Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

Game of Thrones - North

Distribuiţi
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Re: Game of Thrones - North

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Apr 23, 2012 5:30 am

Eddard Stark isi vazu fiul si se abtinu sa urle in acea camera in care se aflau. Se intoarse pentru un moment cu spatele spre semineul unde ardea focul si se incrunta pentru el si nu pentru fiul sau.
    - Jory, iesi din camera si inchide usa in urma ta.
    Se intoarse pentru a-i arunca lui Jory o privire fulgeratoare si apriga apoi continua pe acelasi ton autoritar si impunator:
    - Si stai de paza la usa ca sa nu intre nimeni. O sa port o discutie mai lunga cu fiul meu, mostenitor al Winterfellului.
    Jory iesi ca vantul din camera fara sa foloseasca vreun cuvant ; se multumi doar printr-o plecaciune a capului si pasi fara zgomot de partea cealalta a usii, lasand in camera o liniste de mormant si o atmosfera mai intensa decat cei patru pereti si tot Winterfellul puteau detine.
    Eddard isi muta privirea spre fiul sau si il privi mai nervos decat pana acum.
    - Vreau sa stiu un singur lucru.
    Se opri incercand sa isi aranjeze cuvintele in gand, sa incerce sa le rosteasca si sa nu uite ca vorbea cu fiul lui.
    - Vreau sa stiu daca tu ai macar o simpla idee in ceea ce priveste metodele mele de a-l aduce pe acest Lord Maderly de la Portul Alb? Probabil tu crezi ca a fost foarte usor, o simpla vorba lui Jory si el a fost adus aici.
    Trase adanc aer in piept si incerca sa nu il prinda de mantie si sa il arunce in focul din semineu.
    - Si tu ce faci? Ii iei doamna de companie a fiicei si iti infigi madularul in corpul ei. Si Cei Sapte sa te ajute daca inaintea ta nu mai fusese niciunul.
    Facu doi pasi spre el, dar se opri la timp.
    - Dar asta tu sa imi spui, Robb Stark, mostenitor al Winterfellului, caci sti : a mai fost cineva inaintea ta?

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Apr 25, 2012 4:07 am

Robb stranse din dinti pana ii disparu dorinta sa-i vorbeasca inapoi tatalui lui asa cum Theon ar fi facut-o. "Au fost zeci inainte mea, tata. Dar ce barbat as fi daca as zice asta?"
    - Nu pot spune. Imi pare rau, tata. E o greseala careia ii voi plati pretul, oricare ar fi acesta.
    Pleca privirea ca sa inlature orice suspiciune de sfidare, si isi mentinu vocea grava, demna, serioasa. Desi gura serioasa Stark era stransa, impiedicand cuvintele de revolta sa iasa, ochii lui albastri de Tully zambira. "Nu-mi pare rau deloc. La naiba, nu-mi pare rau nici o singura clipa!"

Sansa isi inclesta mana pe rochia alba, acum prea eleganta, si incerca sa zambeasca. Insa iesi doar o grimasa chinuita, o fantoma a zambetului ei politicos si detasat.
    - Adica ... vrei sa spui ca ... .
    Se opri ca sa clatine din cap. Era constienta de privirea curioasa a grasutei Wylla atintita asupra lor.
    - Theon ... .
    "Nu. Spune cuvintele, Sansa. Spune-i nu."

The infinite in me honours the infinite in you.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Apr 25, 2012 4:22 am

Ned il privi pe fiul sau cu mai multa furie ca inainte.
    - Nu imi poti spune?
    Pufni, si se abtinu cat mai mult sa se linisteasca pentru a putea sa poarte o discutie linistita si cat se putea de calma.
    - Robb...nu e ca si cum este o problema doar de familia. Nu e ca si cum ceea ce s-a intamplat ne afecteaza doar pe noi si pe nimeni altcineva. Daca ar fi fost asa sti prea bine ca am fi trecut peste asta.
    Se intoarse din nou cu spatele spre fiul sau fara sa il priveasca in ochi.
    - Dar este o problema care il afecteaza si pe Lord Maderly. Femeia e ca si parte din familia lui si fix in aia ti-ai gasit sa iti infigi madularul!
    Isi dadu ochii peste cap.
    - Problema este mult mai grava daca tu ai deflorat-o. De asta iti cer sa imi spui pentru ca , crede-ma, relatiile tale cu fetele din Winterfell sau de oriunde din aceste 7 Regate nu e preocuparea mea principala.
    Incerca sa il sfideze cu privirea.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Apr 25, 2012 4:29 am

