Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

The Tudors ( cu majore influente din alte parti.)

Distribuiţi
    Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Re: The Tudors ( cu majore influente din alte parti.)

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Lun Feb 06, 2012 10:47 am

Henric se ridica si o pofti pe Mary Boleyn inauntru, amintindu-si totusi cam nu vroia caldura soarelui, ci reflectia lunii sale.
    - Lady Mary. spuse el, politicos, in timp ce-i saruta mana delicata. Sper ca ma vei insoti la masa, Charles Brandon va face la fel. spuse el din curtoazie. Dar indraznesc sa intreb, lady Boleyn...Lady Anne unde este? Am invitat-o pe ea singura si aparitia ta este pe cat de incantatoare pe atat de surprinzatoare. Haide, ia un loc la masa, o sa-mi explici imediat.
    Regele se indrepta spre masa si ii arunca lui Brandon o privire plina de amaraciune.
    Se aseza si isi lua o bucata de pui in fata, apoi le facu semn sa vorbeasca.

Cand soarele apune nici, o lumanare nu-l poate inlocui
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Feb 06, 2012 10:51 am

Charles Brandon isi abtinu un zambet, si clatina din cap, ridicandu-se in picioare ca sa faca o scurta plecaciune.Ei, Henric, gandi el, amuzat pana la cer si inapoi, asta e ceva ce va intra in istorie!
    Zambi fetei cu parul auriu, amintindu-si de unele dintre chipurile pictate pe icoanele pe care le vazuse cand luptase in Franta, brat la brat cu Henric.
    Sa fie ca o icoana, ca o suta, dar decat un inger dragalas mai bine un diavol superb. Nu stia exact la cine se referea cand gandea cuvintele - el rareori stia de ce gandea ceea ce gandea. Asta-l facea atat de triumfator, plin de glorie, si special, dar asta avea sa-i atraga, mai mult ca sigur, si pierzania.

The infinite in me honours the infinite in you.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Lun Feb 06, 2012 11:31 am

Mary il saluta pe Charles Brandon si se aseza pe scaunul de culoare inchisa, neincetand sa il priveasca pe Rege. Prezenta lui Charles Brandon o uimi, dar nu avu alta expresie decat un zambet cald pe fata, iar acel zambet era doar pentru Rege. Si parca era o cina prin care sa ii demonstreze castietatea isi spuse in gand in timp ce lua o gura din vinul, deja pus in pahare.
    - Sora mea...incepu ea, vorbind parca in soapte.
    Inghiti in sec, nestiind ce sa spuna. Anne nu ii spusese ce sa spuna in cazul in care intreaba de ea.
    - Sora mea nu se simte bine, se simtea foarte rau si a zis ca nu poate sa vina la cina Maiestatii Sale. Isi cere onorabile scuze si va promite ca o sa se revanseze.
    Inventa de la ea si mai mult ca sigur Anne nu ar fi spus asta, dar reusi sa scape de intrebarea asta si spera sa nu mai vina alta legata de sora ei.
    Statea la masa cuminte sorbindu-l pe Rege din priviri si asteptand sa vada ce va urma, avand in vedere ca la masa erau trei persoane. Ea, Regele si cel mai bun prieten al Regelui.

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Lun Feb 06, 2012 11:40 am

Henric inghiti o bucata delicioasa de pui cu miere si cuisoare, apoi se uita la Mary si ii zambi.
    - Sunt mai mult ca sigur ca o sa-i transmiti lui lady Anne insanatosire grabnica si ca o astept cat de curand in odaile mele, la o cina, cand se inzdraveneste. o asigura Regele, pe acelasi ton rugator.
    Apoi se uita la Brandon.
    - Vorbeste, Charles. Dupa cum vezi, eu mananc, si Lady Mary Boleyn marita sa-i fie facuta putina conversatie, nu crezi?

