa atatea feluri in care o avuse.
    - Pe bune, cine naiba esti tu ?
    Ea doar zambi si se intinse sa-si ia rochia atarnata pe baldachinul patului, fapt care il starni chiar si mai tare. Nu se satura sa o priveasca; era cu ceva peste un metru saizeci, lucru ce o facea neplacut de inalta pentru el, si sanii ii erau plini, dar talia supla. "Amuzant lucru, cate poti ghici din goliciunea unei femei. Spre exemplu, stiu ca nu a avut copii - e imposibil, la ce piele fine si intinsa are. De asemenea, nu a fost niciodata bogata; nu e la fel de ingrijita cum ar fi o femeie cu bani. Si mai important decat toate, nu poate avea cu mult peste optsprezece ani."
    - Treci inapoi aici. spuse Tyrion cand o vazu cum se indreapta spre usa, incaltata doar cu niste sandale fine si o rochie de matase portocalie - care cel mai probabil era a surorii lui, Cersei, si ea o luase din dulapul acestei camere.
    - Asta va costa in plus, sa sti. zise ea in timp ce degetele ei se pregatisera sa se descotoreasca de povara imbracamintii, iar Tyrion rase amar.
    - Nici nu ma pacaleam ca ti-ar putea place compania mea. raspunse, asteptand-o in pat.
    - Nici nu o face. Nu e nimic mai dezamagitor decat visele.
    Asta il facu sa rada din nou; avea un chip de icoana, dar inima impietrita si limba de viespe.
    - Ba da, este. Realitatea e un bun exemplu. contracara Tyrion in timp ce o sorbea din priviri.
    - Visele sunt licoarea care fac realitatea sa para amara.
    Si era si inteligenta - asemenea vorbe nu se invatau din carti. Totul la ea il starnea. Nu ii umplea capul cu minciuni despre ce mare sau ce frumos era, dar nici nu-l facea sa se simta inutil.
    - La naiba, femeie, nu pot sa ma cert pe teme de filozofie cand madularul meu e tare ca piatra! Treci aici.
    Ea rase incet, si rochia ii cazu la pamant in timp ce se urca din nou in pat langa el, si se foi sub asternutul de matase unde isi incolaci mana in jurul madularului lui.
    O avu si asa, si in toata modurile in care un barbat poate avea o femeie. Cand termina, inca nu era obosit.
    - Sapte Iaduri, cine esti tu?
    Roscata trase aer in piept si isi facu de cateva ori vant cu mana, avand obrajii rosii si fierbinti de la efort, apoi zambi si ridica din umeri.
    - Unii imi spun Ros.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Dum Apr 15, 2012 1:47 am

Varys rase, apoi ii facu cu ochiul lui Degetel, si se indeparta de el.
    Se opri in fata usii lui Tyrion, apoi batu la usa.

Loras Tyrell rase infundat, apoi isi duse mainile la spate si atinse pielea fina si calda a lui Renly.
    Un fior rece ii trecu prin tot pieptul cand il simti lipit de el, apoi o senzatie puternica de placere i se trezi in madular. Inima ii zvacnea ca atunci cand cadea de pe cal, doar ca acum nu lovi pamantul, ci il imbratisa, il lasa sa-i ofere placere.
    Spoiler:
    Se intoarse brusc cu fata la Renly Baratheon si ii lua chipul in maini, sarutandu-l apasat si pasional, apoi cobora spre gatul sau perfect, muscandu-i pielea fina si dulce. Lasa buzele sa-i alunece pe pieptul fin si palid, apoi il brazda de muscaturi si saruturi, in timp ce cobora mai jos...tot mai jos.
    .

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Apr 15, 2012 5:23 am

Tyrion privi spre linia fina a spatelui fetei in timp ce aceasta deschise usa sa iasa ... si privelistea ii fu oprita de un vesmant de catifea violet si un miros de levantica invada camera. Isi trase camasa agatata pe el si stranse din buze, destul de surprins.
    - Lord Varys! Permite-mi sa spun ca de data asta chiar nu ma asteptam. Nu tocmai cel mai potrivit moment, insa daca e atat de important ...

