Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

SPN - Strangers in a strange land ( fanfic mixt . Katya - Cassie )

Distribuiţi
    Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Data de inscriere : 21/10/2011

Re: SPN - Strangers in a strange land ( fanfic mixt . Katya - Cassie )

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Feb 05, 2012 6:00 am

Cassie ofta scurt si se uita la cei doi. In mod normal ar fi aproape sa o ucida pe sora ei .Dar nu ii pasa, sau poate era doar obsinuita. Mai facuse asta, de mai multe ori . Acelasi scenariu: ea gaseste un barbat perfect, tipul e indragostit de ea pana peste cap ...totul este perfect pana apare sora ei mai mica, care deobicei reuseste sa distruga totul. Anna ramane cu barbatul, iubirea, frumusetea si inteligenta si ea ..cu nimic. Cassie ar fi crezut ca este deja vu daca circumstantele nu ar fi adus-o la realitate. Le arunca o privire celor doi si isi dadu ochi peste cap.
    -Desi ma bucur asa de mult ca voi doi va placeti, nu credeti ca sunt lucruri mai importante de facut?
    Cassie ii arunca o scurta privire amenintatoare lui Anna , dupa care isi fixa ochi pe Dean .
    - Dean , imi pare rau, dar banuiesc ca vanataoarea noastra mai are de asteptat.
    Cassie se ridica din pat si puse mana pe manerul bagajului. Banuiesc ca tot e bine ca nu am despachetat pana la urma. Ofta trist si isi intoarse din nou privirea la Anna .
    -Sper ca nu ai venit pe jos. Spune-mi te rog ca mai ai masina pe care ti-a facut-o tata cadou la saptesprezece ani?
    Cassie observa ca Anna se uita la ea oarecum mirata.
    -Gata cu holbatul, Anna . Nu crezi ca sunt lucruri mai importante de facut? Haide o data !
    Cassie incepu sa bata din picior exasperata. Doamne Anna , miscati fundul ala o data. Numa sa vad cheia masinii aleia si i-o iau din mana . Ma duc dupa tata singura iar ea poate sa stea cu Dean . Mi-ar sta doar in cale , oricum
    Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Feb 05, 2012 6:05 am

Dean se intoarse spre Cassie, desprinzandu-si ochii putin de pe Anna.
    - M-ai mintit, Cass. Si sincer, nici macar nu pot sa inteleg de ce. Iar acum pleci ca sa ... ce? Oriunde ar fi disparut tatal tau -al vostru-, poti sa fi al naibii de sigura ca nu e o coincidenta! Mai mult ca sigur ca are legatura cu faptul ca ...
    Dean isi inghiti cuvintele si isi muta -poate prea brusc- privirea pe geam. Ei cred ca tu esti slabiciunea mea. Vor sa te foloseasca ca momeala pentru mine, asa cum il folosesc pe tatal tau ca momeala pentru tine.
    - Nu pleci niciunde de una singura, Cassie.
    Se intoarse spre Anna tocmai cand vazu cum fata isi stranse buzele, si ii zambi.
    - Nu plecati singure - niciuna din voi. Acum putem sa ne calmam putin si sa ne asezam cu totii? N-am auzit sa iasa vreun lucru bun dintr-o cursa contra cronometru la miezul noptii impotriva ... lor.

The infinite in me honours the infinite in you.
    Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Feb 05, 2012 6:15 am

Bine ca te-ai gandit tu acum sa fi protector. Sigur este vorba de ea , nu de mine. Nici nu imi pasa. Ia-o , tine-o, fai ce vrei , cat vrei . Nu imi pasa ce faceti voi, dar nu ma bagati pe mine in asta. Cassie vroia sa spune toate astea cu voce tare , dar nu reusi. Partea rationala din ea castiga , iar ea isi trecu mana prin par si se aseza pe pat. Desi nu dorea sa mai astepte nici o secunda mai mult,stia nu nu are de ales. Trebuia sa ii dea dreptate lui Dean. Era mijlocul nopti iar ele erau doua fete care nici macar nu stiu incontro se duc. Cassie incerca sa isi spuna ca daca acei demoni chiar i-a rapit tatal, iar daca aveau intentia sa il omoara ...ar fi facut-o pana atunci. Nu ar mai fi asteptata atat. Si mai presus de toate , ea era sora mai mare , ea avea datoria sa aiba grija de ea si de sora ei mai mica. Trebuia sa aiba grija de ea , sa nu o puna in pericol. Asta ar fi vrut mama ei sa faca. Se descalta si se urca cu picioarele in pat. Isi puse fata pe genunchi si incepu sa se uite la amandoi.
    -Bine , asteptam , dar nu o sa stam degeaba . Ne trebuie un plan. Ideei?
    Cassie simtea cum pulsul incepu sa ii mai scada, dar ea nu se simtea mai bine. Isi cobora privirea la pat si incepu sa numere linile de cusatura de pe plapuma , nici ea nu intelegea dece facea asta . Probabil o distragere.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Feb 05, 2012 6:26 am

