Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

Lost - RPG -.(paused!)

Distribuiţi
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

Lost - RPG -.(paused!)

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Oct 25, 2011 11:22 am

[Jack] Deschise ochii. Ii deschise. Pur si simplu. Ca si cum o mai facuse inainte. Oare o mai facuse inainte? Verde. Putea auzi urlete, din departare, dar nu-si amintea ce era cu ele. Verde, verde, verde. Copacii - de fapt, tulpinele pline de frunze ale copaciilor - erau inalte pana la cer. Cerul era senin. El deschise ochii ...
    Avionul. Avionul! Se arcui de durere si isi simti spatele ud de sange. Cazuse intr-un copac? Pe un bambus? Cazuse pe un nenorocit de bambus de la sute de metri din cer? Ii venea sa rada. Ii venea sa rada si sa planga, dar mai presus de toate vroia sa se ridice. Avionul ... cazuse. Pur si simplu cazuse, ca si cum ... . Cazuse. Si sigur nu cazuse la mare departare de locul in care era el. Tipetele inca se auzeau, peste alte zgomote de motor infundat. Motorul nu explodase inca, oamenii trebuiau sa plece. Daca mai erau oameni. De la cine ar fi venit tipetele daca nu mai erau oameni ? Trebuia sa le spuna sa plece. Trebuia sa se ridice, trebuia s-o faca.
    Clipi si se prinse de o chinga, liana, sau ce naiba ar fi fost. Simtea sangele siroindu-i pe spate, dar putea sta in picioarele. Avionul cazuse, si el putea sta in picioare. Vroia sa urle asta. Simtea nevoia s-o urle tuturor.Sunt un doctor, un chirurg, un doctor.Ma ridic si fug. Trebuie s-o fac. Ma ridic si alerg la ei. Sunt un doctor. Sunt un doctor. Un doctor. Stranse pleoapele pentru o clipa si astepta sa auda sunetul unei explozii. Cand nu auzi nimic in afara de tipetele oameniilor si frunzele fosnind, stia ca nu mai avea cum sa minta - cum sa se minta. Trebuia sa mearga din nou acolo, sa vada ce ... . Ce ramase.
    Incepu sa fuga stingher din cauza ranii si din cauza ametelii date de pierderea sangelui. Dar pe masura ce copacii ramaneau in urma lui, si jungla ii raspundea, alerga mai tare si mai tare, cu lacrimile siroind pe obraji.
    Si-apoi ajunse pe plaja. Avionul cazuse.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Mier Feb 08, 2012 6:45 am, editata de 1 ori
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Re: Lost - RPG -.(paused!)

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mar Oct 25, 2011 11:42 am

[Claire] Nisip. Nisip?! O Dumnezeule, ce cauta ea in nisip?! Nu ma pot misca. De ce nu ma pot misca? Picioarele mele. Nu le pot misca. Isi ridicase privirea. Albastrul cerului Stai un pic. Cer?! Of, iarasi am visat. Normal ca vad cerul. Ce altceva pot vedea dintr-un avion?. Dar isi daduse imediat seama. Se afla langa apa. Albastrul acela... . Nu era al cerului. Era al marii. "Unde sunt?". Apa.Nisip. Avionul . Dar ce se intamplase? Erau rasete, glume si acum? Tacere si plaja. Unde sunt toti? Mai incerca sa isi aminteasca mai multe detalii,dar nimic. Mintea ei era goala. Totul era negru. Inchise ochii, iar apoi ii deschisese la loc. Nu nu pot sa adorm. Nu pot sa inchid ochii. Trebuie sa aflu ce s-a intamplat cu ceilalti. Care ceilalti? Cu cine eram cand s-a prabusit avionu? Cine era langa mine? Haide Claire fa un efort. ..Incerca din rasputeri sa isi aminteasca. O imagine. Ochi caprui. Un brabat. Cine e? De ce simt ca e cineva apropiat?.Mai multe sentimente o cuprinsera in acelasi timp: Teama,ingrijorare,recunoastere. Dar nu mai putu sa stea cu ocii deschisi. Si ii inchise. In acel moment se cufundase intr-un somn adanc.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Oct 25, 2011 12:03 pm

