Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

When dragons are born...

Distribuiţi
    Lanny

Data de inscriere : 24/10/2011
    Varsta : 26
    Localizare : Bucuresti

When dragons are born...

Mesaj  Lanny la data de Mier Noi 30, 2011 1:33 pm

Ce am facut eu azi? Am chiulit de la cele 6 ore de matematica una dupa alta, m-am trezit la 9 jumate, mi-am facut bagajul si am plecat din Regie catre Basarab cu multa nerabdare sa ajung acasa. De ce am fost eu nerabdator sa plec mai repede din Bucuresti in oraselul meu de provincie uitat de lume si de timp? Pentru ca ieri mi-a ajuns laptopul si ardeam sa il vad, sa ma joc tot ce am pierdut eu de vreo 3-4 ani incoa de cand am ramas in urma cu tehnlogia. Ca un fan adevarat primul joc instalat a fost Game of Thrones-Genesis, dar mi s-a parut cam plictisitor, asa ca am incercat ceea ce unii numesc fenomenul anului, iar 9gag "Kill all dragons!!". E vorba despre Skyrim. Copii, eu ma joc de la ora 5 incontinuu, cu o singura pauza de masa de vreo juma de ora. Acum 15 minute am omorat si primul meu dragon, fapt de care sunt mai mult sau mai putin mandru... Am luat o mica pauza nu pentru ca m-am plictisit de joc, ci pentru ca s-a cam incalzit saracu laptop si nu vreau sa crape din prima zi. Insa in scurt timp ma intorc la aventurile mele cu dragoni, vikingi si ce altceva mai traieste prin Skyrim. Va pupa Jean! :*
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

Re: When dragons are born...

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 30, 2011 1:35 pm

Oh, lume buna, retineti ca il cheama Lanny, nu Jean, si E EXTREM DE MANDRU ca a omorat un dragon!

The infinite in me honours the infinite in you.
    Lanny

Data de inscriere : 24/10/2011
    Varsta : 26
    Localizare : Bucuresti

Mesaj  Lanny la data de Joi Dec 29, 2011 3:27 pm

Nu prea tin eu jurnale, de aia am si uitat sa postez pe aici de multa vreme. In timpul care s-a scurs de cand am scris, am terminat Skyrim, Assassin's Creed Revelations, Batman Arkham City si acum 20 de minute si Mass Effect. Cum 90% din forumu asta sunt fete si sunt paralele cu jocurile, nici nu conteaza ce am scris mai sus, dar trebuia sa precizez, ca si cum as fi facut ceva demn de remarcat. Ce sa mai zic, spre deosebire de elevi si de intreaga studentie a Bucurestiului, mareata Politehnica nu ne da vacanta decat o saptamana, asa ca mai trag si eu cum pot de timpul liber care il mai am si incerc sa nu imi aduc aminte ca dupa ce termin vacanta am de invatat la 5 materii cat pentru tot liceul, am de facut un Tetris la programare si cine stie ce ne rezerva ala cu-coarne la USO. De revelion se pare ca o sa stau in casa singur si o sa beau. So, officially my life pretty much sucks. Dar asta e, mai tre sa fie si momente din astea...
    Katya Anjoux - Admin

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Dec 29, 2011 3:33 pm

Paralele cu jocurile ? Let's go on with Mass Effect, ca de Skyrim si AC sti deja. Cea mai epica mi s-a parut First Saren FIght. Avea o groaza de scuturi si devenea chiar frustrant, si e imun la cele mai multe atacuri biotice atunci cand zboara, lucru care literally sucks.

The infinite in me honours the infinite in you.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Aug 20, 2018 6:12 am