Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

The Vampire Diaries ( nu chiar film, nu chiar carti. )

Distribuiţi
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

Re: The Vampire Diaries ( nu chiar film, nu chiar carti. )

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 15, 2012 2:19 am

Elena aproba din cap, la fel cum o facuse si inainte. Undeva, clopotelul suna.
    - Da, ti-am spus doar. In orice seara vrei tu, la mine, ca in vremurile bune.
    Ofta o clipa si zambi sincer.
    - Doar noi doua. Acum putem sa mergem la ore?
    Nu vroia sa se gandeasca ce-ar fi zis profesoara de trigonometrie daca ar fi intarziat. Profesorii erau chiar si mai putin indulgenti decat colegii ei cand venea vorba de ... accident.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Vin Ian 27, 2012 6:23 am, editata de 1 ori

The infinite in me honours the infinite in you.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Dum Ian 15, 2012 2:32 am

Bonnie zambi triumfator si isi lua manualul si caietul de trigonometrie din dulap. Il inchise cu un zgomot si crezu ca asta il va face pe Stefan sa plece.
    - Stefan, ce ora ai?
    Stefan isi scoase orarul mototolit din buzunar si se uita apoi la ceasul de pe holul liceului.
    - Geografie.
    Bonnie zambi.
    - Profesoara de geografie face ca naiba daca intarzii, crede-ma. Deci mai bine te-ai grabi.
    Stefan ii oferi un zambet sincer lui Bonnie. O saruta pe Elena pe obraz si se indrepta spre ora.

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 15, 2012 10:38 am

Elena habar nu avea ce o indemnase sa faca asta, dar il prinse pe Stefan de mana, oprindu-l, si il saurta apasat. Cativa isi intoarsera capetele spre ei, in drumul grabit spre clasa. Era convinsa de faptul ca, impreunca cu orice alt baiat, ar fi facut-o doar de dragul publicitatii sau nu ar fi facut-o deloc, in vazul lumii. Dar nu si cu el.
    Se departa, respirand incet, dorindu-si dintr-o data mai mult. Ii zambi si se indeparta repede spre ora.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Dum Ian 15, 2012 11:53 am

Stefan ramase uimit de actul Elenei, dar asta nu il impiedica sa ii raspunda la sarut. Isi trecu degetele peste buze si pana sa realizeze ceea ce tocmai se intamaplase, o vazu indreptandu-se spre ore cu Bonnie. Zambi si merse in clasa, stiind ca la ea si la acel sarut se va gandi toata ora de geografie.

Bonnie arunca o privire socata spre Elena.
    - Esti sigura ca esti prietena mea?
    Pufni in ras, realizand ce tocmai spusese.
    - Adica, vara te-a schimbat mai mult. Il sti de nici o zi. Nu ma asteptam sa faci asta.
    Ridica din umeri si deschise usa la clasa, fericita ca profesorul nu era inauntru.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Ian 16, 2012 8:43 am

Elena simti cum -in mod ironic- vechea Regina a Zapezii iesea la suprafata. Bonnie atinsese o limita. Se opri chiar in fata clasei si isi prinse prietena de mana, privind-o glaciar.
    - Asculta, nu stiu ce ai cu el si nici nu o sa ma obosesc sa inteleg. Dar avand in vedere ca m-am schimbat, hai sa-ti spun un mic secret. Ambii mei parinti au murit intr-un accident de masina in care am fost si eu implicata. Asa ca da, probabil m-am schimbat.
    Intra in clasa trantind usa, lasandu-i timp sa se gandeasca, nu sa sara cu gura ca de obicei.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Ian 16, 2012 9:04 am

Bonnie intra in urma ei si se aseza la locul ei, pregatindu-si cartile si manualele. Incerca sa nu isi priveasca prietena, dar nu se putu abtine.
    - Poate ai dreptate. O sa ii dau o sansa.
    Ii zambi, iar zambetul ei spunea ca avea un plan.
    - Sa zicem ca e in perioada de proba.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Ian 19, 2012 10:05 am

Elena schita un zambet sincer si ii facu cu ochiul prietenei ei. Nu se chinuia sa inteleaga; pur si simplu, asa era Bonnie. Puteai sa-i dai sute si mii de argumente logice sau nu, si ea ramanea la fel de indiferenta. Insa daca ridicai glasul un singur decibel si puneai piciorul in prag, se schimba totul.
    Clatinand din cap amuzata, deschise caietul si incerca sa se concentreze pe lectie, desi avea in minte doar zambetul lui Stefan.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Ian 19, 2012 10:11 am

