Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

✞♥Should have been me.♥✞

Distribuiţi
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 98

✞♥Should have been me.♥✞

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Feb 07, 2012 11:06 am

Katerina mai injura odata in rusa in timp ce se impiedica, cu mainile albe, atat de agile, atingand trotuarul intunecat de bezna. Tocul i se prinsese intr-o crapatura a cimentului, ea ateriza pe genunchi, si pentru o clipa, o singura clipa, fu cuprinsa de fiori reci de spaima, in timp ce-si amintea o noapte asemanatoare, o frica asemanatoare, o senzatie ca orice-ar face va fi sortit esecului la fel de asemanatoare. Insa secole in urma. Dar oare fug de acelasi lucru?
    Aproape simtea coltii ascutiti, letali , infipti in spatele ei - aproape auzea loviturile repetate, sacadate, flamande, ale ghearelor in trotuar, si o frantura de gand ii invada mintea, incetosandu-i pentru cateva secunde privirea. Pana aici mi-a fost.
    Sangele ii curgea din taietura abdomenului, colorand cu sete cimentul negru de sub ea, si desi ochii ii erau larg deschisi si privirea ii era atintita in fata, nu vedea nimic. Lua o gura mare de aer, si isi ridica gatul spre cer, dezvelindu-si proprii colti, cu mana inclestata pe pumnalul de argint, maraind ca un animal - un altfel de animal. Yebatʹ, Klaus, de data asta nu va fi la fel de usor. Acum am de gand sa lupt!
    Maraitul ii vibra incet in gat, fara sa-i treaca si pe buzele inrosite de sange, dar in scurt timp vibratia usoara deveni un urlet de-a dreptul salbatic - Katerina insusi nu mai stia cine e vanatorul si cine e prada. Nu si de data asta. Acum vino la mine, scumpule. Vino la mine.

The infinite in me honours the infinite in you.
    MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Data de inscriere : 21/10/2011
    Varsta : 34
    Localizare : Everywhere. 8->

Re: ✞♥Should have been me.♥✞

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mar Feb 07, 2012 11:23 am

Klaus simti zapada care scartaia sub ghearele lui si se uita uneori in spate admirand urmele de lup care le lasa in spate. De cand am asteptat sa fiu asa. Si chiar o facuse si acum ca era ceea ce vroia sa fie de mai mult de o mie de ani putea sa vaneze si ceea ce vroia sa vanze de mai bine de o mie de ani. Katerina Petrova. Singura fiara pe care nu a avut-o si singura care i se impotrivise.
    Nu si de data asta cu aceste cuvinte Klaus incepu sa alerge si sa ia dupa mirosul acela de sange imbibat cu mirosul iernii. Putea vedea strada in fata lui si totusi cand clipea era inca incoltit de copaci. Isi scoase coltii la iveala si isi continua mersul agil si calculat isi scoase coltii si isi simtea ochii stralucind mai tare ca niciodata. Mirosul devenea tot mai puternic. Si totusi parea atat de departe.
    Vantul iernii incepu sa adie si atunci simti cu adevarat mirosul vampirului. Stiu ca esti aici, iesi afara si daca nu vrei, te voi gasi eu Klaus ajunse la strada in timp ce isi intorcea capul in stanga si in dreapta. O vazu. Era acolo atintita pe asfalt si vazu lichidul rosu prelingandu-se cat mai tare pe asfalt.
    Incepu sa alerge in cerc, astfel incat sa o inconjoare. Ii simti frica. Avea o satisfactie cand simtea acest lucru. Mereu o avuse. Era lucrul care il facea sa fie cel castigator, cel care nu pierde niciodata, cel original. Continua sa alerge, micsorand raza si cand ajunse destul de aproape de ea se opri brusc in fata ei scotand un marait si asteptand doar ca ea sa isi ridice privirea. Isi scoase coltii, pregatit de atac.

