Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

The Vampire Diaries ( nu chiar film, nu chiar carti. )

Distribuiţi
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Re: The Vampire Diaries ( nu chiar film, nu chiar carti. )

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 24, 2011 3:47 am

Vickie il impinse si ridica o spranceana.
    -Tyler, de fiecare data cand am facut-o cu cineva, am facut-o ori intr-o camera de hotel sexy sau cel putin o camera. Chiar crezi ca o s-o fac pe spatele unui mormant? Ce fata ar face asta? Nu e nici macar romantic. Macar daca il amenajai intr-un fel anume. Si nici sexy. E tot ce iti cer.
    Vickie vazu o umbra undeva in spatele copacilor. Se dadu in spate si isi ridica rochia. Arata cu degetul inspre copaci. Se dadu doi pasi mai in spate si il puse pe Tyler in fata ei.
    -Asta e doar in cazul in care e un animal salbatic.

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 24, 2011 5:52 am

Damon indeparta crengile copacului cu o mana si zambi spre cei doi.
    - Scuzele mele, credeam ca motelul e cateva strazi mai incolo.
    Privi in jur spre mormintele luminate de razele lunii, ca intr-un film Hitchcock, si surase din nou, fermecator si plin de dispret. Simtea cum, dincolo de buzele arcuite intr-un zambet, dintii i se lungesc si acapareaza senzatia de foame animalica.
    - Ar fi grozav daca v-ati da la o parte si m-ati lasa sa trec. Am familia aici.

The infinite in me honours the infinite in you.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 24, 2011 6:05 am

Vickie il impinse pe Tyler si isi potrivi rochia inainte sa se apropie de acel barbat.
    - Iubitul meu e in calduri, nu e vina mea.
    Se uita la barbatul din fata ei si il admira.
    - Mda, scuze, nu cred ca intentia lui a fost sa te deranjeze.
    Ochii lui pur si simplu o inspaimantau asa ca se dadu doi pasi mai in spate.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 24, 2011 6:09 am

Tyler se uita furios spre cei doi, si pufni zgomotos.
    - Ei bine, Vickie, tocmai am fost martorul unei minuni. Tarfa Donovan stie sa spuna "nu".
    Il batu cu forta pe umar pe strainul inalt, si ranji.
    - Sper ca tu sa ai mai mult noroc decat mine. Nu uita sa-i lasi bacsis dupa.
    Tyler se indeparta clatinandu-se printre pietre de mormant, si in urmatoarea clipa literlamente zbura prin aer. Nu-si mai aminti decat zgomotul surd pe care-l facusera coastele lui cand o cizma neagra il apasa pe piept.
    - Nu asa se vorbeste cu o doamna, nenorocitule.
    Tyler incerca sa murmure o injuratura, dar apoi totul deveni la fel de negru ca si cerul de deasupra lui.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 24, 2011 6:12 am

Vickie ramase socata. Nu il iubea pe Tyler, dar nici nu putea sa permita asta. Se indrepta spre acel strain si incepu sa dea in el cu pumnii.
    - Ce faci? E iubitul meu nu al tau! Stiu sa ma apar si singura! Lasa-l in pace.
    Se uita la Tyler, iar apoi la strain.
    - Te rog.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 24, 2011 6:21 am

Damon zambi galant si privi spre gramada de pe jos.
    - O sa-si revina. Pur si simplu e o problema personala cu cei din familia Smallwood. Pricepi asta, papusa?
    Clatina cu dispret din cap, uimit cum unele femei puteau accepta sa fie tratate asa. Parasi cimitirul, renuntand la cina pentru moment, si nu privi in urma. Spera ca ranise destul de tare nenorocita de bestie cat sa nu se mai poata ridica din pat. Indeparta niste maracini cu mana si deschise usa masinii. Ajuns inauntru, se opri pentru o clipa sa se gandeasca. Fusese riscant. Mai ales daca vroia sa se apropie de ea. Nu putea sa-i tot atace colegii si sa-i apara in fata ca un personaj dintr-un horror. Dar Smallwood ... pentru tot ce facuse blestemata aia de familie Katerinei, ar fi trebuit sa-l manance pe nenorocit.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 24, 2011 6:26 am

Vickie ramase acolo pentru un moment, pana sa isi dea seama ca tipul avusese dreptate. Tyler o tratase ca pe o tarfa, iar ea nu ar fi trebuit sa accepte. Se uita la corpul lui Tyler si trecu peste el, iesind din cimitirul acela. Se uita in jur, dar nici urma de acel tip inspaimantator si foarte aratos. Ofta si merse pe jos in drum spre casa. Aproape ca uitase de Tyler. Urmatoarea zi avea de cand sa discute serios cu el si probabil o sa il mai vada pe acel tip ca sa isi ceara scuze de cum s-a purtat.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 24, 2011 6:36 am

Tyler fu scuturat de un fior si se apleca deasupra mormantului ca sa vomite. Se incovoie de durere, incercand sa se ridice in picioare, si privi amenintator spre luna. Isi indrepta spatele, si in ciuda sangelui care-i siroia din tample, alerga spre casa. Vickie avea sa plateasca pentru asta.

