Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

With a thousand lies and a good disguise, see them running for their lives. (Katya)

Distribuiţi
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

With a thousand lies and a good disguise, see them running for their lives. (Katya)

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Noi 17, 2011 3:38 am

fear5
    Joi, 17 Noiembrie 2011. ( right? ) . Ora 1 si ceva, asteptand-o pe Mary Boleyn.

Bineinteles, ziua inca nu e terminata, dar cu siguranta e o zi al naibii de potrivita ca sa-mi incep jurnalul. Azi , like a boss, am mers o singura ora din sapte la scoala. De la 8 la 9, Geografie. Eu dau teza in decembrie, eu pregatit subiect pregatitor, eu primit 10.
    Apoi am parasit scoala cu un sentimentent de libertate vecina cu schizofrenia, si m-am indreptat spre minunata clinica de pediatrie ca sa-mi fac analizele anuale.
    Bineinteles, asistenta o fost gen (mananca mai mult calciu, mai mult magneziu, nu mai tine pisica in casa, uite ce ti-a facut pe maini!, etc.) si eu gen . Apoi m-a expediat inapoi in aerul de noiembrie, cu vreun litru de sange mai putin decat la intrare.
    Ajunsa acasa, mi-am inceput ritualul de derpina. Youtube, 9gag, v-play, si, evident, forumul. Am mai postat niste chestii noi, am mai chatuit putin cu Lanny , si mi-am luat inca o versiune a Photoshopului.
    Si m-am gasit pe internet! Dap. Acum vreo saptamana fusesem eu intr-un club, la un concert, si m-am trezit pe siteul 25h.ro . Ce pot sa zic, se intampla!
    Si ce-ar mai fi. Cam asta e. Inca ma doare mana de la analize. Inca o astept pe Mary Boleyn, sa vina sa mergem la un magazin ArtDeco, pentru ca mai e FIX O LUNA pana la ziua mea!
    S-ar putea sa revin cu detalii. Daca nu, pe maine.
    PS: avand in vedere ca pe forumul asta nu merge sa-ti pui o semnatura particulara, eu o sa o fac manual.
    _______________________________________________________________________________________________
    Nu inseamna ca nu stiu ce e iubirea doar pentru ca nu mi-a mai ramas nimeni pe care sa iubesc.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Re: With a thousand lies and a good disguise, see them running for their lives. (Katya)

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Noi 17, 2011 8:15 am

imi place cu partea cu "inca o astept pe Mary Boleyn".
    Eh in rest, zi obisnuita si detalii obisnuite.
    - someday this things will be in the trash. I'm looking forward to it and I'll be very happy to do this! Twisted Evil

Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Re: With a thousand lies and a good disguise, see them running for their lives. (Katya)

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Noi 17, 2011 9:52 am

Duuuude! Doar o luna pana la ziua ta. Timpul a facut ceva progrese, nu gluma:)). We gotta get veneration2 for your B-Day.
    Lanny

Data de inscriere : 24/10/2011
    Varsta : 26
    Localizare : Bucuresti

Mesaj  Lanny la data de Joi Noi 17, 2011 1:44 pm

Imi pare rau ca ti-au furat vampirii aia sangele, cine stie ce ritualuri macabre fac cu el death1 . Ma bucur ca m-ai mentionat si pe mn in actiunile zilei tale Bafta maine la istorie: KICK HIS ASS!!!
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Noi 19, 2011 7:33 am

19 Noiembrie, subit deprimata dupa o zi geniala.
    Bun, deci, azi a fost absolut perfect. Nu ma pot gandi nici macar la un singur lucru care sa fi mers altfel, pentru ca, as I said, azi a fost perfect!
    Totul a inceput cu un concurs la mate, la care n-am stiut absolut nimic. Se intampla. Apoi am iesit in oras cu Alyce Norquist, and we "hit the city like p. diddy" , sau cum erau versurile din melodia aia penibila a lui Kesha. Prima oprire a fost la un fast food. Yeah, we're ashamed. Ne-am intalnit acolo cu doi tipi si am povestit vreo doua ore cu ei, dupa care ne-am indreptat spre oprirea doi. O cafenea foarte artistica si undeground. Like, literally underground. Am mai stat si pe acolo un timp, am facut niste poze, dupa care ne-am dus la o alta cafenea ( mai mult cu chestii dulci si lichide ) , sa ne vedem cu Lulu. Facut poze si acolo, poze iesit genial.
    Intr-un final, ne-am dus la un bar ( si-ala artistic ) , unde am vorbit despre piese de teatru &co. Rezultat -> eu si Lulu o sa facem o piesa O F I C I A L A ! Inca nu stim decat detaliile confidentiale, dar ideea ramane. Cel tarziu in vara, piesa va fi gata.
    Si acum am ajuns unde va intereseaza. ( probabil.) De ce sunt deprimata dupa o zi atat de faina? Nu stiu. Sau stiu, dar nu stiu cum s-o pun in cuvinte.
    Un status update pe facebook. X e cuplat cu Y. Pretty simple, nu? Probabil credeti ca e fostul meu iubit sau alta tampenie. Nici macar. Just a pretty guy with an ugly girl. Ugly but skinny, have I mentioned?
    Whatever. I'm EXPERT LEVEL 100 at being unhappy from shits. Dunno.
    And now I should go. Am miercuri teza, si cunostintele mele sunt ... ei bine .... .
    _______________________________________________________________________________________________
    Nu inseamna ca nu stiu ce e iubirea doar pentru ca nu mi-a mai ramas nimeni pe care sa iubesc.

Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Noi 24, 2011 3:57 am

We hit the city like p. diddy! adult
    Fuck yeaaaaah. Screwed everyone who got in our way.
    Puking is coming FTW!
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Dec 04, 2011 1:21 am

Ar trebui, as putea, nu o fac.
    Ar trebui sa invat la istorie. Am nevoie neaparata de un 10 . Dar ce fac in schimb? Ascult voltaire, beau ceai alb de rodii (ce-o mai fi si ala zombie1 ) si dau raspunsuri la RPG. Si ma gandesc sa ma apuc si sa mai scriu ceva , si daca ma pun pe asta, God save us all! Ca tot ziceam data trecuta de teza, ma gandeam ca ar fi frumos sa va informez ca am luat un opt. Eh. Se intampla. Geometria... .
    Si desi weekendul asta a fost absolut grozav (nu conteaza de ce, e complicat), saptamana care tocmai incepe va fi oribila. Pentru ca dau 5 teste ( 6 probabil )
    Istorie - Luni. Nota pe care trebuie s-o iau : 10 sau 9. Nota pe care o voi lua : 7 sau 8.
    Chimie - Marti. Nota pe care trebuie s-o iau : 8 sau 9. Nota pe care o voi lua : 6 sau 7.
    Latina - Joi. Nota pe care trebuie s-o iau : 10.!!! Nota pe care o voi lua : 8.
    Fizica - Vineri. Nota pe care trebuie s-o iau: 7 sau 8. Nota pe care o voi lua : 6 sau 7.
    Tehnologie - Vineri. No comment. Profa a inebunit si doar a urlat ca ne va da test, fara alte informatii adiacente.
    Mate - foarte probabil voi da test si acolo, desi nu stiu cand sau cum.
    So don't tell me to be happy, bitch!

The infinite in me honours the infinite in you.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Dec 26, 2011 7:25 am

Unde mi-e piesa lipsa care se cheama normalitate?

Da, cu o inarziere ENORMA, sunt o autoevaluatoare groaznica. Razz Notele mele au fost grozave, noua si zece, nici macar un singur opt.
    Asa ca media mea a fost 9,72 . Suck it, bitches! A trecut si ziua mea. Niciun mesaj pe-aici pe forum, pentru care exista un emoticon . Me is pissed, dar macar le-am primit in real life si pe Sfantul Messenger. Cadouri, home party, nimic iesit din comun.
    Da, stiu ca am un stil foarte rezumativ si ciudat, sunt in stare sa scriu 800 de randuri despre o scena de un minut din Supernatural , dar cand vine vorba de viata reala rezum totul in cateva cuvinte. Chiar si chestii importante.
    Craciunul. Daca tot suntem la rezumat, Craciunul meu n-a durat mai mult de doua ore adunate. Inca nu sunt sigura daca asta e bine sau rau.
    Sunt in vacanta inca 3 saptamani. Imi iubesc viata. Prima vacanta in care chiar am de gand sa-mi pierd timpu la viteza full.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Dec 27, 2011 11:04 pm

Why ?
    Alta dimineata cu ceai , ca vad ca numa in asa imprejurari postez aici. O astept pe Mary sa intre pe mess odata, ca am dat raspuns la toate rpgurile in afara de trei unde avea Alyce linie directa.
    Si aveam cateva dileme : prima ar fi sa merg sa mai imi fac ceai, ceea ce ar insemna sa cobor 17 scari, sau sa stau aici si sa mor de sete? Urmatoarea e ca nu stiu daca sa-mi schimb semnatura sau nu. Ofc, e inca kick-ass, dar o am de o luna deja. What to do?
    Si ultima si cea mai groaznica : sa stau ca o fata normala si sa ascult muzica si sa-mi astept sisurile sa intre pe mess, sau sa ma pun pe fanviduri cu Supernatural, sa-mi fac spoilere uriase si sa plang ca o tampita?
    Spoiler:
    ... Mary Boleyn. Inca te astept la 11 at my place.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Dec 28, 2011 4:34 pm

Fuck this shit, I'm out!

Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost. Dean Winchester esti un prost.
    Pur si simplu nu-i corect! Adica a prins-o pe nenorocita, m-am uitat la tot episodul de rahat, la care era sa fac cu hertz'u de cateva ori, doar ca sa vad cum o exorcizeaza! Si el ce face in schimb? Ah, o lasa sa plece, ca sa poate sa traiasca un strain penibil cu mutra de porc de guineea. Prostul de el! Putea afla unde era John, cum sa-l aduca inapoi! Dar el ce sa faca, ca doar daca omu-i prost ii prost pana la capat! Naaa, el dezactiveaza Capcana Diavolului si-o lasa sa plece. Pai doar dute, ca ce, mare lucru e ! Nuuu, numa un demon, de ce s-o prinzi, Dean?! Prostul dracului!
    So, m-am calmat. Cel putin aparent. Feels good to say it truly. Deci e vreo doi jumate noaptea, deloc tarziu pentru vacanta, dar sunt complet singura pe-aici. Nimeni pe mess, nimeni pe forum, nimeni in casa. Hmmm, in afara de un miliard de umbre care apar cand imi intorc capul. Fuck this shit.
    I don't know if I'm pissed, or scared. Probabil amandoua. Si probabil cea mai rea parte din toate e ca nu pot sa ma uit la episodul urmator, ca e o chestie si mai stupida, cu un virus ucigas sau cine site ce rahat. Doamne, deci jur, pe cat de fain a inceput ...
    Fuck. No joke. Se aud pasi de sus. Someone could plase come here and save me? Oh. Hi, Thaddeus. Hehe. Fuck.
    Right, sigur mai am putin timp de trait. Si ar trebui sa incetez cu glumele despre Thaddeus, pentru ca baiatu' o ia in serios! Fuuuuck. Deci, pe cat de fain a inceput serialu, gen primele cinci episoade, chiar primele sase cu indulgenta, pe atat de super fucked se continua. Deja devine in primu rand foarte previzibil, si sutn din ce in ce mai putin replici geniale. Astept sa ajung la episodu 20 care ii place lui Mary Boleyn asa de mult, dar sunt 12 episoade intre mine si ala. Cam mult.
    Daca stiam ca vor urma asa episoade stupide, in loc de patru cafele as fi luat sleeping pills, si-n pat cu mine. Frate, sunt umbre peste tot. Probabil o sa continui sa ma uit, ca n-am niciun chef de Boardwalk Empire dupa asa ceva. Nu merita Nucky sa ma uit la el nervoasa doar din cauza la prostii aia doi.
    Wtv. I should go. Hateful post is hateful. Oh, si in caz ca nu stiati la ce ma uitam, era vora despre Supernatural, sezonul doi episodul opt.
    Edit:Mary Boleyn, te urasc. Nu trebuia sa incep ever sezonu doi. De fapt, nu, sti ce, trebuia sa ma opresc la douazeci. M-am oprit asa frumos, deloc nu mai imi trebuia Supernatural, chiar daca mai aveam doar doua episoade si se termina sezonul unu. Da a trebuit sa te bagi tu. Te urasc! E oribil! S-a stricat mai rau decat Lost de o mie de ori. Stau acum si ma intreb daca eu ma uit la acelasi serial cu tine si Cassie, pentru ca voua chiar pare sa ca placa. Oricum, am ajuns la rand cu ea. Amandoua am terminat zecele. Dar pe bune, nu inteleg cum naiba rezistai sa nu pui mana pe telefon si sa ma suni din doua in doua minute. Seriously, cum?! N-o lua ca pe-un compliment. Nu lua nimic ca pe-un compliment de la mine. Te urasc!

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Ian 09, 2012 7:38 am

Cat de genial cat de genial cat de genial!!!