In sfarsit. gandi Anna, privind cum sora ei se calmase ca sub efectul unui tranchilizant. Ridica o privire intrebatoare spre Dean si facu semn spre patul de langa freastra.
    - Pot sa ma asez? intreba ea, observand ca nu era niciun alt scaun in camera.
    Dean isi roti privirea prin camera de hotel, parand sa observe doar acum cat de mizerabila arata.
    - Desigur. incuviinta el dupa cateva clipe. Fa-te comoda.
    Anna isi dadu jos jacketa de piele neagra care o acoperea putin dupa fese, ramand doar in blugii negri, skinny, si maieul subtire si trasnparent din dantela alba. Cand privi in jos, la cizmele de piele, vazu ca tesatura alba era murdara de sange.
    Dean observa si el. Isi incrucisa bratele pe piept si o privi curios, nimic de pe fata care sa-i tradeze si cea mai mica forma de ingrijorare.
    - Ala e sangele tau?
    Anna isi atinse abdomentul, si tresari incet. Avea o taietura mica, dar adanca, chiar la marginea taliei. Mai mult ca sigur se taiase in nenorocitul de gard, cand fugise.
    - Nu. Da. Nu stiu. spuse ea, clipind des. Cand privi din nou, mainile ii erau usor rosii.
    Eh, haide, doar n-am fost la L.A.M.D.A degeaba! gandi ea, in timp ce se lasa sa cada pe spate. Chiar daca el nu s-ar fi repezit spre ea, ar fi cazut pe pat, dar bratele lui Dean ajunsera s-o prinda la timp. Isi puse o mana dupa gatul lui, si el o ridica, iar pentru o clipa, Anna isi permise sa nu se mai gandeasca la nimic altceva decat la ochii lui verzi.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Feb 05, 2012 6:42 am

Cassie se uita cu o privire uimite la ei , dar in adancul inimi ea nu era defapt socata . Se astepta la asta , sora ei era asa de pervizibila. Si uite asa sau intalnit print frumos si printesa . Cassie isi mai permise sa adauge cateva ganduri rele in minte , dar partea ei rezonabila interveni din nou. Daca nu este doar un joc? Daca totusi ea este ranita? Decise sa intervina. Cassie o luase...o smulse pe Anna din bratele lui Dean si o puse pe pat. Pare mult mai usoara..poate chiar a mai slabit . Cassie ii ridica bluza alba ..mult prea alba lui Anna dar fu destul de prundenta incat sa nu lase sa se vada vreun petic din sutienul Annei . Analiza rana si trebuii sa recunoasca ca era destul de adanca. Inainte sora ei se plangea daca isi rupea o unghie. Dar acum , cand avea o rana adanca in abdomen nici nu spuse ca o doare. Impresionant . Pana si Cassie fu surpinsa. Se uita la fata Annei ca sa vada daca cumva era in dureri. Nu arata sa fie. Nu ara sa simta nimic , poate era din cauza ca se uita in continu la Dean . Cassie chiar nu dorea sa stie. Isi intoarse si ea privirea la Dean.
    -Adu niste pasamente si apa oxigenata, sa speram ca nu va trebuii copci.
    Isi intoarse la fel de brusc privirea catre surioara ei .
    -Esti bine ? Mai esti ranita si altundeva?
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Mar Feb 07, 2012 11:22 am