Robb rosi, si asta il enerva si mai tare. De ce, de ce pe toti Zeii, de ce trebuia sa roseasca ca un copil, cand tocmai infaptuise lucrul care-l facea barbat?
    - Nu a curs sange. spuse el atat de incet incat se temea ca nici nu o spuse cu adevarat, si pleca capul cu privirea cercetand podeaua.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Apr 25, 2012 5:17 am

Ned Stark se usura intr-un fel, dar nervii tot erau prezenti. Sunetul respiratiei lui se auzea in camera, dar nu isi lua privirea de la fiul sau.
    - Macar o veste buna printre toate rele care vor urma.
    Doar simplul gand la ceea ce se va intampla cand Lordul va afla il ingrozea.
    - Banuiesc ca sti ca vei avea o discutie cu Lord Maderly imediat ce va afla. Asta daca nu a aflat deja.

Arya Stark intra in odaia ei si isi dadu ochii peste cap la prostia fratelui sau. Se uita la Nymeria, lupul ei pe care il iubea atat de mult, si se puse in genunchi langa el, mangaindu-i capul.
    - Daca indraznesti sa pleci vreodata de langa mine o sa ai mari probleme.
    O stranse in brate si se ridica indreptandu-se spre cufarul unde avea broderiile si scoase una neterminata.
    - Septa mereu spune ca broderile lui Sansa sunt mai frumoase decat ale mele si poate ca are dreptate, dar macar ar putea sa spuna ca imi dau silinta.
    Isi dadu ochii peste cap si arunca broderia in cufar dupa care il inchise si sari pe el, iar Nymeria o urma.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Apr 25, 2012 6:35 am

Privirea lui Robb tasni inainte, dintr-o data mult mai curajos.
    - Sa vorbesc cu ... .
    Se opri, incercand sa nu rada plin de fumuri. "De data asta nu o sa-ti mearga, tata."
    - Oh, la naiba, nu.

Catelyn incercuise tot castelul. Unde erau, pe cei Sapte, fetele ei ? Vruse sa le gaseasca si sa le asculte lectiile, ca sa-si ia gandul de la Robb si Ned, care, dupa cum ii stia pe amandoi, se certau acum ca pescarii in piata.
    Insa Arya si Sansa nu numai ca nu erau de gasit, dar nimeni nici macar nu le vazuse. "Probabil nu e nimic." incerca ea sa gandeasca, dar ii era mai greu sa creada asta pe masura ce le striga numele, mai tare si mai des.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Apr 25, 2012 7:04 am

Eddard se uita la fiul lui provocator, dar totusi mult mai calm.
    - Asa vorbesti, fiule, de parca ai avea de ales. Va trebui sa vorbesti cu acel om si sti bine asta.
    Se uita la el si aproape il pufni rasul doar cand isi imagina.
    - Ca intre barbati vorbind, credeam ca ai gusturi mai bune.

Ultima editare efectuata de catre MaryBoleyn - Moderator in Vin Mai 18, 2012 7:51 am, editata de 1 ori

Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Lun Apr 30, 2012 6:53 am

Theon Greyjoy se uita insistent la fata perfecta a Sansei Stark, la parul care o facea sa fie cu adevarat descendenta unui Tully si la ochii de gheata ai tatalui ei. Niciodata nu mai vazuse o fiinta atat de frumoasa...
    Se apropie de ea periculos de mult, constient de faptul ca, daca ar fi facut inca un pas, ar fi putut face ca trupurile lor sa se atinga.
    - Sansa...spuse el, apoi dori sa se corecteze, s-o numeasca Lady, Lady Sansa, Lady Stark...dar nu o facu, ci doar repeta: Sansa.

Cand soarele apune nici, o lumanare nu-l poate inlocui
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Mai 18, 2012 5:44 am

off: Mary darling citeste cu atentie RPG-u, stiu ca ai devenit brusc fan si vroiai sa incepi sa postezi repede, dar still. Robb nu s-a culcat cu fata Lordului Manderly, wtf, ci cu camerista ei, fata ei de incredere. Fiica, Wylla, era cu Sansa si cu Theon. Pe camerista o chema Tyene. Totu' clar? Deci editeaza ce-a zis Ned, si daca mai intrebari nu ezita.