Elena il conduse pe Stefan pana afara si zambi timid.
    - Altadata, iti promit. Matusa Jenna e ... inca nu a inteles cum merg toate astea. Nu e usor sa te trezesti cu o adoloscenta pe cap, si nu se descurca mereu tocmai perfect, dar ... e tot ce am. Si probabil tot ce voi avea vreodata.
    Incepu sa rada si clatina ingrozita din cap.
    - Dumnezeule, cat de patetic a sunat asta!
    Zambi spre Stefan si se ridica pe varfuri sa-l sarute incet.
    - In seara asta s-au intamplat prea multe. Ce-ar fi sa vorbim maine despre tot? Si pur si simplu ... sa vedem ce se intampla mai departe.
    Surase nastrusnic si intra inapoi in casa, cu un sentiment de fericire vinovata. Isi simtea inima in gat, si fluturii in stomac de care toata lumea ii povestise cu atat fervoare. Ar fi trebuit sa se gandeasca la Sue si sa planga, stia asta, dar desi ii parea rau, nu putea s-o faca. Era timp pentru asta. Pentru tristete era mereu timp . Dar pentru fericire ... asta era ceva mai special.

Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Sam Dec 24, 2011 9:21 am

Stefan ii facu cu mana Elenei, desi era mai mult ca sigur ca nu il observase. Inca simtea buzele ei si vroia sa simta acest lucru pana ar fi fost momentul mortii sale...pacat ca trecuse deja.
    Stefan ofta si se intoarse pe varfuri, mustrandu-se in interiorul sau pentru replica care-i asigurase plecarea din casa Gilbert.
    Se uita inca o data la casa, apoi se intoarse pe varfuri si tot ce vazu erau umbre ale oamenilor, copacilor si chiar luminile enervante ale ambulantei care o gasise pe biata fata muscata.
    Intra in padure si aerul noptii ii intepa obrajii, dar nu se opri pentru ca, in timp, devenise chiar placut.
    Se opri in pragul regesc al casei sale si intra, cu gandul la un delicios pahar de bourbon.

Cand soarele apune nici, o lumanare nu-l poate inlocui
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Dum Dec 25, 2011 9:47 am

Jenna arunca o privire spre nepoata ei.
    - Stiu ca esti obosita, dar mai stiu ca trebuie sa vorbim.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Dec 25, 2011 9:49 am

Elena incuviinta si se aseza pe canapea, cu picioarele stranse la piept.
    - Stiu. Chiar sunt obosita, dar trebuie sa vorbim. Banuiesc ca vrei sa afli mai multe despre el, decat despre ce s-a intamplat cu Sue? Pentru ca sti ca nu am idee ce-a patit. Vom afla maine, sper. Si mai sper si sa fie bine.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Dum Dec 25, 2011 10:21 am

Jenna schita un zambet.
    - De fapt, desi nu m-ai crede, vroiam sa vorbim despre Sue, dar daca tot ai adus vorba despre acel baiat, spune-mi, ce se intampla intre voi doi?
    Se duse in bucatarie si puse niste cafea la facut. Presimtea ca or sa aiba nevoie.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Dec 26, 2011 1:26 am

Elena sorbi o gura din cafeaua cu lapte, si ridica din umeri.
    - E elev nou, si am vorbit ... mult. E ... e foarte dulce, matusa Jenna. E asa de dragut si de atent, intr-un fel, nu stiu ... . Ma face sa ma simt atat de in siguranta. Ca si cum literalmente nu mi s-ar putea intampla nimic cu el. Si cu Sue, am tipat si am fost atat de ingrozita, apoi ... nimic. Eram in bratele lui si asta conta.
    Puse cana inapoi pe masa si clatina din cap, incercand sa-si alunge gandurile.
    - Stiu cum suna, matusa Jenna. Chiar stiu. Ca si cum m-as fi lasat dusa de val si toate cele. Poate asa e. Dar el chiar ... simt ca e mai mult decat cel mai atragator baiat din liceu. Simt ca si cum ne-am cunoaste de mult ... ca si cum ii datorez viata mea sau ceva asemanator.
    Isi duse un deget la buze si zambi, desi simtea cum lacrimile i se aduna in ochi.
    - Chiar nu mi-am ales anul potrivit sa-l intalnesc, nu-i asa? Pot sa ... pot sa primesc o imbratisare si sa nu ma certi? Poate-l iubesc, poate o sa regret asta, nu stiu. Chiar... . Chiar am nevoie de o mama acum, dar ... dar tu ai devenit mama mea.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Dec 26, 2011 5:41 am

