Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

King Arthur - legenda Pendragon

Distribuiţi
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

King Arthur - legenda Pendragon

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 7:54 am

Morgan Le Fay. Morgana Pendragon.
    Se indeparta usor de oglinda, dandu-se cativa pasi in spate. Lasa degetele sa-i cada pe voalul negru de catifea al rochiei. Morgan Le Fay. Morgana Pendragon. Morgan Le Fay. Morgana Pendragon. Erau aceeasi persoana ; cuvintele insemnau acelasi lucru. Atunci de ce sunau atat de diferit? Pur si simplu opus. Doua jumatati ale aceluiasi mar ; una proaspata, dulce si mincinoasa, alta stransa, acra si putrezita.
    Isi rasuci de mai multe ori pletele negre intr-un coc de-a dreptul imperial, care aducea cu fierul frojat de la prova vapoarelor. Lumina serii insela draperiile de satin si se strecura printre ele, prinzandu-i suvitele de par pentru un dans cordial. In cateva clipe trebuia sa coboare la bal, sa-i fie prezentata oficial Printului Arthur si Regelui, Uther Pendragon. Isi mai netezi odata, cu grija, rochia, si ridica privirea de tot spre oglinda.
    Ochii albastri sclipeau, inspaimantator pentru cine stia sa se uite, ca tragandu-se sa iasa afara din craniu. Morgan Le Fay. Buzele ii erau arcuite intr-un zambet fermecator. Morgana Pendragon. Rochia de velur intoarsa, neagra, se rasfira pe podea ca o panza de argint. Morgan Le Fay. Din coc ii iesira cateva suvite rebele, nastrusnice. Morgana Pendragon. Pielea palida vestea luna si moartea. Morgan Le Fay.
    De cand venise in Camelot, in urma cu doua zile zile, pendulase nehotarata intre cele doua personalitati. Dar lumina lunii crude, smulgandu-i si ultimele farame de constiinta inocenta o indemnara sa se hotarasca. "Va fi un bal pe care nu-l vor uita prea curand", gandi ea, si peste toate gandurile ei urla o voce, vocea lui Gloirois, cu ultima rasuflare a vietii. Nu esti fiica mea, Morgan!

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Dum Ian 29, 2012 1:22 am, editata de 1 ori
    Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Re: King Arthur - legenda Pendragon

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 9:14 am

Arthur isi intoarse inelele incrustate cu diamante de Camelot. In final, nu era decat bijuterii confiscate de la mercenarii arestati si pusi la putrezire in temnitele castelului. Dar lui ii placea sa le numeasca diamante de Camelot, le dadea o noua stralucire in ochii sai.
    Isi aseza mai bine mantia in spatele tronului din drepta tatalui sau, si isi scoase o ureche perfecta de sub coroana care aproape ca ii aluneca de pe crestet. Atinse diamantele coroanei si se simti mult mai bine, stiind ca sunt acolo, simtindu-le.
    Se uita spre tatal sau care privea in fata, drept, cu o atitudine demna de un Rege, si incerca sa il imite, dar la scurt timp spatele il duru, si se lasa sa alunece comod in propriul sau tron.
    Puse o mana pe masa, tentat pana la Cer si inapoi sa ia o inghititura din vinul rosu care se vedea prin pocalul pretios, din sticla si cristal. Se uita in jur, la Uther, la Merlin...erau ca niste stane de piatra. Parea ca nu se vor mai misca curand, sau niciodata, asa ca Printul se intinse dupa pocal si il prinse cu varfurile degetelor, apoi il lua gratios si il duse la buze. Astepta ca criticile si observatiile sa vina. Si nu trebui sa astepte prea mult.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 9:20 am

- Ce Dumnezeu faci ? se mira Uther, sagetandu-si fiul cu o privire aspra.
    Se opri o clipa si ii smulse paharul cu vin din mana, lasand cateva picaturi sa se prelinga sangerii pe masa.
    - Arthur Pendragon, eu incerc sa-ti instig sa fi un barbat adevarat, nu sa demonstrezi asta! Oricine poate sa ia o gura de vin si sa poarte aur.
    Uther deschise gura sa mai adauge ceva, dar usiile mari se deschise zgomotos si prevestitor de rau. Nu daduse prea mare atentie faptului ca fiica lui vitrega se afla in oras ; pana acum. Arunca o privire nedumerita spre Merlin si isi apleca capul inspre barbat ca sa-i sopteasca :
    - Ea e fiica mea?
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 9:25 am