Sansa tasni de pe scaun in picioare, si vazu camera cum isi modifica conturul in fata ochilor ei ingustati. Se sprijini de masa, inclestandu-si degetele pe suprafata plana ca si cum credea intradevar ca nu avea sa cada. Vinul. "Ah,Cei Sapte" gandi, simtind cum disperarea ii coloreaza obrajii. "Nu e nici locul, nici compania, in care sa patesc ce se pateste de la vin."
    Stranse pleoapele si trase de cateva ori aer in piept.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Mai 31, 2012 9:43 am

Theon aproape ca scapa un hohot de ras cand o vazu pe mica Lady Stark impiedicandu-se, dar apoi deveni brusc serios si ii prinse amandoua mainile, strangand-o la piept, pentru ca ea sa nu cada. O astfel de fiinta nu ar trebui niciodata sa atinga pamantul rece si sa fie ranita si batatorita de el. isi spuse el, in timp ce caldura corpului ei il coplesea, facandu-l sa-si aminteasca ceva ce nu se intamplase niciodata.
    - Sansa...esti in regula? Te simti...rau?intreba el grijuliu, in timp ce savura respiratia ei imbietoare, atat de aproape de el.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Iun 01, 2012 4:41 am

Sansa isi strecura ambele maini la gatul lui Theon, tragandu-l mai aproape de ea, si in aceeasi clipa isi apropie buzele de ale baiatului. Inchise ochii si-l saruta, atrasa de mirosul de sare si ierburi, de piele si sange. Erau mirosuri pe care nu le simtea de obicei, senzatii pe care nu le traise niciodata. "Poate prostiile lui Bran nu sunt prostii, pana la urma." gandi fata doar pe jumatate. "Poate suntem copii nordului, pe jumatate lupi."

Robb privi spre tatal lui uimit, si stranse din buze in timp ce se gandea la un raspuns potrivit.
    - Am gusturi bune! protesta el in cele din urma, decizand ca era cel mai bun lucru de zid. E frumoasa, tata, si cu siguranta Lordul de Port Alb stie asta.
    Tacu, cantarind in gand daca sa-si continue vorba.
    - Dupa ce purtari "alese" avea, ma indoiesc ca sunt primul care a ... beneficiat de compania ei. Prin urmare, nu vad niciun motiv sa anunt asta cu voce tare si sa ma umilesc pentru o servitoare.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Vin Iun 01, 2012 7:50 am

Theon Greyjoy simti cum buzele Sansei se lipesc de ale sale, si imaginile de dinainte ii sarira in ochi, atat de reale, atat de frumoase, atat de dulci, atat de...era starnit.
    O trase pe Sansa mai aproape, dar nu o atinse cu madularul, de frica sa nu o sperie sau sa se intample ceva ce nu ar trebui...sau?
    Theon aproape ca zambi sub sarutarile dulci care ii acopereau buzele, apoi se apropie brusc de ea si o stranse la piept, apropiind-o...

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Iun 01, 2012 9:26 am

Sansa nu se putea gandi la nimic in timp ce continua sa-l sarute, cu mintea învârtindu-i-se ametitor si picioarele amenintand sa-i cedeze. Stia ca asa semana mai mult cu saruturile despre care ii povestise Ros, intr-un acces de indrazneala, decat cu cele din balade, dar nu-i pasa.
    Se apropie chiar si mai tare -ciudat, dar era posibil- si isi lipi trupul de a lui. Nu, nu-i pasa de nimic.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Iun 06, 2012 8:16 am

Theon zambi fad sub sarutarile Sansei, apoi, vazandu-i pasiunea, lasa grija ei deoparte si o saruta apasat si aproape brutal, apoi muscandu-i buzele cu senzualitatea unui leu gata sa-si iubeasca leoaica pana la moarte.
    Ii cuprinse talia intr-o stransoare de fier si simti cum fiori reci de placere ii strabat sira spinarii, apoi coborand putin mai jos...mult mai jos...
    O impinse pe Sansa Stark pana cand simti ca atinge masa cu degetele, nelasad-o insa sa simta raceala granitului cenusiu, ridicand-o cu amandoua bratele pe masa, apoi despartindu-i incet picioarele, cerand indirect permisiunea de a...

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Aug 20, 2018 6:12 am