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Feb 08, 2012 2:29 am

Charles Brandon isi ascunse zambetul batjocoritor in spatele paharului de vin, band cateva guri in plus. Dumnezeule, Henric, tu chiar crezi tampenia asta? Doar n-o fi bolnava, lua-m-ar naiba! E clar ca Norfolk ti-a trimis-o pe iapa asta blonda de prasila in locul domnitei lor pretioase, pentru ca e mai usor sa regulezi un nimeni.
    Dar oricum, el ii saruta galant mana bietei nenorocite, si ii turna niste vin in pahar, zambindu-i fermecator. Era doar o copila naiva - nu merita jocurile pe care i le asternea inainte familia ei.
    - Si, Mary - asa te cheama,nu?- ce parere ai despre partidele de tenis dintre mine si minunatul nostru Rege, aici de fata? Cine e mai bun cu adevarat?
    Ii facu cu ochiul, rugandu-se ca pustoaica sa nu faca vreo tampenie si sa spuna adevarul. Spera ca, chiar si la asta o varsta timpurie, sa stie regulile de curtean.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Feb 08, 2012 5:51 am

Mary se uita la Rege, apoi la Charles Brandon. Trebuie sa inspir aer in piept si sa ma calmez. E doar un prieten al Regelui si nu trebuie sa ma las influentata de prezenta lui, desi asta se presupunea a fi o cina cu Regele.
    Mary isi asculta propriile ganduri si trase adanc aer in piept. Evident ca tu esti mai bun, dar nu pot spune asta de fata cu Regele. Ar fi o jicnire si as zbura la Harver in urmatorul moment.
    Oferi un zambet lui Charles Brandon si cu privirea spre Rege ii raspunse.
    - Maiestatea Sa castiga pe merit. Este cel mai bun.
    Se intoarse cu privirea spre Charles Brandon.
    - Jocurile sunt uimitoare si imi face mare placere sa le urmaresc. Abia astept sa vad un nou meci intre Maiestatea Sa si domnia ta.
    Zambi si spera ca iesie totul cum a vrut si ca nu o daduse in bara.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Feb 08, 2012 6:37 am

Poate ca nu e totusi atat de copila cum am banuit. Al naibii Boleyni! Charles zambi si inclina paharul spre ea, aruncandu-i o privire sugestiva Regelui.
    - Ai dreptate, Lady Boleyn. Sunt sigur ca daca preaiubitul nostru Henric ar lasa puiul din mana, ar fi de accord cu tine.
    Rase din nou, clatinand din cap. Nu se putea lauda ca era cel mai cel in felul cum trata femeile, dar nepolitetea Regelui o intrecea cu mult pe-a lui Charles Brandon.

off: Alyce sper ca m-am facut inteleasa. Ca Admina iti zic ca Henry motherfucking Tudor nu ar fi fost niciodata asa dezamagit de o fata frumoasa. Sa nu uitam ca a iubit-o pe Mary prima data, si apoi pe Anne.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Feb 08, 2012 8:54 am

Henric trase aer in piept si bau o gura de vin dulce.
    - Ma scuzi, Lady Boleyn. Eram putin ingrijorat de starea surorii tale. Poate ca un compliment frumos ar putea face purtarea mea uitata? Caci...pana la urma, o raza de soare trebuie ca s-a pogorat asupra ta. Esti incantatoare, Lady Mary. Vederea ta imi taie respiratia. o complimenta Regele, oferindu-i cel mai curtenitor zambet.
    Nu pot nega ca este frumoasa, Dumnezeu sa ma aiba in paza, si imi trezeste dorinta.
    Pana la urma, poate putea profita de prezenta lui Mary Boleyn aici. Pana la urma, erau surori, asa e?
    - Oricat de mult s-ar stradui Brandon, tot nu m-ar intrece la sporturi, doamna mea. o asigura el, zambind cuceritor si facandu-i cu ochiul. Si asta nu doar in domeniul sportului.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Feb 08, 2012 10:10 am

Mary schita un zambet cat se poate de sincer.
    - Nimeni nu este mai bun decat Maiestatea Voastra la nimic.
    Rosi cand auzi complimentul facut de Rege si se bucura ca i-l facuse. Deci nu m-a uitat in totalitate. Sorbi o gura din vinul francez si isi aduse aminte de lectiile care i-au fost date sa impresioneze un Rege sau o personalitate regala.
    Nu isi putea lua ochii de la Rege si de la orice facea el.
    - Maiestatea Voastra are de gand sa mai organizeze competitii la curte? Spre exemplu un turnir intre familiile regale. Daca imi permiteti, sunt sigura ca cei de la curte vor fi incantati sa vada armura Inaltimii Voastre.
    Printre care si eu. Ah, si cat de mult vreau asta.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Feb 09, 2012 8:19 am