Anna abia simtea durerea - dupa ce ii facusera, ce ii spusesera sa faca ... .
    Nu. Nu o sa ma gandesc la asta. Isi trase maieul alb peste cap, ramanand in sutienul rosu de dantela, si se intinse mai bine pe pat.
    - Nu. sopti, parand ca incearca sa tina ochii deschisi. Nu, niste pansamente ar fi in regula.
    Mana lui Dean aproape o atinse pe a ei cand el spuse, superb de hotarat :
    - Cunosc prea bine atitudinea asta, Anna. Poate nu te stiu de mult timp, dar pot spune ca exact asta fac si eu de fiecare data - si de cele mai multe ori se dovedeste al dracului de serios. Asa ca sigur nu vrei sa mergem la un spital sau ceva de genu' ?
    - Nu. intari ea, de data asta cu mai mult patos. Nu inca. Maine vreau sa plecam - trebuie sa plecam. Cassandra, te duci te rog sa-mi aduci niste pansamente de la receptie? Nu vreau sa murdaresc totul de sange.
    Dean incuviinta din cap si ridica din umeri, parand sa stie ca nu avea rost s-o faca sa se razgandeasca asa cum doar tatal ei mai stia. Facu un semn spre sora ei mai mare.
    - Du-te si cere-i lui Bobby - impreuna cu niste explicatii, chiar nu vreau sa creada ca incerc sa adun toti vanatorii pe care-i stiu. N-o fi o coincidenta, dar nu vreau sa suspecteze ca stiam ca se va intampla asta.
    Anna privi spre geamul de afara, cufundat in noapte - mai era o bucata buna de timp pana in zori. Apoi trebuia doar sa se gandeasca, sa faca planuri, sa se ridice. Sa-si aminteasca. Noaptea, in acea noapte, inca putea sa ramana asa, in suferinta, asteptandu-si eroul fara nici o directie.
    - E atat de frig. sopti, cu spatele la Dean, oferindu-i un zambet malitios surorii ei.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Sam Feb 11, 2012 1:01 pm

Cassie se chinui pentru cateva secunde sa ii ignore, dar fara sa reuseasca. Isi dadu ochi peste cap si deschise usa cu putere.Pentru cateva secunde vroia sa se duca la receptionera aia si ori ca ii ceara ajutorul ori ca ii spuna despre impresia pe care i-a facut-o.Dar tot ce putu sa faca , a fost sa inchida usa din spatele ei cu putere si sa se lase in jos. Se lasa in jos pe usa pana cand atinse parchetul tare si rece din fata usii. In acele momente dorea sa uite. Vroia sa nu se gandeasca la ce tocmai ii zisese sora ei, si cu siguranta nu dorea sa se gandeasca la ce facea acum minunata ei sora, Anna , cu prima ei iubire, fostul ei iubit si cu partenerul ei, Dean in aceste momente. Cassie isi puse fata pe genunchi si incepu sa se gandeasca la tot. Pentru un moment dorea sa uite tot. O parte din ea dorea sa moara, atat. Dar o alta parte din ea, o parte pe care o ura in aceste momente, dorea ca sa se gandeasca la tot, sa nu ii pese. Sa nu ii pese daca in acele momente Anna , propria sora ii facea ochi dulci la singura ei iubire. Dar pana si ea stia ca ori cat de mult ar fi dorit asta nu s-ar fi putut pentru ca ei chiar ii pasa. Ei ii pasa daca Dean o adora in acele momente, daca o iubea mai mult pe Anna decat pe ea, o durea daca tatal ei nu ar mai fi exista deloc, pur si simplu o durea totul. Si desi in acele clipe trebuia sa isi recunoasca proprile sentimente,ea era mai sincera cu ea incat sa recunoasca ca nu putea sa isi ignore sentimentele. In acele momente isi ura sora, ura faptul ca ea si cu Dean au decis sa fie doar parteneri si nimic mai mult, pur si simplu ura totul. Ofta scurt si trist si incerca sa uite tot. Bineinteles ca doar incerca,dar nu reusea. Va reusii vreodata? Asta era adevarata intrebare.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Mar 04, 2012 3:37 am

Bobby isi inchise cartea si-si stranse toate foile, noitele, si numerele de telefon in acelasi dosar din piele maro. Se ridica si-si schimba camasa, apoi iesi pe coridor cu gandul sa-si ia un pahar de ceva. Deshise usa, si dadu nas in nas cu "partenera" lui Dean. Ridica o spranceana, si fu gata sa intrebe ceva de genul "Ai si acum o arma?", dar privirea de pe chipul ei ii spunea ca nu era momentul pentru o ironie.
    - Cassie. spuse el sec, intrebandu-se daca nimerise numele. Se dadu din cadrul usi, lasandu-i loc sa intre. Daca ar fi vrut. Spera ca nu.
    - Ce s-a intamplat? adauga, lipsit de orice expresie.

