Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

Wheel of time.

Distribuiţi
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Re: Wheel of time.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Dum Mai 27, 2012 9:11 am

Lan inainta acum mai mult si iesi din intunericul acelui colt. Fata lui era vizibila , iar mantia lui albastra iesea in evidenta mai mult decat inainte. Se apropie de Moiraine si ii puse mana pe umar.
    - Esti bine ? Pari obosita, ii sopti la ureche avand grija ca nimeni sa nu-i auda tonul grijuliu.
    Isi ridica apoi privirea spre Mestereasa si o apuca brutal de mana, tragand-o langa el.
    - Las-o pe ea. Stie ce face. Dupa cum am mai spus jupaneasa Al'Meara.
    Ii dadu drumul la mana ,dar totusi era cu ochii in patru sa nu faca vreun pas.

Egwene se uita atent la femeia Aes Sedai din fata ei.
    - Ce o sa ii faci? intreba curioasa, stiind ca si daca ii spunea nu ar fi inteles ceva.
    Il mangaie pe Rand apoi il saruta pe obraz.
    Cu doi pasi fusese langa masa si se aseza langa Mat si Perrin. Se apleca spre ei.
    - Voi doi puteti sa incetati sa va mai uitati asa ciudat la mine . Sau macar ati putea sa imi spuneti de ce o faceti.

Perrin ridica din umeri nepasator. "Voi incerca sa am aceeasi atitudine cu ea. Nu voi reusi si stiu asta, dar macar merita sa incerc".
    - Nu e nimic. Ai grija de Rand. Privirile noastre nu prea conteaza.

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mier Iun 06, 2012 7:33 am

Moiraine suspina de usurare in timp ce-si sprijini o mana pe pieptul lui Lan.
    - Idiotule, am crezut ca ... . sopti ea, apoi clatina din cap si-si indrepta spatele.
    - Am crezut ca te-ai repezit in fata ca nebunul ce esti, si ... . Lumina, Lan. Sunt ... sunt bine.

Mat stranse din buze spre Egwene, si se prefacu ca face o mutra supusa. Stia ca era un nenorocit, dar nici ca-i pasa.
    - Oh, ne scuzati, Regina Al'Vere. Facem orice, dar sa nu ne luati umilele capete - promit ca nu o sa ne mai ridicam privirile de tarani spre Luminatia Voastra. murmura cu o voce pitigaiata, maimutarind-o pe Egwene.

Nynaeve se dadu la o parte fara sa cracneasca, dar inauntru simtea ca ar fi putut sa aprinda hanul de furie. "Pe Lumina, stiu ca sunt iubiti, dar chiar trebuie sa-si faca asa ochi dulci aici?!"
    Privi spre Perrin si Mat si clatina din cap. "Sunt copii aici, nu de alta!"

The infinite in me honours the infinite in you.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Iun 06, 2012 9:01 am

Lan se uita la Moiraine si pentru un moment isi lasa acea voce aroganta si conducatoare si se uita la Moiraine cu o privire calda, prietenoasa, a unui om care ar face orice pentru ea si nu a unui om care ar face orice pentru ea daca i-ar porunci.
    - Nu am facut nimic care sa riste viata cuiva, inclusiv a mea.
    Isi tinu apoi privirea in fata, in gol.
    - Fi fara grija, Aes Sedai...tot ce am facut a fost sa ii tin pe ei in siguranta. Nimic mai mult. Si sa imi fac griji pentru tine, desigur.

Egwene se incrunta la Mat si isi dadu ochii peste cap.
    - Pacatele iti sunt iertate, Matrim, spuse pe un ton arogant si ironic.
    - Poti sa iti traiesti viata aroganta mai departe, nu ca ai pierde ceva daca nu ai mai avea-o.

Perrin incepu sa rada auzind replica lui Egwene si nu se putu abtine sa nu ii spuna ceva:
    - Pe Lumina, nu avem timp de tachinarile voastre...Voi chiar nu vedeti ce se intampla?
    Clatina din cap si isi intoarse privirea spre Rand, incercand sa il incurajeze din priviri.

I've given up on you. Love fades. Mine has.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Oct 15, 2018 12:16 am