Henric lasa cupa plina jos, plin de uimire, apoi zambi cuceritor.
    - Se vede ca esti o superbete, lady Mary, dar niciodata nu s-a crezut ca esti si foarte inteligenta. se uita la Brandon si ii zambi si ii zambi siret.
    - Nu ma indoiesc ca un turnir intre familia Regala si familiile nobile precum Boleyn si Seymour va fi deliciul anului. O idee sclipitoare, Lady Boleyn. O sa pun sa se aranjeze totul pentru acest turnir cat de repede posibil. Poate chiar maine. spuse Regele, entuziastmat.
    Mana mea arde sa tina o sabie.
    Ii facu semn unui paj si ii porunci:
    - Du vestea la administrator. Vreau sa se pregateasca cat de curand.
    Si, in timp ce-i umilesc pe lorzii din arena, sub platosa mea va sta esarfa lui Lady Anne. Sau poate si a lui Lady Mary. A amandurora.gandi Regele, apoi ii veni sa rada, la ideea prosteasca de a purta ca simbol al iubirii si norocului doua esarfe.
    Lady Mary in varful sulitei mele si Anne Boleyn lipita de inima mea.
    Apoi isi dadu seama ca ceea ce gandise avea doua intelesuri, si pufni in ras, fara sa vrea.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Joi Feb 09, 2012 9:51 am

Mary Boleyn isi pleca privirea in pamant cand Regele ii continua complimentele.
    Si poate imi va lua esarfa. Si si-o va pune in varful sabii. Asa toata lumea va vedea ce reprezint eu pentru el. Si de data asta, nu voi mai da in gres. Nu a doau oara.
    Se scufunda in ochii albastri ai Regelui timp de cateva momente.
    - Sunt sigura ca cei din familia Seymour vor fi de acord cu turnirul. Ei niciodata nu rateaza sansa de a demonstra ce pot, chiar daca pierd intotdeauna, caci familia mea, daca imi permiteti, si Inaltimea Sa sunt mai puternice decat oricine altcineva.
    Zambi poznas si apoi isi atinse colierul de la gat cu emblema familiei.
    - Iar eu va pot asigura ca familia mea va fi onorata sa participe, iar Curtea va fi in veselie totala cu aceasta veste.
    Mai lua o gura din vinul frantuzesc si lasa paharul jos cu grija, dar din cauza ca nu isi lua privirea de la Rege, varsa paharul, iar vinul rosu-sangeriu se scurgea pe fata de masa alba ca neaua. Mary se ridica imediat in picioare, ca un reflex si, ingrijorata il privi pe Rege.
    - Maiestate, imi pare atat de rau. Of, sunt atat de neindemanatica! Nu stiu ce e cu mine, imi pare atat de rau.
    Probabil ca acum, Charles Brandon si insusi Regele gandeau ce era mai rau despre ea, dar nu ii pasa. Nu atata timp cat captase atentia. Cei din familia Boleyn fac tot pentru putere.
    - Va rog, iertati-mi fapta, Maiestate. Sunt asa de proasta.
    Mary ofta si mai ca nu zambi in timp ce isi pleca privirea rusinata.

Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Joi Feb 09, 2012 10:42 pm

Henric aproape ca tresari cand Mary Boleyn varsa vinul.
    Rase.
    Ce risipa...,dar asta nu i-o putea spune. Se ridica si ii atinse tandru cotul, indemnant-o sa se indeparteze.
    - Nu am vrea sa-ti murdaresti rochia aceasta superba a ta, asa e...Lady Boleyn? spuse Regele bland, apoi facu un semn al mainii, atat de obisnuit si ordinar pentru el, si deja fata de masa era schimbata.
    - Sa va astern alta masa,Regele meu?intreba baiatul care nu putea avea mai mult de doisprezece ani.
    - Da, desigur. Una in odaia mea personala. Si grabeste-te. Pana atunci, putem sa mergem pe balcon.
    Ii intinse bratul lui Mary Boleyn si deschise usacatre balconul imprejmuit de garguicare de care mai fiorosi si originali.
    - Urmati-ma. Lady, Brandon. O privireasupra regatului meu si o gura de aer proaspat ne va prinde foarte bine. ii asigura Regele, zambind smechereste.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Feb 10, 2012 10:55 am