Jenna, cu lacrimi in ochi, se apropie de nepoata ei si o lua in brate pe Elena.
    - Stiu ca iti place de el, si stiu ca o sa simti ceva mai puternic pentru el, dar tot e ceva in neregula cu el. Simt eu asta.
    Jenna ridica din umeri si sorbi o gura de cafea, aducand si cateva fursecuri.
    - Is curioasa pe unde umbla fratele tau. Nu l-am vazut de cand ati plecat azi-dimineata si deja se face seara si nu a ajuns.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Dec 27, 2011 2:04 am

Elena ridica cu tristete din umeri.
    - Nu stiu ce se intampla cu el, matusa Jenna. Am incercat sa-l las in pace in vara asta, dupa tot ce s-a intamplat, dar acum ... nu pot sa stau pur si simplu martora la tot ce-si face singur. Uneori imi vine sa-l lovesc, sa se trezeasca odata din tot cosmarul asta pe care-l duce.

Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mar Dec 27, 2011 7:29 am

Jeremy Gilbert impinse usa casei sale si o inchise zgomotos, apoi le facu cu mana surorii sale si matusii Jenna si urca in camera sa, nedandu-le timpul pentru a il critica si a-l intreba unde fusese. In fond si la urma urmei, nici nu prea trebuiau ele sa stie.
    Intra in camera si-si arunca ghiozdanul cu AC/DC intr-un colt al camerei, langa calculator.
    Se tranti pe pat si se gandi intens la tot ceea ce facuse in prima zi de scoala, dandu-si la scurt timp seama ca majoritatea lucrurilor pareau a fi in ceata. Nici nu se astepta sa fie altcumva, Jeremy putea inca sa simta mirosul tigarilor pe degetele sale.
    Totusi, ceva tinuse minte. Vikki Donovan, cum o "persecuta" pe Elena. Mai pe scurt, pe Vikki Donovan.

Cand soarele apune nici, o lumanare nu-l poate inlocui
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mar Dec 27, 2011 10:40 am

Jenna lasa carpa cu care stergea vasele jos si urca scarile pana in fata camerei lui Jeremy. Batu la usa si nu astepta o permisiune, asa ca intra hotarata. Muzica era data foarte tare, iar mirosul de tutun era mai strident decat in restul camerelor din casa. Tusi de cateva ori si ii arunca o privire filgeratoare.
    - Asta nu e ora de venit acasa, Jeremy Gilbert! Unde ai fost toata ziua? Prin ce canale ai umblat?
    Jenna mereu se enerva cand Jeremy venea noaptea tarziu, iar ea nu stia nimic. Dar de data asta intrecuse masura.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 31, 2011 5:16 am

Jeremy se ridica brusc in picioare si aproape isi impinse matusa afara din camera. Dar inainte sa apuce sa-i tranteasca usa in fata, cineva aparu in cadru. Sora lui intra in camera ca o furtuna si il prinse cu ambele de maini de fata, tragandu-l in lumina.
    - Grozav! Iar ai luat ceva! "Cat de tare, frate!"
    Se smuci din bratele ei si isi feri privirea, nervos.
    - De ce ti-ar pasa tie? Iesiti amandoua dracului din camera mea!
    Nu vazu palma venind. Nici macar nu si-ar fi putut inchipui ca Elena l-ar fi lovit vreodata, dar o facu. Nu si-ar fi putut inchipui nici ca durea atat de tare.
    O prinse pe Elena de ambele maini si o impinse cu forta in perete.
    - Asculta, nenoro ...
    Se opri brusc si se dadu un pas in spate, privind in pamant. Putea vedea lacrimile din ochii ei, si putea vedea faptul ca ea se straduia sa nu planga.
    - Jeremy ... sopti sora lui, indepartandu-se de perete si apropindu-se spre el. Jeremy, chiar crezi ca asta ar fi vrut mami si tati sa ajungem? In halul asta?
    - Ei nu mai vor nimic acum. Sunt morti, Elena.
    - Si de cand e asta o scuza? Spune-mi, pentru ca mi-ar place si mie sa iau doze intregi de pastile si sa ma port ca o nemernica cu toata lumea, folosind asta drept scuza. E mult mai usor sa nu-ti pese de nimeni si sa-i "dai dracului" pe toti, decat sa incerci sa treci peste si inca sa vezi binele in oameni. Crezi ca eu nu stiu asta?
    Elena clatina din cap si se duse la usa, tragandu-si hanoracul peste incheieturile rosii.
    - O singura data sa mai ridici mana asupra mea, Jeremy, o singura data, si o sa te trimit cu mana mea la scoala de corectie. Poate matusa Jenna nu are puterea sa o faca pentru ca e prea buna la suflet, dar eu prefer asta decat sa ma uit cum te distrugi singur.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 31, 2011 5:23 am