In timp ce Khalul trecea curtea calare spre ea, Dany se juca cu zabrelele de aur ale rochiei ei de mireasa - o enerva zgomotul, dar nu se putea opri. Era lunga pana la podea, faurita dintr-un aur brut si acoperit de rugina, prins intre cu bucati ascutite de fier. Deja se zgariase pe coapse pana la sange, si caldura soarelui ii ardea ranile - chiar si cele pe care nu-si dadea seama ca le avea. Intregul Khalasar isi impartea privirile intre ei doi, si Dany realiza ca trecuse atat de putin timp. Nu avusese vreme sa le cunoasca toate obiceiurile, traditiile, limba. Fusese atat de convinsa ca nunta va avea loc abia peste luni bune, la fel cum se intampla cu servitorii Magisterului care decideau sa se casatoreasca, insa ea nu era o servitoare. In lumina dogoritoare a unui soare care nu cunostea placerea, asteptand omul care-i va hotara destinul, si-ar fi dorit mai mult decat orice sa fie una din micutele sclave pentoshiene care roboteau in curtea lui Magister Ilyrio. Nu o khaleesi cu un tron de castigat si altul de pastrat. Nu, in niciun caz asta.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Lun Apr 16, 2012 7:48 am

Varys il cerceta pe Pezevenghi din cap pana-n picioare.
    - Lord Tyrion, scuza-mi indrazneala de a te deranja. Sunt sigur ca faceai lucruri mult mai interesante inainte de venirea mea...spuse el, apoi arunca un ochi fugar inauntru, cu subinteles. Am doar doua idei sa-ti prezint si sa discutam. Sunt sigur ca ai auzit ragetul acela de leoaica de acum cateva minute. Si daca nu ti-a ajuns la urechi, poate e mai bine sa trecem peste. O fi fost doar vreun leu schingiuit de un cerb...prin apropiere.
    Eunucul isi freca mainile, apoi le mirosi.
    - Uimitoare planta...lavanda. Mirosul frumos ii tradeaza otrava ascunsa, precum o mierla isi ascunde ciocul in penele-i stufoase. sopti Varys, aruncandu-i lui Petyr o ocheada, apoi reveni. Poate ti-ar place sa vorbesti cu mercenarii tai in legatura cu paza castelului. In viitor, sunt sigur ca mi-ar place sa aud mai putini lei urland. spuse Paianjenul, chicotind.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Mai 18, 2012 6:16 am

Tyrion pufni pe nas si se intinse in soarele diminetii ca o pisica lenesa.
    - Ah, Lord Varys, incepu el cu un oftat prefacut, si mie mi-ar place sa fiu inalt de sase picioare si sa am doua madulare, dar in viata nu primim decat ce primim.
    Ridica usor patura si se uita sub ea, apoi ranji.
    - Vorbind de madulare ... . Cred ca va fi necesar ca incantatoarea doamna sa se intoarca.
    Hohoti de cateva ori, in timp ce mana lui le facea semne celor doi jucatori de la curte sa plece.

Cersei se indeparta din bratele lui Jaime, cu cuvintele rostogolindu-i-se in gat. Nu suporta ca el sa o atinga, imediat dupa ce Robert isi pusese mainile gretoase pe ea. Se infiora.
    - Jaime, el ... . A patruns in mine, el ... betivul, nenorocitul, scarbosul de ...
    Se opri din vorbit, ramanand cu o privire disperata atintita in gol. Se vedea pe ea, goala pe podeaua luminata de soare, cu mainile in jurul corpului si tremurand din toate incheieturile. Gandul lui in ea ii facea greata, si se stradui cat putu sa nu vomite.
    - Jaime. sopti, in timp ce lacrimile incepura sa-i curga pe obraji.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Vin Mai 18, 2012 10:08 am

Jaime Lannister tremura din toate incheieturile cand vazu tristetea si lacrimile singurei femei pe care o iubise vreodata.
    - Cersei...spuse el, apoi se imbarbata si zambi: Daca el a fost o rusine, atunci eu sunt cel care o spala...iubirea mea.

Varys Paianjenul isi apleca capul si se intoarse, cu un zambet pervers pe chipu-i palid si rotund, apoi se indrepta spre camera Reginei, curios de ceea ce se intampla acolo...daca se intampla chiar atunci.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Mai 24, 2012 7:00 am

Cersei isi inalta capul cand auzi bataia din usa, si inghiti in sec. Isi sterse lacrimile, evitandu-i privirea lui Jaime, si se ridica in picioare sprijinindu-se de pat.
    - Asteapta o clipa! porunci ea cu aceeasi voce clara ca dintotdeauna, desi inca tremura cand isi incheia la repezeala o rochie neagra si rasuci clanta usii aurite.