Mary incerca sa isi puna privirea in pamant, dar nu reusi, caci Regele era mult mai important.
    - Imi pare atat de rau. Cina asta nu trebuia sa fie asa!
    Arunca o privire inspre Brandon si incerca sa isi dea ochii peste cap, dar stia ca nu dadea bine asa ca se multumi cu un simplu zambet mai mult ironic decat sincer inspre el. Facu o reverenta scurta catre Rege, apoi merse spre balcon. Usa ii fusese deschisa de catre un paj care statea langa aceasta. Mary pasi pe balcon cu pasi timizi si simti racoarea toamnei de afara. Isi ridica sublim rochia ca sa nu se impiedice de ea si se duse langa balustrada de fier.
    Daca ar sti Anne ce pierde in aceste momente. Abia astept sa ii povestesc. Afisa un zambet pe care doar noapte i-l putea vedea si isi lasa buclele blonde sa cada peste umerii ei palizi si goi, facand o concurenta pentru luna palida si alba care era pe cerul intunecat. Poate o sa ploua. Poate o sa fie o atmosfera mai romantica si atunci Regele isi va da seama diferenta dintre soare si luna, dintre mine si sora mea.
    Privi curtea si realiza ca plimbarile pe care le facea ea pe tocurile ei fine pana la grajduri si inapoi nu erau nimic pe langa Curtea Angliei, mareata Curte, sub cerul intunecat. Norii acopereau cerul, iar luna isi facea aparitia din cand in cand, iar formele gardurilor si al trifoilor care le acopereau aratau ca niste contururi ale unui desen bine facut in culori obscure, dar totusi clare.
    Isi intoarse privirea spre Rege si ii zambi fericita.
    - Noaptea este cea mai frumoasa si misterioasa parte a zilei, Maiestatea.
    Arunca inca o privire spre norii care erau dusi spre vant spre Vest.
    - Daca imi permiteti, cele mai multe lucruri se intampla noaptea, cand doar cerul si luna supravegheaza actiunile oamenilor.
    Spuse aceste vorbe cu mai multe intelesuri si spera ca Regele sa il inteleaga pe cel la care ea se referise cu adevarat.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Feb 10, 2012 12:20 pm

off : cu acordul [coughcough] lui Alyce, il imprumut in seara asta (si seara din real life, si aia din RPG) pe Henry Tudor, King of fucking England.

Charles Brandon clatina din cap, dadu din mana a lehamite si termina paharul de vin. Privi spre balta usoara, rosie, formata din lichidul varsat, si ofta incet. Ce risipa ... . Dupa parerea lui, o fata care nu putea tine nu pahar in mana cu siguranta nu putea tine altceva.
    Ranjind, pe jumatate dispretuitor, pe jumatate beat, parasi camerele Regelui. Chiar si el stia ca ar trebui sa mearga si sa doarma, inainte ca mahmureala de a doua zi sa fie groaznica. Inainte sa se bage intr-o belea care l-ar costa capul, o belea pe numele Margaret.
    Cu acelasi ranjet de lup pe buze, o lua pe coridorul opus dormitorului lui.

Henry zambi si isi trecu degetele tinere, agile, peste degetele subtiri ale fetei de langa el.
    - Oh, mie cred ca-mi place mai mult soarele. Poate pentru ca eu n-am nevoie de noapte ca sa tainuiasca ceva - nu am ce sa ascund.
    Se apropie de ea, trebuind sa se aplece ceva, indeajus cat sa-i vada buzele roz, pline, insa nu destul de tare cat sa nu poata da inapoi. O patise deja cu o Boleyn.
    - Tu ai ceva de ascuns, Milady ? Ai putea sa ai?

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Feb 10, 2012 12:28 pm

Mary ii ridica mana si isi incrucisa degetele cu ale lui, oferindu-i un zambet al soarelui, care stia ca el il vrea si il asteapta.
    - Niciodata, Maiestate nu as putea sa ascund ceva, mai ales fata de Inaltimea Sa.
    Se apleca usor spre el sa ii simta respiratia si aproape ii atinse buzele, dar totusi isi aduse aminte ca sora ei ii spusese sa nu se lase atat de usor doborata. Asa invatase si la curtea Frantei si va pune in aplicare ceea ce invatase.
    Se retrase brusc, iar apoi vantul noptii ii zbura cateva suvite, astfel incat, fata de insusi luna, Regina Noptii, stralucea. Ochii ei albastri sclipeau si se scufundau usor, ca o corabie in albastrul din ochii Regelui.
    - Maiestatea Sa prefera ziua, iar eu prefer noaptea. O combinatie mai buna nu ar exista.
    Schita un zambet plin de inocenta si se sprijini de balustrada aproape vizibila.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Feb 10, 2012 12:37 pm