Merlin statea nemiscat pe scaunul lui. La inceput nu auzise intrebarea lui Uther, dar ceva tot auzi. Deschise gura, dar cuvintele nu iesira. Tot ce vedea era acea femeie care tocmai patrunse pe usa. O femeie inalta, bruneta, frumoasa si un par stralucitor.
    Clipi de doua ori, ca sa nu creada ca totul e un vis, apoi se uita la Uther si cu toata siguranta ii spuse:
    -Da, e fiica ta.
    Zambi, il privi pe Arthur si indrazni si el sa ridice paharu cu vin si sa bea o gura.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 9:33 am

Fiica mea ... . Uther era uimit. Semana atat de mult cu mama ei, dar intr-o latura care lui nu-i placuse niciodata. Parul fetei era mai inchis decat a lui Morgause, tinuta mai dreapta, pielea mai palida, ochii mai arzatori. Dar era -si nu putea sa nege asta- si mult mai frumoasa.
    Se ridica de pe tron si inchina paharul, incercand sa incropeasca un zambet. Insa orice incercare ii pieri cand vazu ca fata nu se inclina. Nici macar nu-si pleca capul. Ochii ei priveau drept in cei a lui Uther, si ata ucigatoare a privirii ei negre ii cosea sufletul. Niciodata nu se gandise ca ea ar fi putut sa-l socoteasca vinovat ; era, pana la urma, o copilita. Insa cea care-l privea parea acum mai periculoasa decat toti barbatii pe care-i avuse vreodata de infruntat.
    - Morgana. vorbi el, simtind cum glasul ii slabeste. E o incantare sa te avem aici, in Camelot.
    Ochii ei il priveau in continuare cu un interes dement, si frumusetea ei parea ca scoate bucatile de piatra din tavan. Deodata, un zambet rosu si straniu ii aparu pe buze, un zambet ce nu spunea nici da, nici nu, ci doar un simplu si ravasitor "minti".
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 9:40 am

Arthur se incapatana si ridica din nou pocalul, iar la vederea fiintei care ii ravasea ochii si ii incanta in acelasi timp, se ridica incet si alungi mana inspre ea, ca Uther. Un toast.
    Ii zambi, afisand cel mai fermecator zambet de care era in stare, apoi bau, si aproape ca putea simti privirile ucigatoare asupra sa, dar isi sustinu zambetul si se aseza relaxat la masa, punand pocalul deoparte.
    Ar fi vrut sa ii spuna ceva...sa vorbeasca cu ea. Sa afle cum suna vocea sa. Dar parea atat de departe.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 9:46 am

[Morgana] Ii zambi baiatului, zambi tatalui, zambi tuturor. El era? Aproape ca o apuca rasul. Fratele ei vitreg, purtand in sange numele Pendragon, calarind sub stindardul dragonului. Viitorul Rege al Camelotului. Ce gluma proasta! Parea fiul bine facut al unui plebeu.
    Inainta cu un curaj nebun pana in fata lui Uther, vazand cum culoarea rosie a fetei lui palea spre alb. Isi musca usor buza, incercand sa-si abtina un chicotit.
    - Uther. Arthur.
    Lasa cuvintele, fara niciun titlu, fara nici o lauda, sa-i scape la fel de periculoase ca focul. Vazu uimirea de pe chipul regelui, vazu ochii ingustandu-i-se, il vazu abtinandu-se sa spuna ceva.
    Sala asculta totul cu sufletul la gura. Era mult mai distractiv decat o executie.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Vin Noi 18, 2011 4:52 am, editata de 1 ori
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 9:50 am

[Merlin] Cum avea locul de langa rege, se ridica in picioare sa o salute pe fiica regelui. Fata era frumoasa, nu avea ce zice, asa ca ii lua mana si i-o saruta.
    -Merlin, la dispozitia dumneavoastra, domnisoara Morgana.
    Brusc se opri. Se uita in jurul sau, ca nu cumva sa vada zambete de batjocura sau orice alta reactie la interventia lui. Se uita la Arthur, dar isi retrase privirea in urmatoarea secunda. O privi din nou pe femeia care se afla in fata lui, si astepta o reactie regala, o reactie demna de fiica a regelui.