Anna statea intinsa pe spate, dar cu ochii largi deschisi atintiti in tavan, atunci cand Dean spuse:
    - Cand ai venit aici, ai spus ca tu si tatal tau cautati ... o Bocitoare, parca. Vanezi?
    Anna isi trase genunchii mai sus, si ii intalni privirea care-i dadea fiori. "Urasc sa stau pe spate, ca o bolnava! La naiba, daca tot am inceput teatrul, macar sa folosesc ceva din asta."
    - Da, fac asta de cand eram mica. Imi amintesc ...
    Vocea i se franse, si privi in jos, jucandu-se cu marginea maieului plin de sange.
    - Imi amintesc de o noapte din liceu ; majoritatea fetelor erau la mall sau la cinema, dar eu eram cu tata intr-o padure din Portland, privind cum ard oasele unui criminal in serie, parca. "Sare si sa-i dam foc, printesa!" spunea el mereu. Daca nu as fi stiut ca si el e asa, poate mi-as fi pus intrebarea ce era in neinregula cu mine, pentru ca, in timp ce vedeam flacarile inaltandu-se, nu ma puteam gandi decat ca asta era viata pe care mi-o doream. Vanatoarea. Nu... nu e un lucru usor, stiu asta. O stiam si atunci. Iar acum o stie si tata.
    Lacrimile incepura sa-i curga pe obraji, in timp ce ochii ei ii evitau pe cei a lui Dean, si pentru o clipa scurta nu stia daca erau lacrimi false sau nu.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Mar 04, 2012 3:50 am

Cassie ii arunca o privire scurta lui Bobby , macar acum nu va trebuii sa se chinuie cautandui camera.
    -Chiar pe tine te cautam. M-a trimis Dean sa iti cer niste pansamente.
    Cassie nu isi dadea seama dece se balbaie sau daca se balbaie in primul rand dar incerca sa isi continue explicatia fara sa ii dea la Bobby o sansa sa intervina.
    -Um..sunt pentru sora mea. A aparut acum cateva minute la usa, fara ca unul din noi sa stie. Nici eu nici Dean nu am stiut,dar a fost ceva mai ...urgent si a trebuit sa ma gaseasca. Nustiu cat va sta , dar oricum cel mai probabil va trebuii sa plecam maine.
    Cassie se ridica in picioare , isi aranja bluza, isi dadu parul peste cap din reflex si incerca sa nu mai lungeasca povestea.
    -Deci...pansamente? Te rog...
    Cassie ofta scurt si incepu sa se uita in pamant spernad ca Bobby sa nu puna prea multe intrebari.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Mar 04, 2012 7:04 am

Lui Bobby i se facu mila cand o vazu asa de fara replica pe prietena lui Dean, dar se multumi sa ridice din umeri si sa intre in camera.
    - E grava, treaba cu sora ta? intreba el politicos, cautand prin singurul lui bagaj o rola de tifon. O gasi si i-o inmana fetei, zambind incurajator.