Doamne, ma ucide cu zambetul ala. se trezi Henry gandind, abia constient cat de repede i se schimbase atitduinea, dorinta, amanta. Viitoare amanta. Posibila amanta. Nu trebuie sa uit asta.
    - O combinatie mai buna ... . sopti el, ganditor. Oh, cred ca stiu eu una. spuse el, cu o voce la fel de coborata, usor ragusita. Nu se gandise la ceea ce se intelegea, ci mai degraba la el si Anne, dar odata ce cuvintele iesira, era bucuros ca le spusese.
    Privi spre orizont, spre casele care straluceau usor, ca mici fulgere pe pamant, cu geamurile luminate de lumanari de seu. Era de prisos sa-i spuna ca tot ce ii vedeau ochii ei apartinea lui - fata era, inainte de toate, o Boleyn.
    - Ti-e frig. zise el, fara sa fie o intrebare. Uite, ia asta.
    Isi dadu jos haina de catifea neagra si i-o aseza cu blandete pe umeri, cu mana poposind pe talia ei. Ii scose cu doua degete suvitele de par auriu peste marginea hainei, ca niste raze de soare care ii aduceau aminte de tot ce era bine. Mirosea a trandafir si a iarba, a vara, a fericire. Da, asta era. Mirosea a inocenta si a fericire nebuneasca.
    Isi apropie buzele cu grija de gatul ei, mangaindu-i parul, si o saruta incet. Oare se va infiora de placere, cum facea Besssie, sau va sta sobra si demna, precum Caterina? Gandul abia ii trecu pe langa Anne, ca pe langa o fantoma a unei pagini trecute. Si celalate doua erau, pana la urma, doar naluci, amintiri. Trecutul e un pamant strain. Eu pasesc acum pe prezent, un prezent atat de dulce incat nu indraznesc sa ma gandesc la viitor.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Feb 10, 2012 12:44 pm

Mary ii simti buzele lipite de gatul ei moale. Vroia sa se dea inapoi, dar nu putea. Simtea cum picioarele ii erau infipte in pamant, langa el si de fapt, asa isi dorea sa fie. Te iubesc! isi spuse in gand cand de fapt vroia sa strige la toata Curtea acest lucru, chiar daca doar luna de pe cer o auzea si el. Doar el conta si nimic mai mault.
    Isi inclina gatul sa o sarute mai mult, incercand sa nu tresara ca o doamna de companie ci sa savureze clipa ca si cum ar fi ultima din viata ei. Isi puse mainile pe talia lui apoi il cuprinse intr-o imbratisare, lipindu-si corpul de al lui.
    Mainile ei ajunsera pe gatul sau, apoi ii ridica usor barbia si ii saruta buzele. Simt caldura lor si cat de moi erau. Nimic nu poate fi mai perfect. Doar eu si iubirea mea.Nu se retrase pentru ca nu ii pasa de lectiile pe care le invatase si de cum sa fie Regele cucerit. Il cucerise odata, acum era nevoie doar sa aprinda flacara.
    Iar eu tocmai am aprins fitilul.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Feb 10, 2012 12:51 pm

Henry o saruta mai apasat, asezandu-si mainile pe parul ei, apoi pe spatele ei, coborand pana cand ajunse la fesele ei, doar vag ascunse de rochia moale. Atingerea lor fu suficienta ca sa-l faca ... apt. Se departa cu greu din sarutul ei, si o atinse incet pe par, privind-o cu blandete.
    - Mary, iubirea mea ...
    Nu stia daca vruse sa spuna asta, dar nu retrase inapoi nimic. Niciodata.
    - Iubirea mea, esti sigura ca ... ?
    O stranse intr-o imbratisare plina de patima trupeasca si de o dorinta cum nu-si mai amintea sa fi simtit, o dorinta care-l facea sa tremure, dar dincolo de asta, plina de blandete.
    - Oh, te vreau atat de mult, as da jumatate din regat sa fi a mea, dar trebuie sa stiu ca si tu ma doresti la fel. Trebuie sa stiu ca ma iubesti pentru ce sunt, nu pentru cine sunt. Trebuie sa stiu asta, Mary, oh, scumpa Mary, sau altfel ... nu stiu ce o sa fac daca nu te am.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Feb 10, 2012 12:59 pm