[Shannon]
    - Boone! Boone!
    Vocea lui Shannon tremura. Se ridica din nisip incet, ca si cum ar fi invatat sa mearga a doua oara.
    - Boone! urla ea din nou, simtind cum conturul realitatii devenea neclar. Partea de mijloc a avionului, fuselajul, strivise niste cadavre. Alte cadavre arsera cu bucati de metal aprinse. Unii cazusera in apa si marea ii adusese la suprafata. Nu avea de unde sa stie ca Boone nu e unul dintre ei.
    Un om iesi din frunzisul de copaci. Shannon abia il vazu, dar il recunoscu vag, dupa costumul scump, croit la linie. Era unul din costumele mamei ei, il remarcase in avion. Si Boone ii asezasea geanta acelui barbat. Doctor. Poate stia, poate il vazuse pe Boone.
    Se indrepta spre el impleticindu-se in nisip, cu picioarele desculte afundandu-se mai tare si mai tare. Simtea ca nu poate sa inainteze, mergea, mergea, si nu facea cu un pas in plus. Doctorul incepu sa urle ceva, dar ea nu-l putea intelege. Un lucru stia ; Boone nu era mentionat in indicatiile lui. Zbiera ceva, despre motor, sa se indrepte toti spre est, spre locul unde cazuse fuselajul, sa fuga de langa partea stanga a avionului, fierbea, avea sa explodeze. Erau cuvinte fara noima, dar oamenii il ascultasera. In cateva clipe toti devenisera soareci : se imbranceau unii pe altii ca sa inainteze spre pamant sigur, spre fuselajul bagajelor. Shannon nici macar nu se clinti. Incepu sa urle.
    - BOONE! BOONE!
    Se tranti in nisip si continua sa tipe pana cand nu mai putea scoate nici un sunet. Trase aer in piept si tipa din nou. Un barbat - sigur nu Boone - o insfaca de incheieturi si o trase in sus cu atata putere incat oasele ii pocnira. Ii vedea fata, dar nu si trasaturile, ca un om dintr-un vis.
    - Isuse, fato, chestia aia uriasa din care tocmai am cazut e pe cale sa se prabuseasca! Haide!
    Shannon nu intelegea.
    - Nu esti Boone. spuse ea cu glasul stins, iar el o lua nervos pe-un umar ca si cum ar fi fost un sac de cartofi. Shannon nici macar nu clipi, si se lasa dusa de el, trantita apoi in siguranta pe nisip.
    Oamenii continuau sa fuga spre fuselaj, dar mai ramasera totusi cativa cand motorul exploda. Scantei rosii sarira in aer si in mare, si zgomotul cutremura pamantul. Aerul deveni mult mai cald, fierbinte, si ea incepu sa tuseasca. Cineva incepu sa planga, sa urle, din nou.
    - Boone. sopti Shannon inainte sa lesine.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Mier Oct 26, 2011 8:49 am, editata de 2 ori
    Alyce Norquist -Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 22/10/2011
    Varsta : 106
    Localizare : Greenwich