Ultima editare efectuata de catre MaryBoleyn - Moderator in Mier Noi 16, 2011 9:53 am, editata de 1 ori
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 9:51 am

Arthur rase din nou, apoi spuse:
    - Morgana. Sora mea...spuse, apoi rase. Si o parte din cei prezenti care ar fi fost in stare sa-i cada la picioare rase cu el.
    Se uita spre tatal sau, apoi spre Morgana, si observa ca el nu era atat de fericit sa o vada. Sau cel putin asa se vedea din afara.
    Dar cine ar fi putut sti ce gandeste si ce simte Uther Pendragon..Regele Camelotului...
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 9:57 am

[Morgana] Simti un fior de repulsie la auzul cuvantului "sora", dar nu lasa asta sa se vada si le surase incet tuturor.
    - Vorbeste! exclama ea, ingustandu-si privirea ca o felina. E chipes, bogat, si vorbeste!
    Cei mai multi din sala incepura sa rada, amuzati de gluma ei zeflemtioare si de vin. Dar cativa isi pastrasera fetele sobre, pentru ca probabil tineau mai mult la capul lor decat la distractie. Morgana atinse fata printului, si il vazu pe Uther cum se crispeaza, vazu o garda ducandu-si mana la sabie, si rase din nou. Sunetul reverba in sticla geamurilor.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Vin Noi 18, 2011 4:54 am, editata de 1 ori
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 10:20 am

[Merlin] Merlin simti ironia din tonul lui Morgana si incepu si el sa rada. Il privi pe Arthur.
    -Ti-a zis-o, printule!
    Incepu sa rada si ii sopti lui Uther la ureche:
    -Imi place de fata ta! Are simtul umorului, ceea ce rar intalnesti.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 10:35 am

[Morgana] Se inchina ceremonios in fata lui Uther, arunca un zambet pe sub gene barbatului imbracat in negru, si se retrase cativa pasi in spate.
    - Oare am eu vreun loc la masa din fata, sau va trebui sa stau dreapta ca o stana si sa zambesc?
    Morgan jubila, curioasa daca Uther isi amintea replica mamei ei. Insa nu Regele fu cel care raspunse.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Vin Noi 18, 2011 4:55 am, editata de 1 ori
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 10:47 am

Arthur ii dadu raspunsul increzator, satul sa fie luat in deradere ca un copil mic:
    - Poti sa te asezi unde-ti pofteste inima, Morgana. si facu un semn larg din brate care cuprinde fiecare cotlon din acea sala fastuoasa.
    Apoi isi umfla pieptul si se indrepta, observand ca ajungea putin pana la nivelul urechilor Regelui.
    Ii zambi din nou Morganei, si de data aceasta era un zambet satisfacut, de natura desfranata, ca si cu sora sa vitrega i-ar fi facut cea mai mare placere dintre toate.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 10:49 am

Morgana isi ridica incet mainile in aer, si zambi. Apoi se indrepta si se aseza exact langa Arthur, impingandu-l astfel incat cei doi sa imparta scaunul. Sala izbucni in rasete si aplauze furtunoase, iar ea nu putea decat sa li se alature. Si peste toti, trona ca un deliciu privirea inspiamantata a lui Uther, care tocmai realiza ca facuse cea mai mare greseala din viata lui.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 10:53 am

Merlin rase si el la actiunea pe care Morgana o facu. Ii facu cu ochiul lui Arthur si ii spuse:
    -Acum e mult mai bine nu, Arthur? Mai frumoasa compania nu?
    Rase si aplauda alaturi de sala.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 10:58 am

Uther Pendragon se ridica in picioare si inalta o mana, iar toata sala amuti.
    - Destul. vorbi el glaciar.
    Insa Morgan se ridica deodata cu el, parasind scaunul lui Arthur, si Uther vazu atat de dureros de clar diferenta intre cei doi. Fiul lui,era doar un copil. Iar fiica lui era mai mult decat o femeie.
    - Destul? intreba ea, pe un ton fals mirat.
    Se apropie de el, si paru sa se inalte cu doi metri, dominandu-l.
    - Ce n-ai invatat inca, e faptul ca niciodata nu e destul.
    Facu plecaciunea mult asteptata, apoi se indeparta din sala, lasand un miros de zeita, pericol, si intuneric.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Noi 16, 2011 11:19 am

Time skip - 5 ani. Morgana : 16 ani. Arthur : 15 ani.