I've given up on you. Love fades. Mine has.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Feb 07, 2012 11:53 am

Katerina avea pumnalul lipit de pielea ei, atat de rece si de periculos, doar prin ceea ce insemna el.
    - Vino aici, atunci. Hai si ucide-ma cand sunt deja ranita.
    Ea marai din nou, smucindu-se spre el ca o felina periculoasa, care stie ca nu mai are nimic de pierdut. O pantera neagra care risca totul, pentru ca stie ca sangele de pe blana ei nu se va curata vreodata.
    - Ti-e frica, Klaus ?
    Zambetul de pe buzele ei era atat de mort, de gol, cu sangele siroindu-i printre buzele intredeschise. Glaciar.
    - Crezi ca e vreo capcana ? Una pe care omul din tine n-o poate simti, pentru ca monstrul care esti acum nu e capabil decat sa devoreze?
    Se tara pana aproape de el in patru labe, cu coltii ridicati, avand grija sa tina pumnalul ascuns. Avea sange peste tot - si ochii lui pareau de sange, fixand-o cu o privire. Ce va face in continuare? Katerina nu-si putea aminti ce purta sau ce facuse cu o zi in urma, inainte de vanatoare. Inainte sa fie pe moarte. Inainte sa obtina pumnalul.
    Omoara-ma, Klaus. Rupe-ma in bucati, mananca-ma si arde-mi cenusa oaselor. Ce mai astepti? Ce mai astepti?!

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mar Feb 07, 2012 12:01 pm

Klaus se duse rapid in spatele ei,ferindu-se de ea si in urmatorul moment simti cum oasele ii revin la loc, iar blana ii dispare incet, lasand totusi frigul sa il afecteze. Ochii i se inchisera la culoare, iar corpul ii deveni din nou asa cum era, cu o durere suportabila cu care deja se obsinuise.
    Cat ai clipi era in fata ei. Ii ridica barbia si marai.
    - Ar fi prea usor, Katerina. Mult prea usor.
    Ii zambi si se intoarse cu spatele.
    - Stiu ca nu o sa faci nimic cu orice arma ai la tine. Pentru ca nimeni nu iese ca prada fara sa stie cum sa omoare de fapt vanatorul. Sti ca te simt, Katerina.
    Isi aduse aminte intrebarea ei atat de imprevizibila si atat de tipica ei.
    - Te-am cautat atatia ani si te-am vanat atata timp. Pentru ce? Sa se termine tot intr-o secunda?
    Klaus pufni si se uita la ea, vazand cum ranile ei nu mai apucau sa se vindece. Klaus isi scoase coltii si simti cum ochii i se inrosira. Isi musca incheietura si lasa cateva picaturi din sangele lui sa cada pe asfaltul negru si intunecos.
    - Poftim, Katerina, e ultima ta sansa sa traiesti. Si din pacate nu voi avea onoarea sa spun ca eu te-am omorat.
    Ii zambi si stia ca va ajunge la constrangere, cunoscand-o.
    Orice pentru victorie si moarte lenta.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Feb 07, 2012 12:15 pm