Dean se aseza la capatul patului, privind-o pe Anna cum isi sterge lacrimile. Probabil daca ar fi fost oricine altcineva acolo -chiar si Cassie-, plangand, nu ar fi stiut ce sa zica. Dar acum, stia. Intelegea.
    - Da, pot sa inteleg asta. Ah, chiar al naibii de bine, as zice. Sti, toti pustii astia de la socala, cereau de la ai lor jocuri video unde trebuia sa impusti monstri, si eram mereu atat de tentat sa ma laud ca eu o faceam de-a binelea. Am si facut-o, odata. Idiotul de mine.
    Anna zambi incet si isi ridica capul, privindu-l curioasa.
    - Si ce s-a intamplat? Te-a crezut? intreba ea, zambindu-i ca si cum stia despre ce vorbeste.
    - A aflat tata, asta s-a intamplat.
    Dean rase incet, amintindu-si, si clatina din cap.
    - Nu cred ca am mai putut sta jos vreo cateva zile bune, dupa aceea. Imi amintesc cum chicotea fratimiu', cand ma auzea tipand si fugind de tata.
    Amintirea il facu sa se intristeze, iar Anna probabil observa asta. Se muta mai incolo, in cealalta parte a patului, ca Dean sa se intinda langa ea. Asta facu.
    - Odata am fugit de-acasa, in timpul liceului. Am mers si-am stat la Bobby - tata nu a aflat unde am fost decat ani buni mai tarziu. mai zise el, iar Anna incepu sa rada. Dean putea ghici ca si ea facuse la fel - nu si-o inchipuia o fata cuminte. Cele care vanau nu erau asa.
    - Povesteste-mi despre asta. mai zise ea, asezandu-se cu capul pe pieptul lui ca un copil somnoros. Era foarte dulce - Dean nu putea sa nu recunoasca asta.
    - A fost o cearta mare atunci, intre mine si tata. El refuza sa-si dea seama ca nu mai sunt un baietel, care sa stea in masina cand trebuie si sa impuste doar de dupa un zid. Vroiam sa vanez singur, sa fie doar meritul meu, si el nu era de accord cu asta. Bobby era de partea mea, asa ca tata a cedat, dar s-a dovedit ca avea dreptate - nu eram gata inca. La prima mea vanatoare -o nenorocita de fantoma slaba, asta fusese- am atras presa din toate cele patruzeci de state.
    Anna rase din nou, si isi ridica ochii spre el. Dean continua, zambind :
    - Oricum, nu a fost cine stie ce - m-am intors dupa cateva zile. Imi era prea dor de Sammy - bietul de el abia incepuse scoala generala, si era tinta de batjocura a fiecarui copil.
    Amandoi tacura pentru o vreme, si capul ei era inca pe umarul lui, iar ea respira incet. Intr-un final, Anna vorbi.
    - Tatal si fratele tau, sunt morti?
    Dean stia ca probabil asta era intrebarea pe care vruse sa i-o puna de ceva vreme. Inghiti in sec, si privi in ochii ei atunci cand spuse, mai mult soptit :
    - Probabil.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Mar 04, 2012 7:30 am

Cassie lua bandajul din mana lui Bobby fara chef. Daduse sa se intoarca spre usa dar isi aminti ca Bobby o intrebase ceva, si se gandi ca nu era momentul sa nu ii raspunda. Poate chiar avea nevoie de asta, sa vorbeasca cu cineva. Oricum , daca s-ar fi dus acum , probabil i-ar fi gasit pe Dean si pe Anna petrecand cel mai bun timp din totdeauna iar ea ar fi stat acolo ca sora mai mare cea patetica. Se intoarse inspre Bobby si dadu scurt din umeri inainte sa ii raspunda.
    -Nu cred ca e asa de grav, o rana pe abdomen. Sau cel putin atat am vazut. Dar oricum sora mea nu e prea obisnuita cu chesti in genul asta, asa ca pentru ea e cel mai probabil ca o rana adanca in inima. Orice ar fi...Dean are grija de ea acum...
    Cassie isi dadu scurt ochi peste cap, mai mult pentru ea. Chiar spera ca Bobby sa nu observe asta.
    -...Iar eu a trebuiit sa aduc niste pansamente din cauza ca curge ceva sange, iar minunata si grijulia mea sora era prea ingrijorata ca v-a murdari ceva.
    Cassie isi aduse aminte vag de sora ei si se gandi ca ar fi timpul sa mearga inapoi pana nu va avea degand Dean sa fie un gentleman si sa se faca un pansament uman doar pentru scumpa si fragila de Anna.
    -Oricum...mersi pentru pansamente, eu ar cam trebuii sa ma duc. Scuze de deranj...
    Cassie isi indrepta privirea spre podea si incepu sa mearga spre camera unde erau Anna si Dean. Drumul pana la usa camerei fu scurt, prea scurt. Inainte sa deschida usa, lua o gura mare de aer si incerca sa afiseze o expresie nepasatoare pe fata . Intra in camera si ii vazu pe Dean si pe Anna vorbind. Anna avea urme de lacrimi pe obraz iar Dean avea rara lui privire de catelus. Doamne , ia-ma acum! Arunca pansamentele pe pat si pentru o clipa vroia sa se aseze pe fotoliu si sa adoarma cu speranta ca se va trezi din cosmarul asta, dar oricat de mult o ura pe Anna , trebuia sa faca ce ar face orice sora mai mare.Isi indrepta privirea spre ei doi incercand sa nu dea de ochii lui Dean ci doar de cei ai Annei .
    -Ai nevoie de ajutor?
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Mar 04, 2012 11:34 am

Anna lua pansamentele si scoase unul, apoi isi dadu tricoul peste cap, ramand intr-un sutien negru de dantela, Victoria's Secrets. Vazu cum ochii lui Dean se largesc cat farfuriile, si se chinui extrem de tare sa nu rada. Isi musca buza si-l privi rugator, aratand spre mainile ei care apasau taietura.
    - Poti sa o faci tu, te rog?