Sooo, azi a fost mai mult decat epic! Cel mai superb photoshooting de cand exista aparatele foto s-a intamplat azi, in data de 9 Ianuarie 2012. Prima data am mers intr-o cafenea de langa scoala lui Cassie Sloan pun pariu ca a iubit asta. Si am inceput sa facem poze peste tot in curtea scolii ei. Si apoi am facut o incercare de "snow fight", doar ca Mary Boleyn s-a crezut gen Silvester Stalone si mi-a bagat degetul plin de zapada in ochi. Mdeah. Si machiajul meu era gen tot pe jos, si muream de durere. Iar Mary B. era gen . That bitch.
    Am reusit cu chiu cu vai sa-mi refac eyelinerul (cu ajutorul lui Cassie veneration ) si ne-am dus in cafenea. Smokesmokesmoke. Erau acolo niste tipi care se uitau la noi gen . Cu toata modestia din lume. Apoi am platit (adica Cassie a platit ) si dupa aceea ne-am dus la Mec's. Ca doar deh, nu e viată viata fara fast food. Acolo Cassie a realizat ceva atat de important!!! Hooray, wifey!
    Next, am luat-o pe jos, pe langa malul unui rau. Full de zapada si de gropi ascunse. Acolo ne-am pus hardcore pe poze, cel putin eu si Mary B. Cassie nu e prea fan foto, daca e s-o spunem truth, si ea inghetase si era plictisita de numa. Iar eu cu mary : . Pentru o clipa am crezut ca pleaca. DUpa vreo doua ore de poze si de urcat coborat raul , am gasit un pod si am iesit la civilizatie. Cel putin aparent. Cassie inca era : . Am reusit sa luam un taxi si am ajuns la dragul nostru centru. BTW : best taxi-driver and best car ride ever! Soferul ne tot facea sweet eyes si a dat muzica la maxim, iar eu cu Mary dansam in spate. Saint-Tropez. Dupa aceea, cand am iesit din masina, am mers intr-un pub cafe sa ne tragem sufletul dupa expeditia noastra Steve Irwin. Cafea cu menta. Asaaa, and right now, sunt acasa cu my wife, Cassie, si amandoua speram la un sleep-over. Oricum ar fi, ne pregatim de o sesiune de RPG cu Mary B.
    Spoiler:
    We're sexy and we know it. Fitele de noi.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Ian 09, 2012 7:42 am

RPG RPG RPG
    CAT DE GENIAL I love you I love you I love you I love you

Spoiler:
    WE ARE SEXY AND WE KNOW IT

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Feb 04, 2012 2:53 pm

Darling, da-mi foc accidental.

What? : nedormit toata noaptea Twisted Evil .
    Why ? : Ca sa incep si termin fanvidul cu Jaime Lannister, ca sa scriu la SPN cu Cassie Sloan, ca sa simt inca odata noptile alea awesome de vacanta de vara in care ma culcam cand mom se trezea. Sleep
    How ? : Pai ar fi nu mai mult de patru cani uriase de capuccino cu scortisoara si 12 ore dormite noaptea trecuta. confused
    With who ? : Cassie Sloan albino -asta e evident- si sper eu si Mary B. cat
    When : Today. So share the awesomness. cheers [revin cu edituri pe parcurs. Beware. london]

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Feb 08, 2012 11:04 pm

"But this time was diffrent, felt like I was just the victim."

Hi there, bitches. Razz Eu am reusit in sfarsit imposibilul : am racit! Finally! Cred ca astept asta din septembrie. Asa ca azi nu merg la scoala, si nici ieri nu am mers. Asa ca acum stau -si pentru ca am gasit un serial nou, nu am cum sa ma plictisesc nici daca as sta 2012 zile acasa- si beau ceai de IARNA (Cassie, la tine ma refer! ) si m-am gandit sa ma apuc de un FANVID cu GoT , si dupa sa raspund la FF si RPG.
    "Cold and left alone" ... never, because bitch, I'm fabulous! So wish me luck, bitches. Yours happiness(es) depend on mine.
    Bye.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Feb 10, 2012 4:22 pm

I believe in nothing.

Cred ca asta e unul din putinele titluri din jurnalul meu care chiar au legatura cu postul. Deci numai cuvintele astea le am in cap : I believe in nothing, nananana. Dap, pe muzica. 100 suns - 30 second to mars , daca tot va interesa. Deci, yup, am terminat fanvidu, ca doar normal, e 2 jumate noaptea, eu maine am olimpiada de la 8, cea mai importanta petrecere din tot anu asta, care e la mine si o sa fiu ucisa daca dorm, but sure, eu fac fanvid! Uneori m-as bate singura, alteori mai ca i-as lasa pe altii. So, revenind, nici macar nu pot spune ca e full time gata, pentru ca contintua sa mi se blocheze la o chestie. (scuzati cacafonia. e macar cacafonie?) Deeeci, dap, everything sucks. Teoretic a iesit bine, pana cand am vazut ca se blocheaza acolo, dar n-a iesit atat de bine incat sa merite aproape patru ore de holbat si stors creierii non stop. Stiu ca asta zic la fiecare fanvid, stiu ca la fiecare e adevarat, dar la asta chiar ca am muncit cel mai mult! Poate o sa ajung sa stau 10 ore pe cateva scene - hope not! Save me before I lay eggs! Sau era kill me? Never gonna find out. Da,deci eu o sa incerc sa dorm - fuck, mi am lasat noua carte, geniala, superba, minunata, in baie, because I took a bath si eu citesc in cada ca Ariel. Ca sa lamuresc curiozitatea inexistenta, fanvidul e despre GoT, Jaime, si acrst post nu are emoticoane pentru ca mi-e prea sincer lene si sunt prea fucked up acum ca sa le mai pun. OK ? GOT A PROBLEM?
    Be chilled bro, be chiiled. Think what would Daryl do.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 11:25 am