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Oct 26, 2011 8:14 am

[Boone] Talpile il usturau, il ardeau. Deschise ochii si soarele ii patrunse pana in adancul creierului. Se ridica, constient de ceea ce tocmai se intamplase. Shannon, oh, Shannon.
    O prinsese de mana cand avionul incepu sa se miste puternic iar oamenii zburau prin cabine. Apoi nu o mai vazu. Nu o mai simti.
    Auzi tipete, urlete si plansete. Plaja. Trebuia sa fie o plaja, o vazuse din avion. Se tara spre locul de unde se auzea zgmomotul. Ajunse sa fuga ca un bezmetic inspre incolo.
    O dara de aer cald il coplesi. O bubuitura ii infunda urechile si il trimise cativa metri in spate, ranindu-i coatele si genunchii. Fata ii era arsa din cauza aerului fierbinte care venise odata cu cazatura. La fel si mainile si picioarele. Se ridica cat de repede putu si vazu plaja la cativa pasi mai in colo. Se apropie.
    O mare de morti ii intoarse stomacul pe dos. Apoi isi dadu seama ca Shannon putea fi oricare dintre ei si, manat de un impuls nervos de a-si demonstra ca nu era adevarat, ca Shannon traia, incepu sa intoarca cadavrele, holbandu-se la fetele lor mutilate indeajuns incat sa i se faca rau.
    Se ridica cand isi dadu seama ca era de ajuns. Dumnezeule....
    Pe plaja de langa avionul care tocmai explodase erau oameni. Un grup de oameni.
    - Shannon...murmura el, in timp ce inainta prin balta de cadavre care il despartea de supravietuitori. Impinse mortii, ii injura, cateodata-si chiar cerea scuze pentru inghiontire, apoi le dadu suturi violent, manat de frica si de teama ca cea de care ii pasa cel mai mult pe lume nu mai exista.
    Ajunse la jumatate...cu greu, aproape de mal, unde erau cei mai multi. Aluneca pe ceva si se prabusi in lichidul rosu si sarat, de unde aproape ca lua o gura. Ii veni sa vomite, simtindu-se molipsit de cei care murisera in accident. Se ridica si observa cu groaza ca alunecase pe mana unui barbat de in jur de 50 de ani. Un om la costum si cravata, respectabil. Il dadu uitarii, impingandu-l la o parte si pasind pe pietrele colturoase de la mal. Abia atunci observa cat de mult il dureau talpile. Se uita in spate si vazu o mica dara rosie lasata in urma lui. Dar nu-i mai pasa, se tara mai departe spre grupul de oameni. Il lua pe unul de umar:
    - Ai vazut-o pe Shannon?
    Omul nu parea ca stie despre ce e vorba. Boone pleca mai departe. Dar de data aceasta nu mai intreba, ci se uita ca un disperat dupa ea.
    Nu era. Nu e...unde e?, incepu el sa ingaime.
    Nu statea in picioare nici o fiinta care putea fi Shannon. Apoi vazu grupul de oameni intinsi pe jos, la umbra palmierilor. Fugi spre ei si vazu.
    Shannon era la capatul randului, spre jungla. Cazu in genunchi langa ea, mangaindu-i picioarele goale, mainile...fruntea.
    - Shannon...Shannon. Trezeste-te. Te rog. SHANNON!urla el, deznadajduit.
    Pe urma simti.

Ultima editare efectuata de catre Alyce Norquist -Moderator in Joi Oct 27, 2011 11:08 am, editata de 1 ori
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Oct 26, 2011 8:43 am