Dean inghiti in sec si privi spre pansament ca si cum ar fi fost un obiect din alta lume, greu de folosit. Nu avea incredere ca mainile lui ar fi atins rana. "Sfinte Dumnezeule, de ce a trebuit sa faca asta?" Aproba incet din cap, chinuit, si ii trase tivul jeansilor in jos, ca sa vada toata taietura. "Nu te gandi la asta, gandeste-te la pisici, pisici moarte pline de viermi, gandeste-te la fantome, pereti plini de sange, nu te gandi la asta, Dumnezeule Mare, oare o fi cupa D?! La dracu, nu te gandi la asta, nu te gandi la asta, Sammy, Sammy facand dus, orice, dar nu te gandi la asta"
    Lipi incet plasturele peste tifon, simtind ca tehnica "nu te gandi la asta" nu mergea deloc. Deloc.

Bobby intra pe usa relaxat, incercand sa-si aminteasca daca-si incuiase camera.
    - Mama dracului! spuse el, uimit, vazand fata aproape goala de pe pat si mainile lui Dean pe talia ei. Se intoarse spre Cassie, cu o privire intrebatoare pe chip.
    - Ce rahat tocmai se intampla? spuse el, intrand in camera si indepartandu-si privirea de ceea ce se petrecea pe pat. "In ce dracii dracilor m-ai bagat, Dean? In ce te-ai bagat pe tine? Doua femei?! Asta e mult mai greu decat demonii."

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Mar 04, 2012 11:51 am

Cassie vazu cum Dean lua fara ezitare pansamentul ca sa o ajute pe Anna. O doamne sfinte!!! Acum chiar ma puneti sa si fiu martora la asta?!Cassie ii arunca o privire plina de dezgust lui Dean - nu ca el ar fi observat...era mult prea ocupat-, si se indrepta spre fotoliul din celalant capat al camerei cu o privire plina de ura. Incerca sa se faca comoda dar nu reusi.Cassie incerca sa isi distraga gandurile prin a se gandi daca ar trebuii sa ii ceara la receptionera camera libera care mai era si sa ii lase pe cei doi singuri.Ar fi o fapta buna,nu? Dar chiar cand sa se ridice din fotoliu il vazu pe Bobby cum intra in camera. Mai ca o bufni rasul la spusele lui, dar nu ii putea da mai multa dreptate. Oricum , oricat de multa dreptate ar avea Bobby, ea ce putea sa faca? Ea si cu Dean erau doar parteneri, cel mult prieteni. Si ori cat de mult ar dori-o stia cu nu putea sa fie nimic intre ei pentru ca ar complica totul. Brusc isi aduse aminte de tatal ei. Ii arunca o privire trista lui Dean. Daca maine o sa plec si nu o sa te mai vad? Oare o sa regret? Incerca sa nu se mai gandeasca la asta, si reusii imediat ce ii vazu privirea de pe fata lui Anna , privirea aceea pe care o avea tot timpul cand ii iesea ceva. Ii arunca o privire in semn de ajutor lui Bobby , dar nu credea ca a vazut-o. Se scufunda in fotoliu si continua sa se gandeasca la tatal ei. Pana si asa era mai bine decat preludiul pe care il aveau sora ei si cu Dean. Dar erau totsui in fata ei , fara rusine. Si nu era singura nebuna, sau cel putin dorea sa creada asta pentru ca pana si Bobby se uita ciudat la ei , dar nu spunea nimic. Zi ceva, zi ceva ,oprestei,zi ceva, zi ceva.....
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Mai 19, 2012 11:32 am

Bobby tusi mai mult nervos decat discret, si il fixa pe Dean cu o privire de neclintit. Nu indraznea sa se uite spre fata dezbracata, pentru ca stia ce privire i-ar fi aruncat inapoi: o pereche de ochi verzi, sfidatori, plini de curaj si provocari. Vazuse destule din-alea pana la acel moment din viata lui.
    Se uita la ochii caprui, la figura calma si totusi la furia mocnita din Cassie, si inclina din cap. Aia era ceva mai rar de gasit.