Cuvintele profesoarei de geografie trecura pe langa urechile lui Stefan, iar de fiecare data cand isi ridica privirea spre tabla isi imagina scena dintre el si Elena. Zambi si se uita la ceasul care arata ca ora abia incepuse. Isi dadu ochii peste cap si incerca sa isi stearga imaginea ei din minte si sa se concentreze pe ora ; avea sa dea examen din materia asta.
    Isi scoase iPhone-ul din buzunar si ii scrise un mesaj lui Elena: Ma plictisesc. Abia astept sa vina pauza. Ne vedem in curte? Apasa pe butonul trimitere si urmari cum mesajul se trimitea. Il puse pe banca si se apuca sa copieze jumatate din lectia care era pe tabla.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Ian 19, 2012 10:18 am

De data asta, mobilului ei vibra incet, si nimeni nu era atent. Abia observa ea, dar cand citi mesajul, un zambet ii aparu pe buze. Tasta inapoi, grabita:Haide sa ne vedem in spate. Acolo unde m-ai gasit plangand? :") Amintirea o facea inca sa roseasca, dar parea ca trecuse atat de mult. "Il sti doar de ieri, Elena". Bonnie avea dreptate. De obicei, ea era cea romantica, nu Elena, frumoasa, glaciara, cea usor de plictisit, Elena Gilbert, Regina.
    Insa asta nu conta deloc, chiar mai putin decat conta faptul ca nu stia nimic despre el sau faptul ca si Caroline il vroia - la fel ca si pe Matt. Nimic nu conta in afara de Stefan.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Ian 19, 2012 10:26 am

Stefan vazu ca primise un mesaj, dar fix atunci profesoara il atinti cu privirea. Lasa telefonul jos si ii zambi.
    - Domnule Salvatore, este prima noastra ora si deja nu esti atent la ce iti spun si nu copiezi de pe tabla. Poti repeta ce am spus ultima oara?
    Figura lui Stefan ramase serioasa si isi lasa privirea in pamant.
    - Imi pare rau, spuse pe un ton pe care nici el nu il credea.
    Cand profesoara se intoarse la tabla citi mesajul Elenei si un zambet ii aparu brusc pe fata. Tasta rapid: O sa ii multumesc lui Donovan ca te-a facut sa plangi :). Ne vedem acolo in pauza. Trimise mesajul si copie si restul lectiei de pe tabla. Se uita la ceasul rosu de pe perete si vazu ca mai erau doar cateva minute pana sa fie pauza. Ofta linistit si stia ca imaginea zambetului ei ii va umple acele minute.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Ian 19, 2012 10:35 am

Clopotelul suna mai asteptat ca niciodata, si Elena se repezi pe usa, entuziasmata. Sunt mereu atat de emotionata sa ma intalnesc cu el, mi-e asa o frica placuta ... . Ca si cum ar fi prima oara. Oare asta e iubirea? Nu se putea abtine sa nu se intrebe.
    Traversa curtea grabita, atragand ca de obicei cateva priviri - Matt si Caroline erau si ei acolo, langa statuia lui Robert E. Lee, cu inca cativa colegi. Ea statea cu capul in poala lui Matt, imbracata cu jacketa lui groasa, si le zambea tuturor. Elena nu-si putea nega ca era frumoasa, asa, cu frunze de toamna in par si pe haine. Si Matt era, dar o privea intr-un in fel care-i aducea aminte de piesele de teatru din generala. Fals. Haide, gata, Elena, acum tu esti cea rea. , isi spuse, dar cand trecu pe langa ei Caroline ii sopti ceva lui Matt si amandoi izbucnira in ras.
    Clatina din cap, incercand sa-si repete ca nu-i pasa - dar nu era asa. Pur si simplu o afecta, si cu asta basta. Insa nu destul cat sa planga. Era periculos de sigura ca era numai o persoana de varsta ei care ar fi putut sa-i aduca lacrimi in ochi, si aceea era Stefan. Dar acele lacrimi ar fi fost, eventual, de fericire. Spera.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Ian 19, 2012 10:43 am

Stefan ajunse in spatele scolii fix dupa ce se suna. Se asigura ca nimeni nu vazuse ca era mai rapid decat restul colegilor sai. Isi lipi talpa unui picior de zid si o astepta pe Elena sa vina.
    Cand o vazu, ii zambi si se apropie de ea si o saruta pe obraz, apoi o cuprinse intr-o imbratisare calda.
    - Mi-ai lipsit, ii sopti la ureche in timp ce ii mangaia parul auriu.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Ian 19, 2012 10:55 am