[Sawyer] Privi cu buzele intredeschise spre cenusa care se lasa din aer pe nisip, si apoi in valuriile marii. Mai multa cenusa. Cat din cenusa aia era metal, si cat oameni ? Clatina din cap, sigur ca nu vroia sa afle raspunsul, si se uita cu coada ochiului la fata pe care o ridicase din nisip. Daca n-ar fi cazut din cer, supravietuit, apoi supravietuit inca o data dintr-o explozie data dracului, ar fi observat cat de buna - ba nu, chiar mai mult, cat de frumoasa - era tipa. Inalta, doar cu cativa centimetri mai scunda decat el, cu parul blond drept si lung, bronzata si cu o talie perfecta.
    Dar toate astea se intamplasera : cazuse din cer, supravietuise, si mai traise inca o data ca sa vada explozia motorului. Asa ca nu, nu apucase sa observe cat de bine arata ea. Si oricum, fata isi gasise iubitul ; un brunet cu niste ochii albastri de catel, genul de baiat mostenitor al unui lant de hoteluri, care pozeaza ocazional pe revistele de moda. Genul de baiat pe care el il dispretuia mai mult decat pe homosexuali. Probabil pe el il strigase ca o nebuna "Boone,Boone", si desi Sawyer fusese strigat de femei - oh, si inca cum - stia ca niciuna nu ar fi ramas in mijlocul unei multimi de morti si bucati de metal arzande ca sa-l gaseasca. Nu ar fi vrut asta - nu vruse asta, nu inca. Dar daca ar fi murit? Cateva tipete " Ah, Sawyer, scumpule, esti incredibil " , cateva momente frumoase si cateva companii placute in pat. Cu asta ar fi ramas ? Nu-i venea sa creada, si totusi nu-l mira.
    Scuipa niste sange, si se sterse cu maneca hainei. Dar mai avea sange si pe maini, si pe degete, si pe cap. Era peste tot. Ar fi avut nevoie de o oglinda ca sa poata vedea de unde sangera ca un blestemat de porc dus la taiere, dar nu avea asa ceva. Se intoarse spre o satena pistruiata si o batu pe umar.
    - Am sange pe fata. Unde sunt ranit?
    O intreba asta de parca ar fi fost cel mai normal lucru din lume, iar in momentul si in locul ala, era.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Oct 26, 2011 8:52 am

(Kate) Kate auzi ce spusese barbatul, dar nu raspunse nimic. Era tanar, cu cel mult doi ani mai mare ca ea, si acoperit de sange. Daca era norocos, era sangele lui si avea sa moara curand. Daca era un ghinionist, ei bine, atunci lui Kate nu-i pasa oricum. Avea si ea propriile ei ghinioane. Privi spre incheietura mainiilor, unde mai ramase o vaga urma rosiatica a metalului. "Ar face orice ca sa scape." Aproape o apuca rasul ; facuse, inca odata, orice. Isi duse o mana la cap, verificand daca ea avea vreo rana. Parul ii era umed de la apa, dar nu avea nici un strop de sange pe ea.
    - Te doare? il intreba din senin, evitand sa-l priveasca in ochi.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Oct 26, 2011 9:24 am

- Nu, bineinteles ca nu ma doare. Totul e ca-n Palm Springs aici. Acum ai de gand sa-mi zici de unde imi curge sange, femeie? Spune odata, pana nu lesin.
    Sawyer clipi des si se sterse de sange pe panataloni, ca si cum ar fi fost noroi. O privi intrebator in continuare, asteptand un raspuns, dar era evident ca fata nu era aici, cu el.

Ultima editare efectuata de catre Katya Anjoux - Admin in Mier Oct 26, 2011 11:09 am, editata de 1 ori
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Mier Oct 26, 2011 9:28 am

Isi rasuci parul si-l prinse in varful capului cu un elastic, apoi isi pipai oasele gatului. Nu avea nici macar o zgarietura.
    - Unde erai? intreba ea din nou, nebagand de seama sarcasmul lui. In avion, unde erai?
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Oct 26, 2011 9:33 am

[Sawyer] Sawyer o prinse nervos de mana si i-o lipi de pieptul lui.
    - Sunt aici, nu ? Asta inseamna ca sunt al dracului de in viata. Asta inseamna ca am stat in mijlocul avionului. Coada in apa, botul in padure.
    Arata cele doua directii dintr-un cinism pur, apoi pufni si mai nervos ca inainte.
    - Da-o dracului, femeie, o sa rog pur si simplu pe altcineva.
    Se intoarse si merse la grupul mic de oameni, trecand pe langa fata blonda si iubitul ei. El statea aplecat deasupra ei, soptindu-i numele, si ea ii tinea capul in palme, plangand.
    Sawyer scuipa din nou in nisip, apoi privi spre ramasitele avionului, si din nou spre cei doi. "Ei, da, viata bate filmul. Dar lua-m-ar naiba, trebuie sa gasesc pe cineva normal la cap aici."
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Oct 26, 2011 10:07 am