Cand auzi cuvintele "iubirea mea" pe Mary o trecu un fior dulce, placut ca niciodata. Isi puse mainile in jurul gatului sau.
    - Si daca ai fi cel de la grajduri sau cel care imi serveste mancarea, tot as vrea sa fiu a ta! Nu ma intereseaza averea sau orice altceva ai. Imi trebuie doar iubirea ta.
    Doar iubirea ta si nimic mai mult, isi repeta in gand, inca nevenindu-i sa creada de cum ajunsesera lucrurile.
    - Poate ca nu se va afla ca sunt a ta in noaptea asta sau poate ca Regina ma va da afara de la Curte, dar tu, Regele meu, vei fi mereu cu mine, in inima mea.
    Ii saruta usor buzele si isi lipi corpul de al sau, plecandu-si capul pe pieptul sau. Il stanse in brate si parca o lacrima de emotie, de melancolie sau poate de nostalgie ii curse pe camasa lui tesuta cu fir regal.
    - Tot ce vreau este sa nu se sfarseasca ca prima oara, spuse in soapta, desi vroia sa isi spuna in gand, o spusese cu voce tare.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Feb 10, 2012 1:10 pm

Henry scoase un oftat de usurare, si zambi atat de vesel si de patimas, incat nu se mai simtea Rege, Print, nici macar nobil. Era doar un tanar si iubirea vietii lui, cea mai inocenta si mai frumoasa fata pe care o tinuse vreodata in brate.
    - Oh, Mary, ce fericit ma faci. Cat de fericit poti sa ma faci, Mary! Asta e tot ceea ce vroiam sa aud - promisiunea asta ca ma vei iubi mereu, ca m-ai fi iubit oricum. Iubirea mea, lumina Angliei, soarele meu personal, te iubesc. Ah, la naiba, te iubesc atat de mult.
    O saruta din nou, tragand in piept mirosul ei imbatator de iubire, de libertate.
    - Nimeni nu te va izgoni de aici, Mary, niciodata. Si iti jur, ah, iti promit pe sufletul meu ca nu voi mai alege pe altcineva in afara de tine. Ce neghiob ar vrea o bucata de sticla stralucitoare cand ar putea avea un diamant ? Caci tu asta esti, Mary, piatra mea pretioasa, gema inimii mele.
    O cuprinse de talie cu fermitate si o lasa usor in jos, in lumina lunii, sarutand-o pe buze, pe gat, pe linia sanilor ei perfecti, murmurand : Te iubesc.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Feb 10, 2012 1:16 pm

Isi lasa capul pe spate si se uita spre cer, spre luna care abea se vedea. Vroia sa sopteasca "multumesc", dar realiza ca nu trebuia sa i-o spuna lunii, ci soarelui. Il mangaie pe Henric pe par, apoi simti cum buzele lui cuprindeau fiecare parte a corpului ei si cum fiecare fir de par i se electriza la atingerea lor.
    Se lasa in jos sa fie la acelasi nivel cu buzele lui si isi desfacu sireturile de la corsaj. Nu ii pasa ca erau in balcon si ca probabil era cineva dupa acele perdele. Ii pasa ca erau doar ei doi, acolo, in noaptea asta. Il saruta apasat si ii mangaie parul, inchizand ochii si parca imagindu-se deja ca fiind Regina, Printesa si tot ce era al lui. Se desprinse usor din sarutarea lui si il mangaie pe obraz.
    - Sper sa nu uitati niciodata aceste cuvinte, Maiestate.
    Desi vroia sa ii spuna " iubirea mea" , "Henric" si in toate felurile, nu putea si asta demonstra ca mai are demnitate si ca inca il respecta mai mult decat pe ea. Pentru ca el era ma important din toate privintele.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Feb 10, 2012 1:25 pm