Dean intinse pansamentul si schita un zambet nesigur, apoi tusi la fel ca Bobby.
    - Deci ... da.
    Isi trecu o mana prin par si se ridica in picioare, rotindu-si privirile prin camera ca un copil rusinat. "De cand mama dracului trebuie sa-mi intorc ochii de la o fata? Si de ce imi ard obrajii? Rahat, ma port ca un idiot." Zambi din nou, si mai tusi odata.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Sam Mai 19, 2012 11:52 am

Insfarsit.Cassie se ridica in picioare,trebuia sa zica ceva repede pana nu incepeau lucrurile sa degenereze mai rau . Isi drese glasul incet si se uita la ceas discret dar totusi destul de evident incat sa o vada si ceilanti.
    -Pai acum ca Dean te-a facut bine cred ca ar fi timpul sa ne odihnim.Maine plecam la prima ora.
    Cassie se uita la Anna cu o privire patrunzatoare, nu vroia ca Anna sa intelegea prea multe dar cu singuranta nu vroia ca ea sa credea ca poate sa isi faca de cap cu Dean in fata ei . Nimeni nu facea nici o miscare asa ca decise sa fie ea prima. Isi duse din refex parul peste cap si isi incheie geanta.
    -Pai noi ar cam trebuii sa plecam,nu?
    Isi atinti privirea catre Anna dar ea era prea ocupata cu flirtatul cu Dean din priviri.
    -...Anna,nu?
    Asta cu siguranta va fi o noapte lunga...
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Mai 19, 2012 11:58 am

Dean se rasuci spre Cassie, si dadu din mana a nu conteaza.
    - Ramaneti voi in pat, eu o sa stau pe canapea.
    O spusese ca si cum nu era mult lucru, dar ar fi vrut ca macar odata in luni bune sa doarma pe o saltea normala. Se abtinu sa nu arunce o privire spre chestia cu arcurile sarite si pielea tabacita din spatele camerei, si se intoarse spre Anna ca sa-i zambeasca.

Bobby isi privi ceasul vechi, apoi scutura din cap si se uita pe geam.
    - E ... tarziu. spuse el, distrat. Daca asta e tot, eu ma intorc in camera mea. Maine la prima ora in parcare, da, Dean?
    Iesi pe usa inainte sa poate sa-si exprime dezacordul, dar nu era numai asta. Pe hol, se opri o clipa si se lipi de usa, clipind des. Cine naiba fusese la fereastra?

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Sam Mai 19, 2012 12:10 pm

Cassie nu il mai vazuse in viata ei pe Dean asa de generos. I-a trebuit asa de multa forta sa nu isi dea ochii peste cap sau sa nu se planga,dar pana la urma ce putea sa faca? Ea a fost de acord sa uite tot ce a fost intre ei , trecutul sa fie trecut si sa nu intervina cu prezentul sau viitorul. Chiar daca de la inceput stia ca nu va fi ceva usor, stia ca va regreta dar totusi nu credea ca se va intampla asa de curand.
    -Multumim,Dean , foarte dragut din partea ta.
    Cassie nici nu astepta un raspuns, vazu cum Dean era prea ocupat cu privitul sa sora ei .
    -Um...voi continuati eu o sa ma duc sa fac prima dus.
    Isi deschise fara chef valiza, apuca un prosop si se indrepta spre baie. Puse mana pe clanta, dorea asa de tare sa zica ceva prostesc dar serios ca "nu faceti prosti cat timp sunt plecata" dar nu stia daca Dean ar lua-o prea in serios sau daca ea ar crede prea tare in vorbele ei . Intra in baie si inchise usa cu zgomot in urma ei. Dadu drumul la apa de la ghiuveta si inchise ochi , sunetul apei tot timpul o facea sa uite de tot si de toate.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Mai 19, 2012 12:23 pm