[Sayid] Sayid deschise ochii. Incerca sa se ridice dupa explozie, dar nu reusi din cauza unei valize. Se afla langa fuselajul de bagaje. Sau ce mai ramase din el. Nu puse prea mult efort in a se ridica a doua oara. Isi luxase glezna si se lovise putin la cap, dar nimic mai mult. Se ridica in picioare si imaginea pe care o avea inaintea ochilor era una infricosatoare: cadavre. Asta pareau la prima vedere. De mai aproape, erau doar oameni raniti. Privirea lui se opri pe acel barbat care statea in picioare. Barbatul care le spusese sa fuga. Merse la el:
    -Eu sunt Sayid. Intinse mana si astepta un raspuns de la barbatul din fata sa.
    Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Mier Oct 26, 2011 10:20 am

{Locke} John Locke statea intins pe podea....inca inconstient, sau poate inca nevenindui sa creada intamplarea. Stia ca vroia cu ori ce pret sa ajunga acolo, dar nu putea sa defineasca mai concret acel "acolo", stia ca trebuia sa se astepte de la un mister , si daca l-ar fi intrebat cineva cu o ora in urma ar fi spus ca era pregatit pentru orice ( sau cel putin era pregatit pentru ce era mai rau) , dar in niciun caz nu se astepta la asta. La un miracol. Isi ridica capul inca sprijinit de o piatra si se uita inca odata la picioarele lui. Papucul din piciorul drept era undeva pierdut, asa ca putea sa vada cu ochi lui : putea sa mearga. Se descalta si de celalat pantof si se ridica incet , ca un copil care face primi lui pasi. Desi pe fundal se auzeau tipete si plansete , John Locke se uita la picioarele lui si radea satisfacut. Dupa momentul lung de uimire, isi daduse seama de gravitatea situatiei. Totusi, spre deosebire de ceilalti, el nu tipa,el statea calm si se gandea la lucrurile bune care i le aduse locul acela, el nu mai era speriat de nimeni si de nimic pentru ca isi daduse seama. Locul acela , le-a dat o noua viata , iar acum ei trebuie sa fie atenti ce fac cu ea.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Oct 26, 2011 10:27 am

[Jack]
    - Eu sunt Jack. Jack Sheperd.
    Tacu cateva momente, pentru ca nu era nimic de spus. Apoi trase aer in piept, incercand sa ignore junghiul din coaste care aparea de fiecare data cand respira. Stia ca probabil isi rupsese una sau doua, dar nu era pregatit pentru o reparatie " manuala ".
    - Sayid, vreau sa stiu daca pot conta pe tine. Am nevoie sa se trieze supravietuitorii. Cu mare atentie si cu sange-rece. Nu vreau mai multe socuri decat am avut.
    Privi o clipa spre cei stransi langa fuselaj.
    - Ei cred ca asta e cel mai groaznic moment din viata lor, ca mai e timp, ca trebuie doar sa-i lasam sa doarma. Stiu ca ei cred asta - chiar si eu o cred. Dar nu e timp. Vreau sa se trieze supravietuitorii de niste barbati puternici si superficial raniti, ca sa stim pe cine sa ajutam. Si vreau ca cineva sa caute in fuselajul asta medicamente si mancare din avion, in special produse cu mult zahar si alcool.
    Isi aseza o mana pe pata de sange de pe spatele lui, si simti ceva tare infipt acolo. Facu o grimasa de durere, dar tusi ca sa-si recapete stapanirea de sine.
    - O sa-mi strangi cativa oameni dispusi sa faca asta?
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Oct 26, 2011 10:44 am