Khal Drogo descala amarasarul dintr-un salt, si o cantari din priviri pe faptura fragila din fata lui. Era chiar mai mica decat prima oara cand o vazuse, cu pielea alba ca pamantul Tinuturilor Fara Iarba, si cu linii albastre sub ochii violet. Linii de nesomn, nu pictura de razboi. Pana si el stia asta. Privirea ii cobora spre gatul subtire, pe care, daca nu avea grija, l-ar fi putut frange dintr-o mangaiere, apoi spre rochia de aur care-i statea stramta pe corp. Desi un scurt zambet de placere ii strabatu chipul, Drogo realiza ca fata probabil se simtea ca intr-un ham prea mic. Inchisa, captiva. Dar ea nu era un cal, nu, nici macar un manz frumos si palid. Era una din pasarile care strabateau cerul spre Apa Otravita, cu aripi lungi si argintii. Acelea nu purtau aur, nici nu-si luau armasari ca barbati.
    Pasii in fata, aproape de ea, si o vazu cum tresare. Asta il uimi; stia cum tremurau barbatii in fata lui, cum se cabrau caii, dar ea trebuia sa stie ca el nu avea sa-i faca rau. Nu putea sa nu stie asta.
    - Khaleesi. spuse, pentru ca desi nu era sigur, spera ca nu era nevoie de mai mult.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Mai 24, 2012 7:28 am

Daenerys clipi la auzul numelui de "Khaleesi". Tresari doar atunci cand Khalul se apropie de ea si clipi atunci cand ii vazu buzele deschise pentru a vorbi. Vroia sa se intoarca inapoi si sa isi dea jos acea rochie, doar ca nu ar ajunge pana la poarta si fratele ei ar trage-o deja de par spunandu-i ca aceasta este calea de a cuceri cele 7 Regate.
    Vroia ca pe Tronul de Fier sa fie un membru al familiei Targaryen, dar nu fratele ei.
    Se apropie si ea de Khal pentru a satisface privirile tuturor si ii zambi, dandu-si o suvita de par argintiu dupa ureche. Isi ridica privirea spre figura lui care o speria atat de mult si incerca sa schiteze un zambet.
    - Khal Drogo , spuse ca pe o soapta, fara pic de siguranta.

off : Alyce Norquist ar trebui sa iti aduc aminte ca eu il am pe VARYS si ca tu mi l-ai dat mie. Why on the 7 hells postezi cu el ?

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Mai 24, 2012 8:13 am

Loras Tyrell isi incheie pantalonii si se cutremura de placere la gandul celor intamplate. Il privi pe Renly adanc in ochi.
    - Iti sta mult mai bine fara camasa...si pantaloni. spuse Cavalerul Florilor, apoi zambi si simti cum sangele ii urca in obraji.
    Ofta.
    Isi incheie camasa si pleca crestetul, apoi simti arzatoarea nevoie sa-si rupa hainele si sa-l simta din nou...dar...

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Mai 24, 2012 8:14 am

Loras Tyrell isi incheie pantalonii si se cutremura de placere la gandul celor intamplate. Il privi pe Renly adanc in ochi.
    - Iti sta mult mai bine fara camasa...si pantaloni. spuse Cavalerul Florilor, apoi zambi si simti cum sangele ii urca in obraji.
    Ofta.
    Isi incheie camasa si pleca crestetul, apoi simti arzatoarea nevoie sa-si rupa hainele si sa-l simta din nou...dar...

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Mai 24, 2012 8:51 am

Renly se sprijini usor de zid si ii intoarse un zambet lenes.
    - Pai, da, sunt ... destul de sigur, dar nu poti sa tagaduiesti ca-mi sta destul de bine oricum, nu-i asa?
    Pasi in fata si isi trecu doua degete peste pieptul lui Loras, apoi stranse sireturile camasii ca si cum asta ar fi vrut sa faca de la inceput. Isi inalta ochii si-l privi intr-un amestec de dorinta, uimire, si usurare pentru ca in sfarsit totul parea sa aiba un sens.

Khal Drogo privi spre mana ei intinsa, fara sa stie ce trebuie sa faca. Se uita nedumerit la fratii lui de sange, apoi se intoarse din nou spre ea, sperand ca nu i se citeste ezitarea. "Nu o inteleg" gandi, dupa care isi indrepta tinuta deja impunatoare si urca scarile de piatra spre cele doua tronuri din lumina soarelui, tronurile unor armasari de sub cer.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Mai 25, 2012 8:11 am

Dany se intoarse spre fratele ei si ii zambi, nu triunfator ci doar un zambet fals, un zambet fara vreo semnificatie. Il vazu pe Khal indreptandu-se spre tronuri si mai mult ca sigur si ea trebuira sa fie acolo. Urca usor treptele de piatra si simti cum aurul rochiei se prelinge pe fiecare scara pe care calca. "O Khaleesi. O regina. O regina Dothraki. Pentru inceput".
    Se uita la cei ce erau acum poporul ei si ramase in picioare langa Khal Drogo, luanu-i mana in a ei si zambindu-i incercand sa isi alunge teama din privire.

I've given up on you. Love fades. Mine has.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Sam Oct 20, 2018 2:45 am