Jenna credea ca e mai bine sa ramana deoparte, caci era o chestie intre frati, dar nu o facu caci ea isi asumase responsabilitatea asupra lor. Ii promisese surorii ei si ei insasi ca va avea grija de ei cu pretul vietii ei. Nu ii putea dezamagi. Se duse langa Jeremy si il prinse de hanorac.
    - Stiu ca tu ma vezi ca pe o dadaca sau ca pe o alta persoana cicalitoare din famlilie care nu te lasa in pace, dar baiete baga-ti mintile in cap. E tot ce pot sa spun.
    Se dadu doi pasi in spate si se calma.
    - Ce e cu tine? De la moartea lor si de cand umbli cu Vicki Donovan esti tot drogat si faci lucruri care nu le faceai inainte. Ce naiba e cu tine? spuse pe un ton destul de autoritar incat sa astepte un raspuns.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 31, 2011 5:27 am

Elena isi puse cu blandete o mana pe umarul matusii ei.
    - Nu o sa-ti raspunda, matusa Jenna. Nu in seara asta. Chiar cred ca ar fi cel mai bine sa vorbim cand ne mai calmam toti trei.
    Iesi din camera lui Jeremy si merse in dormitorul ei, inchizand usa cu grija. Dadu drumul la niste muzica idioata, apoi se prabusi pe pat si incepu sa planga.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 31, 2011 5:29 am

Jenna auzi plansetele nepoatei ei chiar daca muzica mergea indeajuns de tare cat sa le acopere. Arunca o privire fulgeratoare spre Jeremy:
    - Vezi ce ai facut? Asa ai de gand sa o ti tot restul vietii tale?
    Se intoarse cu spatele.
    - Care ca veni vorba se va sfarsi foarte curand, daca o ti tot asa.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 31, 2011 5:37 am

Jeremy isi dadu ochii peste cap, prefacandu-se ca nu-l afectase, dar de fapt ii pasa destul de mult. Nu vroia ca Elena sa planga din cauza lui, dar uneori il enerva prea tare, cu tot aerul ei nespus de martira supusa. I se parea ca Vickie era amuzanta atunci cand se lua de ea, desi nu vroia s-o vada plangand.
    Inchise usa in urma matusii lui, lua cinci pastile de Xanax, apoi se intinse in pat si adormi.

Elena termina de plans si isi lua telefonul din geanta, formand din instinct numarul lui Stefan. Astepta rabdatoare tonul, sperand din tot sufletul ca el sa raspunda si sa fie fericit ca ea il suna.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 31, 2011 5:43 am

Stefan auzi tonul de la telefonul lui. Se uita la ceas. Pentru el era o ora obisnuita de vorbit, dar pentru oameni era o ora total ciudata de convorbiri. Privi surprins cand vazu cine il suna: Elena. Raspunse in urmatoarea secunda.
    - Elena? Ce s-a intamplat?
    Inabusi un cascat fals si clipi de cateva ori. Vroia sa para cat se poate de uman.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Dec 31, 2011 5:51 am

Elena isi trase patura pe ea, tremurand de frig, si isi musca buza.
    - Te-am trezit. Stefan, imi pare rau. Vroiam doar ... sa vorbesc cu cineva.
    Facu o pauza scurta ca sa se rasuceasca brusc spre dreapta. I se paru ca o umbra fusese la geam. Isi dadu ochii peste cap, mirata de propia prostie, si trase aer in piept.
    - Um, daca vrei sa dormi e in regula. Pot sa inchid.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Sam Dec 31, 2011 5:55 am

Stefan simti cum putinul uman care mai e in el fusese trezit. Se rasuci si isi dadu cu apa pe fata. Avu grija sa se auda si la telefon.
    - Nu, Elena, stai linistita. Nu imi este somn, doar ca nu ma asteptam sa ma suni tocmai pe mine la ora asta.
    Stefan spera ca nu o daduse in bara cu replica asta.
    - Deci, ce se intampla de nu dormi?

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 11:34 am