[Sayid] Sayid il privi cu incredere pe Jack. Stia ca el era persoana de care avea nevoie sa supravietuiasca si sa ii ajute pe restul oamenilor. Privi persoanele stranse langa fuselaj si aproape zambi.
    -Te ajut. Da, poti conta pe mine, Jack.
    Sayid merse pana langa fuselaj:
    -Ascultati-ma, toata lumea! Stiu ca tot ceea ce vreti este sa dormiti si sa stati linistiti, dar trebuie sa intelegeti ca inca nu e gata. Nu stim cine a supravietuit sau cati raniti avem. Asa ca va rog! Cei care nu sunt raniti foarte grav sa mearga dupa mancare si medicamente. Pe restul va vom ajuta eu si Jack.
    Sayid se intoarse spre doctor si incuvinta.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Vin Oct 28, 2011 12:22 pm

[Hurley] Dupa ce realiza ce se intampla pe acolo Hurley se ridica si vazu ca fiecare persoana in parte facea ceva. Merse langa Sayid:
    -Eu sunt Hurley. Si chiar vreau sa dau o mana de ajutor. Dar nu am prea fost atent la ce ai zis inainte deci poti sa imi spui ce am de facut?
    Sayid il privi si o tentativa de zambet aparu in coltu buzelor lui.
    -Sunt Sayid si am zis sa mergem la fuselaj si sa luam toata mancarea si mediacamentele pe care le gasim.
    Hurley il privi intrebator. Intelese ce trebuie sa faca doar ca pe fata lui aparu teama. Doar gandul ca trebuie sa mearga langa acel avion, sau ce mai ramase din el, il infiora mai ales ca au fost anuntati de o probabila explozie. Dar se uita in jur si vazu pe toata lumea, inafara de o femeie gravida, dand o mana de ajutor. Increderea oamenilor ii dadea si lui incredere.
    - Ok.Mersi omule.
    Se indrepta spre fuselaj cu pasi marunti si lipsiti de incredere. Briza marii ii flutura pletele, iar cand arunca o privire in larg vazu norii negri ce se apropiau de insula. Venea ploaia. Atunci realiza ca trebuia sa se grabeasca. Cu pasi grabiti ajunse langa fuselaj si se apuca de treaba.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Dum Oct 30, 2011 9:22 am

[Boone]. Apasa cu putere bucata de carpa pe mana femeii, asa cum ii spusese doctorul cu ceva timp in urma. Apoi se uita din nou in directia lui Shannon, care arata exact la fel ca si acum 2 minute. Se ridica greoi, inca simtind durerea din picioare, dar avea rani superficiale. Trebuia sa ajute la strangerea medicamentelor si mancarii.
    Isi trase camasa in jos in timp ce se indrepta cu grija spre fuselaj, dar isu dadu repede seama ca nu are nici un rost sa isi aranjeze hainele, avand in vedere faptul ca zdreanta care era pe el abia putea fi apucata, atat era de subtire.
    Incepu sa i se ingreuneze mersul, odata ce pasi pe fierul fierbinte al avionului explodat. Mai multi barbati cautau prin valizele, buzunarele si hainele mortilor. Facu acelasi lucru, desi nu incepu su mortii, ci desfacu o valiza enorma pe care scria: CALIFORNIA FRONTIERE. Nu avea nici o legatura cu cursa. Plecasera de la Sydney. Probabil era altceva, stiut doar de proprietarul valizei, care probabil ca zacea mort, sfasiat printre bucatile de fuselaj.
    Trase cu putere de fermoar si desfacu valiza, care era foarte consistenta.
    Primul lucru care ii sari in ochi fusese o colectie de filme cu Mr. Bean. Dupa aceea diverse costume de firma, de calitate. Cravate scumpe, cadouri ambalate. Probabil ca aducea cadouri din Sydney...poate pentru sotie, copii...care acum nu o sa-l mai vada niciodata.
    Nici macar nu o sa stie ca le luase cadouri.
    Dadu totul la o parte, stiind ca hainele si bijuteriile nu contau, cel putin nu acum.
    Apoi vazu o punga alba pe care era desenat cu verde simbolul farmaciei. Medicamente....
    Boone ridica punga si ii simti continutul. Apoi se uita inauntru. Erau multe. Cutii, pastile, flacoane, seringi, masti chirurgicale, bisturiu, dezinfectant, manusi...
    Individul era medic.
    Se ridica si tinu punga strans in maini, apoi il vazu pe doctor.
    - Hei!striga el, facandu-si loc printre hainele si valizele rascolite. Am gasit medicamente, si alte chestii care ne-ar putea fi folositoare pentru raniti. ii spuse el, repede.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Oct 30, 2011 9:26 am