Elena nu-si putea aminti cuvinte mai dulci. Ii zambi inapoi, lasandu-si capul pe umarul sau, cu bratele in jurul lui. Ii lipsise. Suna atat de perfect, de sincer, si de pur. Nu vroia sa mai auda altceva. Ii atinse incet pieptul, si degetele urcasa pana la medalionul de fier, cu o piatra pretioasa verde incrustata.
    - Ce e cu lantul asta? intreba ea, curioasa.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Ian 19, 2012 11:19 am

Stefan se desprinse din imbratisarea ei si lua medalionul in palma lui palida. Privind medalionul isi aduse aminte de ceea ce se intamplase cu multi ani in urma. Moartea lui Katherine a ajuns la schimbarea lui intr-o creatura, un monstru si pierderea fratelui sau, Damon. Uneori se intreba e unde umbla si cati oameni omoara pe zi, alteori se mintea singur spunand ca nu ii pasa. Isi aminti imaginea lui Katherine: buclele ei aurii cazand inr-o cascada peste umerii ei, buzele ei atat de moi la atingerea lor si zambetul ei atunci cand ii spunea cat de mult o iubeste. Ridica privirea si o vazu pe Elena si pentru un moment o confunda cu Katherine. Ea nu este Katherine, continua sa isi repete in gand in timp ce privea piatra verde din mana lui.
    Isi aminti mormantul lui Katherine si cuvintele spuse de ea: Daca nu va pot avea pe amandoi, atunci nu vreau nimic. Niciodata. Isi aminti cate lacrimi varsase la acel loc impreuna cu fratele sau si cum au ajuns sa se bata pana la moarte pentru ea si pentru dragostea ei. Continua sa o priveasca pe Elena si se apropie de ea mangaindu-i obrazul fin.
    - E un cadou. Nimic important.
    Si-l dadu jos, crezand ca asa amintirile nu il voi mai tortura si va putea incepe o viata noua alaturi de Elena. Pentru ca asta e ceea ce vroia : sa lase trecutul in urma si sa concentreze doar asupra ei. Vari colierul in buzunar si o saruta.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Ian 19, 2012 10:23 pm

Elena incerca sa nu se gandeasca - nu era vorba ca se simtea geloasa sau asa, desi, pana la urma, lantul pe care Stefan il purta parea un cadou daruit de o fata. Putin cam excentric, dar totusi, o fata. O fosta iubita. Ei, si ? Doar eu am voie sa am si relatii trecute? Si totusi, daca lantul ... daca lantul ar fi fost un "nimic" si s-ar fi oprit acolo, nu si l-ar fi scos atat de repede cum Elena pomenise de el.
    Ii zambi si ii raspunse la sarut, lasandu-si capul pe umarul lui.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Ian 23, 2012 5:16 am

Stefan o cuprinse intr-o imbratisare puternica si oarecum pierduta printre amintiri, regrete si vina apoi ii cuprinse fata in palmele sale si o saruta usor.
    - Avem istorie. Si la amandoi e ultima ora.
    Se uita inspre scoala apoi isi intoarse privirea spre ea.
    - Ce ar fi daca am merge la o plimbare apoi te-as duce acasa?
    Ii zambi sincer sperand sa accepte invitatia, caci nu mai putea sa il suporte inca o ora pe domnul Tanner.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Ian 23, 2012 9:27 am

Elena incepu sa chicoteasca incet si aproba din cap fara sa ezite. Si de ce sa nu o faca? Nu mai era Regina Zapezii, asa ca nu mai avea absolut nici o obligatie fata de ea insusi si de statutul pe care-l ocupa. Aveau s-o dispretuiasca si sa se teama de ea ca de o bomba in doliu la fel de mult, premianta sau corigenta. Nu conta. Nu conta nici ce avea sa zica matusa Jenna. Nu insemna nimic pentru ea, facultatea, colegiul, cariera. Invatase acum cateva luni ce efemera era viata. Dar Stefan ?
    Asta insemna totul.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Ian 23, 2012 9:31 am

Stefan o lua de mana si ii simti caldura corpului. Caldura aceea care lui ii lipsea de mai mult de o suta de ani. Ii zambi poznas si se indrepta spre drumul prin padure care ducea spre un pod. Avea de gand sa o duca acolo caci privelistea era minunata.
    - Ai uitat sa o anunti pe Bonnie ca pleci.
    Pufni in ras.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Ian 23, 2012 10:22 am