Cu un suras de indragostit nebun, de indragostit in cateva clipe, fermecat cum numai o fata cu parul auriu putea sa farmece, o ridica pe Mary in brate, remarcand ca era usoara ca un fulg.
    Sireturile corsajului ei erau pe jumatate desfacute, lasand sa se vada chiar mai mult din pieptul generos, si asta aproape-l facea s-o aseze pe podea si s-o aiba atunci si acolo, insa o pretuia prea mult.
    Intra in camera, observand dintr-o privire ca Charles puse lacatul pe usa. Asta ii aduse un zambet pe buze, si o intinse pe Mary usor pe patul cu baldachine aurii, privind spre parul ei rasfirat, ca un trandafir de aur, spre mainile ei bronzate si subtiri, spre linia decolteului ei.
    Nestiind cat poate sa mai reziste doar privind, trase baldachinele si se strecura in pat langa ea cu grija, aplecandu-se deasupra ei ca sa-i desfaca si restul de sireturi. O adiere usoara de vant, racoroasa, venea prin baldachine de la balconul deschis, si Henry era atat de infierbantat incat multumi in gand.
    Sarutand-o in continuare, ii dadu rochia usoara, jos, amintindu-si cu placere cat de minunat de simple erau vesmintele franceze. Vazandu-i lenjeria scurta, vaporoasa, de matase lipita de piele, Henry lasa sa-i scape un suspin de uimire. Era atat de frumoasa, mica lui Regina. Stia cat ii va placea sa auda asta, asa ca desi ii era greu sa si foloseasca buzele pentru altceva decat sarut, o spuse.
    - Esti minunata, Mary. Sunt orbit de dorinta si de frumusetea ta. Zeita mea, fermecatoarea mea Regina.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Feb 10, 2012 1:31 pm

Mary simti cum fiecare parte a corpului sau il dorea, dar inca isi aminti ca nu trebuia sa sara pe el, chiar daca asta vroia in acele momente. Rosi la auzul cuvantului "Regina", de parca vreodata ea va ajunge asa ceva. Ii privi ochii albastri si simti cum ochii lor se contopira in momentul in care il saruta.
    Fara sa se desprinda de sarut ii deschie cu grija nasturii de la camasa brodata cu fir de aur si i-o dadu jos atat de repede incat ii lua mai mult sa se gandeasca daca sa o faca sau nu. Ii mangaie muschii si isi lasa mainile sa cada pana la cureaua pantalonilor.
    Camasa apoi cureaua, iar apoi restul isi spus in gand cu un zambet, oarecum malefic pe buze. Mai intai isi plimba mainile in jurul curelei, iar apoi mana ii atinse barbatia, apoi il mangaie usor pe picior.
    - Iar tu esti Regele meu, nu al Angliei.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Feb 10, 2012 2:00 pm

Spoiler:
    Henry tremura, suspinand usor sub atingerea ei delicata, si totusi atat de placuta.
    - Da, sunt Regele tau, numai al tau. ii sopti el cu urma unui zambet bland, care deveni usor periculos. Se departa si ii sfasaie lenjeria de matase, asa de usor ca si cum ar fi atins aerul.
    - O sa-ti cumpar alta, iubirea mea, iti promit. zise el cu un suras pervers, in timp ce mainile ii urcau de pe picioarele ei fine pana pe solduri, apoi pe talie, si se oprira o clipa intre coapsele ei. Sarutarile lui ii acoperira sanii, coborand pe formele abdomenului ei, si madularul lui apasa atat de tare prin tesatura pantalonilor incat il durea. Cand ajunse cu buzele aproape de locul dintre coapsele ei, ridica privirea si ii zambi cu blandete, departandu-i cu ambele maini picioarele.
    - Incet, iti promit. Nu-ti fie frica. O sa fac in asa fel incat sa nu te doara.
    Nu avea rost s-o ofenseze intreband-o daca era sau nu fecioara - si daca nu era, oricum ar fi iubit-o si ar fi dorit-o la fel. Daca era, cu atat mai bine. Cobora chiar mai jos cu buzele, avand ambele maini pe interiorul coapselor ei, sarutand-o incet acolo.

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Feb 10, 2012 2:06 pm

Spoiler:
    Mary scoase un geamat, dar nu era firca.Nu ii putea fi frica alaturi de el. Simtea tot inafara de frica in acest moment. Il trase usor si ii mangaie pletele. Se ridica, astfle incat sa fie la acelasi nivel cu el apoi il saruta intens si apasat.
    Isi duse mana pe spatele lui, simtindu-i fiecare os dupa care pe pectoralii lui perfecti. Il impinse usor, astfel incat sa fie peste el.
    - Cum as putea simti frica alaturi de dumneavoastra, Regele meu?
    Isi lasa buclele aurii sa ii gadile pielea in timp ce ea se apleca sa il sarute.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 11:24 am