Primul instinct a lui Jack fu "Ce naiba faci cu alea?" , dar trecu destul de repede incat sa nu se faca de ras. Incuviinta din cap si trase aer in piept. Nu-si putea aminti daca pusese ceva ce nu ar fi trebuit descoperit.
    - Da, cred ca mi-ai gasit bagajul. E al meu.
    Inainta greu din cauza ranii si intinse o mana murdara de sange.
    - Jack Sheperd.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Dum Oct 30, 2011 9:32 am

Boone schita un zambet, desi nu avea nici un motiv pentru a zambi. II stranse mana lui Jack, desi era plina de sange si noroi. Dar nu-i pasa catusi de putin, caci asa era si a lui.
    - Boone Carlyle. Incantat sa te cunosc, Jack. Desi as fi preferat sa ne cunoastem in conditii oarecum umane.
    Boone reusi acum sa zambeasca, desi Dumnezeu stie cat de greu ii fusese. Totusi, nu vroia sa para neprezentabil.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Oct 30, 2011 9:37 am

- Ai nevoie sa te ajut cu bagajul?
    Jack termina de bandajat mana unui copil, apoi se indrepta greu spre fuselaj. Gemu de durere in timp ce isi ridica geanta, si isi simti rana de pe spate mai uda si mai uda. Stia ca eventual cineva va trebui sa o inchida. Privi spre Boone, cel care-i gasise bagajul. Parea cu cinci, cel mult sapte ani mai mic decat el, si daca s-ar fi uitat la ochii albastri si hainele scumpe, nu ar fi mizat pe el pentru ajutor. Dar ceva ii spunea sa nu-l ia drept nimic altceva din ce nu demonstrau faptele.
    Privi spre fata blonda de pe plaja, apoi din nou spre Boone.
    - E prietena ta? (nr. iubita, dar nu puteam spune asta)
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Dum Oct 30, 2011 9:47 am

Boone se intoarse si se uita la Shannon, care parea sa fie in regula, apoi isi intoarse privirea spre Jack.
    - Da, normal. Ea e Shannon. Shannon e...incepu Boone, apoi rase si privi spre picioarele sale goale, iar gandul ca trebuie sa fure papuci de la morti il facu sa-i fie greata.
    Isi duse o mana la cap si prin minte ii trecu imaginea cu indinderea aceea de morti care il despartea de Shannon. Apoi frica. Teama ca ea s-ar fi aflat printre nenorocitii din apa.
    Se uita din nou inapoi, asteptandu-se in fiecare secunda ca ceva sa explodeze langa ea, sau pur si simplu sa...dispara. Shannon...apoi se uita la Jack, Shannon, Jack, Shannon, Jack.
    - T-trebuie sa plec. spuse rapid, apoi se grabi sa iasa printre bucatile de fuselaj si printre valizele deschise.
    In ciuda ranilor, fugi spre Shannon si o prinse de mana stanga atat de strans incat sa-si poata dea seama ca e acolo, vie, si nimeni nu i-o va lua.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Oct 30, 2011 9:52 am