Morgana Pendragon lasa jos peria de par si isi privi chipul in oglinda : parea la fel de neatins si imaterial ca suprafata unui lac iarna. Ii placea asta ; ii conferea o anumita aura, o paloare, o frumusete impardonabila.
    Se uita pe geamul camerei ei, in jos, spre locul unde fratele ei vitreg isi tinea antrenamentele zilnice. Uneori, se bucura ca nu era baiat. Asta era una din dati.
    Inchise cartile si le ascunse inapoi in biblioteca, pentru ca daca cineva le-ar fi descoperit, Uther ar fi gasit pretextul pe care-l cautase de cinci ani, pretextul s-o ucida. Insa dupa cina aceea fatidica, in care imporscase cu noroi tot numele de Arthur Pendragon - si chiar mai mult de atat - , in care amenintase tronul, in care isi facuse clare asteptarile asupra numelui ei, in care fusese atat de groaznica, atat de Morgause, ca o fantoma Le Fay a trecutului, dupa aceea se purtase normal. Sau macar pe aproape. Isi facuse lectiile zilnice, nu ridicase vocea la lectori, si era citita, culta, si o buna sportiva. Stia sa cante si sa danseze, cunostea arhitecutra castelelor, istoria si geografia tinutului. Nici macar nu fusse nevoita sa se straduie ; Glorois ii daduse toata educatia asta inainte sa vina, si inca mult mai mult. Iesirile in public i se rarisera, pe pretextul nu tocmai fals al unei boli consumatoare, si incerca sa-si ascunda frumusetea proaspata de lorzii insistenti si libidinosi. Stia ca ar fi putut ajunge o lady, sau poate chiar ducesa, insa nu asta era planul ei. Uneori avea impresia ca Arthur uitase ca ea e acolo, si poate chiar si Uther. Aproape toata lumea uitase de infama, superba, misterioasa fica vitrega a regelui In afara de o singura persoana. Omul incepuse sa o obsedeze, ajungand aproape sigura de secretul lui. Si stia, la fel de sigur cum stia ca soarele avea sa rasara maine, stia ca si el ii cunostea secretul ei. Si ea il fascina de asemenea.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Vin Noi 18, 2011 4:57 am, editata de 1 ori
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Noi 16, 2011 11:26 am

Merlin statea si isi potrivea papionul de la camasa. Era printre putinele dati cand se aranja. Isi incheie si ultimul nasture de camasa, avu grija ca parul ii sta bine si iesi din camera. Daca cineva m-ar vedea, ar zice ca sunt ca un duce, dar nu imi pasa.Coborase cateva scari si ajunse in fata camerei lui Morgana. Batu la usa, deschise usa si cu pasi marunti intra si o vazu in fata oglinzii. Se pare ca nu sunt singurul care se aranjeaza... isi spuse in gand, dupa care zambi.
    -Se poate? o intreba pe Morgana in timp ce inchise usa de la camera.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Noi 17, 2011 12:31 am

Morgana tresari cand il vazu intrand si se dadu un pas in spate.
    - Ce cauti tu aici ?
    Isi stranse mai bine halatul de matase pe corp, constienta ca nu purta nimic altceva. In fiecare dimineata se spala si se aranja ca si cum s-ar fi prezentat intregii lumi, dar nu se obosea sa se imbrace, avand in vedere ca Uther nu-i dadea voie sa paraseasca camera. Era convins ca vreun lord puternic va fi fermecat de frumusetea ei, si impreuna vor unelti ca sa-i ia tronul sau alta bazaconie. Insa batranul nu stia ca ea uneltea, cu toata puterea de care era instare si chiar mai mult, dar de una singura.
    Ii arunca o privire iscoditoare cu ochii ei negri-carbune, si inainta spre el. Ea parea de neclintit acum ; stia asta, stia sentimentul pe care trebuie ca i-l dadea, insa pentru prima oara, ceva dinauntrul ei incepu sa alerge intr-un sens total opus creierului.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Noi 17, 2011 10:02 am

Merlin inca statea in pragul usii si primul lucru cand o vazu pe Morgana, a fost sa isi puna mana la ochi pana se aranja. Nu asta era dorinta lui, dar din cauza ca el era o personalitate mai invarsta decat ea, nu avea de ales. Uneori vreau sa am varsta ei... se gandi in timp ce incet isi luase mana de la ochi. O privi si ramase uimit de cat de perfect ii statea acel halat. Pentru un moment uita ca efectiv se holba, clipi de doua ori, dupa care se uita la Morgana.
    -Am venit sa te chem la micul dejun. Poti participa la micul dejuna azi si o sa am grija sa participi si de acum in colo.
    Ii zambi, dar nu astepta neaparat o reactie.O privi din nou dupa care se intoarse sa plece.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Noi 17, 2011 10:10 am