Mana Katherinei tremura pe pumnal, aproape gata sa-l lase in mana, sa i-l predea lui. Dar facuse odata greseala asta - Klaus nu era o fiinta pe care putea cineva s-o iubeasca. El nu era nici macar o fiinta, inainte de toate - doar o umbra periculoasa care inghitea pe oricine incerca sa i se impotriveasca.
    Privi spre picaturile rosiatice de sange de pe asfalt, simtind cum ea devenea tot mai slaba, cunoscand prea bine puterea care se alfa in acei stropi. Dar nu avea sa se injoseasca intr-atat incat sa-i linga mila de pe jos, ca un caine. Mereu preferase sa moara demna. Si uite unde m-a adus asta.
    Degetele ei sarira la mana lui, cu toata puterea de care era in stare, concentrandu-se doar pe venele lui din care inca iesea sangele, si isi lipi buzele de pielea lui alba.
    Lasa seva rosie, metalica, sa-i atinga incet limba, si trase aer in piept, stiind ca asa o doza mare de putere putea fi fatala -intocmai ca si furia lui Klaus, daca decidea brusc ca ea luase prea mult-.
    Inainte ca el sa apuce sa protesteze, Katerina se smulse si se intoarse cu spatele, respirand incet. Simturile ii alergau ca un glont de foc - totul o coplesea. Isi aseza pentru cateva secunde -nu mai mult, niciodata mai mult- capul intre genunchi si inchise ochii. Abia dupa ce isi auzi inima batand din nou, atat de repede cum numai la vampiri era posibil, abia dupa ce culorile capatara o forma, Katerina isi permise un zambet triumfator, ascuns de privirea lui Klaus. Se pare ca am gasit slabiciunea lupului mare si rau. Inca nu poti sa ma omori, Klaus. Poate n-ai putut niciodata. Sunt singura parte care te leaga de umanitate ramasa, cumva, in tine. Expira prelung si isi ridica privirea spre el, intalnindu-i chipul iesit din comun de superb. Amintirile revenira, incet. Dar eu, oare? Eu as fi putut sa-l omor?

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mier Feb 08, 2012 5:39 am

Klaus isi retinu un zambet si privi cum rana de la incheietura i se inchidea. Ea era acum in regula, iar el doar statea si ii privea spatele fara sa stie de fapt daca ar trebui sa ai o reactie. Se uita pe asfalt si isi vazu propriul sange, asa ca puni in ras.
    - Ai ratat cateva picaturi, Katerina si sti doar ca daca vroiai sange din incheietura mea trebuia doar sa ceri.
    Clatina din cap si isi puse mainile in buzunar, simtindu-le parca mai reci decat erau ele de obicei .
    - Nu ar fi fost o umilinta prea mare, sau cel putin nu pentru mine.
    Ridica din umeri si isi aminti cum era ea acum cateva decenii: mereu respingatoare si sireata. Drept era ca inca nu avusese ocazia sa vada cum era acum cu adevarat. Era doar o simpla vanatoare si din nou pierduse prada. Ea singurul lucru pe care vroia sa il aiba si nu il putea avea din cauza a unor sentimente destul de importante pentru el.
    Se puse in fata ei atunci cand ea probabil vroia sa plece. Ii ridica barbia si ii privi culoarea rosie a buzelor. Isi trecu mana prin buclele ei si o prinse de ceafa.
    - Data viitoare, ii sopti la ureche fara sa astepte un anumit raspuns.
    Zambi cand simti din nou acea spaima mereu prezenta la vampiri cand erau speriati.
    - Fie-ti frica, Katerina! Ma face sa imi fie si mai multa mila de tine incat sa te las in viata. Deci continua sa iti fie frica, spaima, oroare cand ma vezi. Si daca nu le vei simti, o sa am eu grija sa le simti. Ca intotdeauna, isi continua propozitia in gand.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Lun Feb 27, 2012 12:58 pm

- Mila, deci? sopti ea glaciar, cu buzele la cativa centimetri de ale lui. Mila te-a facut sa ma lasi sa traiesc? Katerina marai incet, suierand :
    - Singurul lucru care e mai patetic decat un las e un las care nu vrea s-o recunoasca.
    Zambi diabolic, stiind cat il enervase asta, dar nu-i dadu ocazia sa spuna -sau sa faca- ceva.
    Lua mana lui si si-o duse la propia inima fara ca macar sa clipeasca. "Ce fac?"
    - Omoara-ma acum, daca poti. Si totul se termina.
    Ii lasa mana sa cada si il saruta incet pe buze, aproape ca si cum i-ar fi fost teama sa vrea mai mult.
    - Dar de ce sa ma omori, Klaus, cand sunt atatea lucruri pe care le putem face?