Shannon tresari cand Boone o prinse de mana, si intoarse capul spre el.
    - Ce faci aici? Nu erai parte din grupul celor care cautau in fuselaj?
    Incerca sa-si opreasca tremuratul, si aproape reusi, dar cel mai greu ii era sa zambeasca.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Dum Oct 30, 2011 10:20 am

Boone ii lua si cealalta mana lui Shannon si le lipi pe amandoua de pieptul lui, apoi inchise ochii si savura atingerea mainilor ei.
    - Ba da, inca fac parte din grupul lor. Dar mai bine stau cu tine. Te rog, Shannon. Spune-mi. Esti in regula?
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Oct 30, 2011 10:27 am

Ea se stramba la el si sari in picioare.
    - Sunt in regula, Boone. Du-te si ajuta-i pe restul, la fel ca inainte. Niste straini sunt mult mai importanti decat propia ta sora.
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  Alyce Norquist -Moderator la data de Dum Oct 30, 2011 10:32 am

Boone isi inclesta maxilarul atat de tare incat aproape ca-l duru, si iti simti dintii scrasnind.
    - Niciodata nu va exista o persoana mai importanta pentru mine decat esti tu, Shannon.
    Ii duse mainile in jurul gatului lui si o imbratisa strans, soptindu-i aproape de ureche:
    - Nu ai idee cat ma bucur ca esti intreaga.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Oct 30, 2011 10:40 am

Sawyer privi spre cei doi cu o mutra de care era constient doar pe jumatate, apoi isi apasa mai tare bandajul pe ureche si se ridica. In timp ce mergea spre fuselaj, i se paru ca fata se uitase la el, dar nu putea fi sigur. Astepta pana cand toti iesira din fuselaj temporar ca sa-si lase bagajele gasite, si apoi se strecura inauntru, aplecandu-se drastic. Trase primul carucior al avionului spre el, si indesa tot alcoolul care-l gasi inauntru in buzunare. Se ridica ca sa ajunga la bagajele etajate, dar cineva tipa.
    - Am gasit un supravietuitor! Aici, aici! E o fata!
    Sawyer injura soptit si iesi din fuselaj. Si chiar daca nu se putea lauda ca find sentimental, picioarele i se inmuiara pentru o clipa cand vazu supravietuitoarea. O femeie insarcinata, cu ochii abia deschisi.
    - Dumnezeule mare.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Dum Oct 30, 2011 11:02 am

[Claire] Din nou se afla pe nisip. Dar de data aceasta cand deschise ochii albastrul pe care il vazu nu fu cel al marii ci, cel al cerului.Unde sunt? Astepta un raspuns, dar mai apoi si-a dat seama ca a vorbit in gandul ei. Incerca sa vorbeasca, dar nu reusi sa zica mai nimic.
    -Apa, va rog. Vreau apa! Vorbele erau ca o soapta,dar un barbat ii dadu niste apa.
    Dupa ce vederea i se clarifica vazu o gramada de oameni stransi in jurul ei de parca toti s-ar fi uitat la un spectacol.Se pare ca nu au mai existat femei insarcinate naufragiate. Se ridica in picioare si reusi sa se uite in jur. Vazu marea cat de linistita era. Se intoarse si vazu verdele junglei care parca o hipnotiza. Isi mangaie copilul, bucurandu-se ca era totul in regula. Dar stai! Ceva nu era in regula. Nu isi mai simti copilul miscand! Incepu sa planga cu suvoaie de lacrimi.
    -Ajutor! Va rog! Nu imi simt copilul! Nu il simt ca misca! Un doctor!
    Toata lumea o privea, dar ei nu ii pasa. Tot ce vroia era ca copilul ei sa fie bine!
    Vazu un barbat apropiindu-se de ea.
    -Spune-mi ca esti doctor te rog! Nu imi simt copilul ca misca! Nu vreau ca copilul meu sa moara! Te rog ajuta-ma!
    Se prabusi jos pe nisip si suvoaie de lacrimi ii curgeau pe obraz neincetat.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 10:48 am