Morgana ramase stana de piatra mult dupa ce usa se inchise. Apoi, fara sa-si mai puna alte intrebari prostesti, incepu sa se imbrace cu grija. Alese o rochie lunga si stransa pe corp, dintr-un material gri selen, incheiata cu un corsaj negru stramt la piept, si niste conduri de catifea. Isi prinse un colier circular din onix la gat si clipi incet spre imaginea din oglinda. Trase aer in piept de cateva ori, convinsa ca avea sa fie ori foarte rau, ori foarte bine.
    Inainte sa iasa, verifica daca ascunse cartiile interzise la locul lor.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Vin Noi 18, 2011 4:58 am, editata de 1 ori
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Noi 17, 2011 10:14 am

Merlin statea in sala de mese, langa Uther, ca de obicei si astepta sa fie servita masa. Paharele erau deja umplute si pajii se pregateau sa serveasca masa cand el se ridica in picioare si spuse:
    -Dimineata aceasta va fi o dimineata foarte speciala.
    Stia ca nimeni nu a inteles nimic, dar nu conta. Se aseza si privirea lui sageta usa, care dintr-un moment in altul urma sa se deschida.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Noi 17, 2011 10:35 am

Sageata zbarnai zgomotos cand se infipse in cerculetul rosu perfect din mijlocul tintei.
    - Asta a fost ultima!le striga el celor meniti sa-i noteze performantele. Ultima si cea mai de succes, ca intotdeauna. le spuse Arthur cand trecu pe langa ei, apoi fugi ca sa ajunga la micul dejun.
    Urca scarile care duceau spre camera sa si cand trecu prin dreptul camerei Morganei simti o mireasma care ii oferea un sentiment ciudat, dureros dar foarte placut.
    Deschise usa odaii sale personale si o inchise la fel de repede. Isi dadu jos armura in mare graba si o arunca pe masa menita pentru studiu. Isi privi corpul dezgolit in oglinda si observa vechea sa cicatrice de pe sold, capatata anul trecut, cand participase la prima sa intrecere de tras cu arcul. Sageata ii intrase atat de adanc incat a trebuit sa stea la pat patru zile din cauza pierderii sangelui, sau cel putin asa i se spusese.
    Lua o camasa alba, curata si cu miros de vanilie pura si o puse pe el. Navali afara din camera si incepu sa fuga pe coridor pana la sala unde se lua masa. Deschise usile mari cu putina rabdare si il vazu pe tatal sau la masa, impreuna cu Merlin.
    - Tata. il saluta eu scurt si cu un zambet sincer pe buze, apoi il cuprinse cu bratele pe Merlin intr-un gest de afectiune familiala.
    Se aseza.
    - Ce mai face Regele in dimineata aceasta?spuse Printul, razand.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Noi 17, 2011 10:39 am

Merlin ramase profund dezamagit. Cand vazu cum usile se inchisera in urma lui Arthur si vazu ca Morgana nu e in urma lui, nu ii veni sa creada. Nu inteleg, doar i-am spus sa vina la micul dejun... isi spuse in gand. Nu prea era atent la Uther si Arthur. Mai privi vreo cateva minute usile inchise si se hotari sa mearga dupa Morgana. Se ridica in picioare cand usile, in sfarsit se deschisera. Fata i se lumina brusc.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Joi Noi 17, 2011 10:41 am

Uther zambi si ii facu semn fiului lui sa ia loc, apoi se intoarse sa-i spuna ceva. Insa usiile se deschisera si ea intra inauntru, aratand atat de palida, crucificata si periculoasa. Regele Camelotului aproape s-ar fi dat un pas in spate, daca nu stia ca garziile erau acolo. Fusese mereu ceva la ea atat de putred si de necurat, incat nu-i fu greu sa uite dragostea pe care i-o purtase mamei ei, impreuna cu amintirea ca era sange din sangele lui. Pentru Uther, el avea doar un fiu. Un singur mostenitor. Si acela era, desigur, Arthur.
    Morgana facu o plecaciune adanca in fata lor, in fata tuturor, si se aseza pe un scaun de la marginea mesei regale. Uther statu ca pe ace pana cand fata se aseza, apoi mai tacu cateva clipe grele inainte sa intrebe :
    - Cine te-a chemat aici, Morgana?

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Oct 15, 2018 12:22 am