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Mar Feb 28, 2012 9:00 am

Klaus se dadu repede inapoi, nelasand sentimentele sa il cuprinda. Auzi vorbele lui Katerina si trebuia sa recunoasca ca il ranira profund. Nu se lasa cuprins de furie asa cum nu se lasa cuprind de sentimentele sale pentru Katerina; nu erau atat de puternice cat sa il impiedice sa o omoare, dar nici atat de slabe cat sa nu il raneasca vorbele ei.
    Se puse in genunchi sa fie la acelasi nivel cu ea si urmari cum sangele ei se prelingea pe asfalt. Cu greu ii vedea ochii si stia ca ii va fi greu sa faca ce avea de gand sa faca.
    - Katerina, de ce nu iti accepti soarta? De ce nu ma lasi sa ma bucur de moartea ta? De ce te incapatanezi sa distrugi totul cand nici macar nu ai de ce. Tu chiar crezi ca asta e un razboi?
    Klaus pufni fara ca macar sa poata intelege de ce o facuse.
    - Nu e un razboi, Katerina. Cel putin nu pentru mine. Pentru ca, daca ar fi fost razboi ai fi fost de mult moarta. Mereu am fost cu cativa pasi inaintea ta si a tuturor care s-au ridicat impotriva mea.
    Ridica din umeri nepasator.
    - E doar un joc. Pentru tine viata, iar pentru mine e un simplu antrenament.
    Ranji si ii cuprinse fata in maini, intalnindu-i privirea si folosing constrangerea.
    - Fugi, Katernina! Doar fugi cu frica!
    Simti cum ochii lui se fac tot mai mari si cum victoria era atat de aproape incat nu isi putea retine un zambet malefic.

Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Mar 04, 2012 4:41 am

Katerina il lovi peste fata fara sa-si dea seama de ce, ca si cum ea ar fi fost din nou o tanara palida si visatoare care nu stia ca se indragosteste de un monstru.
    Apoi, dintr-o data, il saruta la fel de brusc ; isi stranse mana in parul lui, tragandu-l, si continua sa-l sarute cu pasiune pana cand auzi zgomot de masina. Stia ca si Klaus il auzise - era imposibil sa nu. Rotile ii ocolisera cu o precizie clara, dar farurile straluceau prea tare ca ea sa recunoasca masina. "Nu conteza. Oricum nu e atat de nebun incat sa opreasca."
    Si totusi, opri. Katerina se trase in spate si se ridica in picioare, stiind ca avea inca sangele lui Klaus pe buze. Masina isi stinse farurile, iar ea recunoscu Corvette-ul negru si lucios, extrem de rapid.
    "Buna,Damon."

MaryBoleyn - Moderator
    Published Writer.
    Published Writer.

Mesaj  MaryBoleyn - Moderator la data de Dum Mar 04, 2012 5:32 am

Klaus se dadu inapoi si se ridica din genunchi. Se sterse pe buze si vazu ca constrangerea lui nu a avut niciun efect. "Verbina..." marai Klaus. Nu avea de gfand sa se dea batut. Nimeni nu ii intrerupea vanatoarea, mai ales daca constrangerea nu avea niciun efect asupra prazii. Afisa un zambet si permise vantului sa ii miste parul castaniu deschis. Zambi diabolic si in urmatorul moment fusese la geamul masinii mai negre ca noaptea.
    - Nimeni nu imi intrerupe vanatoarea, spuse pe un ton autoritar si aproape artagos.
    Se uita la Katerina si se sterse dispretuitor pe buze in fata ei.
    - Mai ales cand suntem in mijlocul actiunii.
    Klaus credea ca e o persoana la volan si ca nu era vreo problema sa il faca sa apese pe acceleratie inainte sa ii rupa beregata. Se rezema pe masina si incerca sa afle cine se afla in spatele geamului.
    - Ai face bine sa apesi pe acceleratie.
    Accentul sau britanic trebuia sa il intimideze pe individ, dar avea o simpla impresie ca nu era asa.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 17, 2018 12:07 pm