Elena continua sa rada, urmandu-l emotionata. Padurea o facuse mereu sa se simta intr-un mod special, ca si cum timpul s-ar fi condensat si oricare dintre celalte axe s-ar fi prelungit. Contrar firii ei atat de petrecarete si dornice de adrenalina, mereu -chiar si inainte de accident- ii placuse mai mult padurea, muntii, locurile in care domnea o liniste aproape terifianta.
    Se prinse mai bine de bratul lui, fericita ca nu isi luase tocurile. Desi l-as crede in stare sa ma duca in brate. Privi in jur din mers, curioasa.
    - Inteleg ca ai ales drumul lung care duce spre casa mea, dar de ce? sopti ea provocator, tachinandu-l.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Ian 23, 2012 10:41 am

Stefan o prinse de mana si ii facu o pirueta dupa care rase. Vazu ca nu mai au mult pana sa ajunga la acel pod.
    - Vreau sa te duc intr-un loc special
    Zambi misterios si o ridica in brate invartindu-se cu ea. O lasa jos si privi in jur. Padurea nu se schimbase deloc si nici amintirile lui nu plecasera. Privi fiecare copac si isi aminti cum fugea cu Katherine printre ei incercand sa o prinda si sa o cuprinda in brate, soptindu-i la ureche cat de mult o iubeste. Se indeparta, cautand copacul unde ei doi si-au facut un semn. Era semnul eternitatii si al vesniciei, drept dovada ca iubirea lor trebuia sa dureze vesnic. Vorbe spuse in vant sa ma abureasca, spuse in timp ce se uita in jur si trecea de fiecare copac dezamagit ca nu gasea copacul de acum o suta cincizeci de ani. Se roti prin frunzisul des al padurii, iar apoi realiza ca se indepartase prea mult de poteca pietruita si ca se indepartase prea mult de Elena.
    Incerca sa se intoarca inapoi, dar nu isi aminti exact pe unde sa o ia.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Ian 23, 2012 12:12 pm

Lui Damon nu-i lua mai mult de cateva secunde sa simta prezenta fratiorului sau las, si chiar mai putin sa o piarda din nou. Cumva, intr-un fel care n-avea nicio legatura cu puterea lui telepatica sau cu orice fel de putere supranaturala, stia ce cauta Stefan. Si el venise aici pentru acelasi motiv.
    Dar nu s-ar fi asteptat niciodata la asa o dovada de pura idiotenie si inconstienta. Si el cica o iubeste? Asa isi dovedeste iubirea? Singur cu ea intr-o padure ? Mai sa-l cred,nu alta!

Elena auzi totul imprejurul ei fosnind, in timp ce se invartea in cerc, speriata intr-un mod aproape placut. Unde esti, Stefan? Soarele ar fi trebuit sa apara, dar copacii inalti, aplecati spre interior protectiv, blocau intrarea razelor. Putea la fel de bine sa fie inceputul serii. Cand cineva calca pe o creanga in spatele ei, atat de tare incat paru de-a dreptul intentionat, prima data se gandi la ucigasul lui Vickie. Asta dovedea cu siguranta cat de mult ii va lua sa treaca peste seara in care vazuse ... cadavrul. Apoi se gandi la un animal salbatic, si abia apoi la Stefan - toate astea intr-o sutime de secunda. Dar si sa fi trecut o mie de ani, si nu s-ar fi gandit la el.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Ian 23, 2012 12:18 pm

Stefan se roti de vreo doua ori in cerc incercand sa gaseasca o cale spre drumul pietruit. Ofta si atunci simti erul cum se inchide si parca copacii se lasau deasupra lui ca un acoperis.
    - Elena! striga cat de tare putu sperand sa il auda.
    Ofta si se apuca sa alerge, iar singura directie in care alerga era in cerc.
    Atacurile animalelor, gandi el in timp ce privea drept in fata. Eu stiu ca nu e niciun animal, dar ea nu, iar eu trebuie sa o protejez de orice ar fi in padurea asta. Un stol de ciori parcurse cerul in mai putin de cinci secunde. Stefan privi in sus, o privire goala si nestiutoare, o privire pe care nu o mai avuse de la moartea lui Katherine.
    Incepu din nou sa alerge, marind viteza.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Ian 23, 2012 12:30 pm

- Tu ? Ce faci tu aici ?
    Vocea ei parea atat de goala si de pierduta, estompata de ecoul surd al padurii si de falfaitul de aripi, prevestitor. Cerul se intuneca si mai mult cand un stol de ciori trecu pe deasupra capetelor lor. Cuvintele ii erau autoritare, dar goale ; ea insusi se simtea goala in fara privirii lui, privirea lui de-a dreptul hamesita, murdara, gresita in sine. Malum in se, gandi Elena, lasandu-se inconjurata de ceata. Ar fi putut sa fuga ... oare?
    In curand, ceata era atat de deasa si de anormala, incat n-ar fi putut sa fie sub nici o forma o simpla ceata de iarna timpurie. Numai sa nu inebunesc. Stefan, unde esti? Il vezi si tu?
    Dar nici macar ea nu-l mai vedea - doar ceata, si un vag contur al unei pelerine negre.
    Apoi cineva o prinse de mana. La inceput, paru doar o atingere delicata, ca a unui fir de praf sau un picior de ganganie, o atingere fugara, timida, nehotarata. Dar finetea nu dura mult ; ceata -caci nu vedea ce altceva s-ar fi aflat dincolo- o stranse atat de puternic in ea incat Elena se pomeni in sezut, pe frunzele reavane, moi, privind la copacii intunecati din jur. Cat durase? Unde disparuse ceata?
    - Am inebunit. sopti incet, dar nu-i raspunse decat linistea padurii.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mar Ian 24, 2012 5:41 am

Stefan trecu pe langa un copac si simti sub degete o zgarietura pe el diferita si mai adanca decat pe restul. Se opri brusc si reusi sa isi mentina cu greu echilibrul. Se intoarse si observa simbolul de pe acel copac.
    - Simbolul, sopti in pustietatea padurii.
    Puse mana tandru pe acel simbol si imaginea lui si a lui Katherine din noaptea de dinainte ca ea sa moara ii veni in minte brusc. O vazu pe ea acolo, in pat cu ei si inchise pentru o clipa ochii ca imaginea sa dispara. Se uita in jur, apoi isi dadu seama ca zona unde trebuia sa fie copacul nu era tocmai cea de aici. Mystic Falls s-a schimbat, ca oras, ca regiune, ca tot, isi spuse in gand cand isi mai trecu odata mana peste simbol. Momentul cand pusesera acest simbol pe acest copac nu si-l putea scoate din minte niciodata, iar aceasta perioada era destul de lunga pentru un vampir. Isi aminti zambetul de pe buzele ei si fericirea lui. Isi aminti fiecare cuvant pe care i-l spusese: O sa fim impreuna pentru totdeauna si o sa venim la acest copac la fiecare aniversare, desigur, daca ma vei alege pe mine. Isi aminti rasul lui si privirea ei, dar isi mai aduse aminte ca de 150 de ani incercase sa uite totul si stiu ca nu va reusi. O iubea pe Elena sau cel putin simtea ceva foarte puternic pentru ea. Era leita Katherine, dar asta nu insemna ca istoria trebuia sa se repete.
    - Ea nu e Katherine, spuse privind din nou emblema care aproape disparuse de pe copac de-a lungul anilor.
    Un sentiment de groaza ii strapunse pieptul si incepu sa alerge sa o gaseasca pe Elena, lasand in urma copacul, simbolul si spera ca si amintirile si sentimentele.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Ian 27, 2012 6:11 am

Primul gand care ii trecu prin minte cand auzea frunzele fosnind din nou era ca el venise din nou, si de data asta nu avea sa scape asa usor. Apoi se gandi la un animal salbatic, dar prima perspectiva o speriase mult mai mult.
    Abia cand auzi pasii moi si totusi grabiti, nerabdatori, isi lasa sa-i scape un suspin de usurare. Stefan. gandi ea, dar totusi nu cuteza sa se intoarca sa vada singura.

Sheila Bennet scoase frunzele din ceai, strecurandu-le, apoi turna lichidul verzui, apos, cu miros inmiresmat, in doua cesti de portelan. Se razgandi si le schimba cu doua pahare de plastic - daca Bonnie ramase asa cum o cunostea, portelanul ei avea sa ajunga decoratiune de podea in mai putin de doua minute.
    Puse pe o tava cele doua pahare, lamaia si mierea, si reveni in sufragerie cu un zambet preabine ascuns pe buze.
    - Serveste-te, scumpa mea. Imi pare bine ca ai venit sa ma vezi.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 11:44 am