Dean pleca privirea in podea, injurandu-i pe Bobby si Cassie in gand ca-l lasasera singur cu ea. Se simtea ca in primul an de liceu, complet nelalocul lui si cu senzatia ca orice ar fi facut era gresit ...
    - Dean!
    Trecura doua clipe pana cand realiza ca Anna il striga. Isi inalta capul spre ea intrebator, si dadu sa se aseze pe canapeaua de piele neagra.
    - Da? intreba el, incercand sa se uite in jurul ochilor ei verzi si parului ei rosu aprins, in jurul fetei ei perfecte.
    - Pari sa sti multe despre asta ... demoni si ... . Tot ce e acolo. Sti si ...
    Vocea ei se franse, si Dean se simti dintr-o data mai curajos vazand cat de speriata era. Ii zambi cu blandete, ca unei fetite, asteptand ca ea sa continue.
    - Sti de ce se intampla totul? De ce acum, vreau sa zic. Cred ca e ceva mai presus chiar si decat raul si binele, ceva ce a decis ca acum trebuie sa inceapa totul.
    - Asa e.
    Dean aproba din cap, pe jumatate ganditor pe jumatate vrand sa nu se gandeasca.
    - Asa e, dar inca nu trebuie sa stiu de ce. Inca nu trebuie sa stiu nimic.
    Anna ii zambi aproape jucaus, parand din nou acea forta a naturii care el credea ca este.
    - Chiar nu crezi ca trebuie sa sti nimic?

Anna ii vazu zambetul lui Dean plecand din coltul ochilor, si fu gata sa-i marturiseasca tot si sa fuga cu el in lume atunci cand acel zambet ii ajunse la buze. Batu cu degetele ei lungi si albe pe pat, invitandu-l pe Dean sa ia loc ca sa vorbeasca. Doar ca sa vorbeasca. In timp ce el se aseza langa si ea putea sa-i simta parfumul scump si mirosul de piele si fum, zambi spre usa. "Asa, Cassandra. Fugi. Pleaca. Mereu ai fost cel mai buna la asta: sa sti cand sa-mi cedezi mie."

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Sam Mai 19, 2012 12:44 pm

Cassie a oprit apa iar o data cu ea a disparut si calmul si relaxarea. Imaginea surorii ei cu Dean revenea din nou pulsand si zgariind-o pe creier. Ii se paru ca aude rasete din camera de langa, asta cu siguranta nu ajuta cu nimic la sentiment. Sentiment,un simplu sentiment. Cassie nu putea sa isi recunoasca ca e geloasa. O parte din ea vroia sa credea doar ce era bun, vroia sa credea ca Anna si cu Dean se inteleg doar bine , atata tot si Dean se comporta asa cu ea doar pentru ca e el generos si umil. Dar stia mai bine de atat, se stia mai bine de atat si cu siguranta il stia pe Dean mai bine de atat. Pe Anna pe de alta parte, nu o stia mai bine de atat. Stia ca sora ei e genul de persoana care sa ia tot fara sa intrebe daca poate si fara sa isi ceara scuze dupaaceea,genul de persoana care nu se lasa pana nu obtine ceva, ca un rege. Un rege. Ca Dean , ca un leu , doi leii. Doi leii nu se inteleg bine, amandoi vor sa domine, sa cucereasca sa aiba tot...dar,dar cand o fac, cand se inteleg bine si mai ales cand pasiunea si dorinta sexuala intervine, odata ce flacara e aprinsa nimic nu o mai poate opri si nimic nu se va mai putea pune in calea lor. Bineinteles ca puteai interveni,dar doar in cazul in care vroiai sa fii omorat, macelarit fara mila intr-un timp asa de scurt incat sa nici nu aiba timp sa zici "mami". Dar daca nu nu era o simpla prada? Daca refuza sa fie? Daca decidea in schimb sa devina ea rapitoarea? Cassie se gandi la asta pentru o clipa. Se gandi sa iasa acolo doar in prosop si sa se prefaca sa si-ar fi uitat ceva in geanta doar ca sa aiba scuza perfecta sa se aplece in fata lui Dean.Oare ce s-ar intampla atunci? Stia ca discernamantul nu era punctul ei forte la acea ora,dar totsui stia un lucru: daca lupti impotriva focululi cu foc,te arzi. Isi puse lenjeria,camasa de noapte si iesi din baie fara chef. Ii vazu pe Dean si pe Anna in pat. Nu se putu abtine de data asta sa nu isi dea ochii peste cap dar totusi isi intoarse privirea repede si se indrepta spre canapea.Isi lua mp3 din geanta, dadu drumul mai muzica si incerca sa se faca car mai invizibila .
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Mai 19, 2012 12:56 pm

Time-skip pana a doua zi, dis de dimineata.
    Anna se ridica din patul sifonat si privi pe geam, intinzandu-se ca o pisica. Sora ei inca dormea pe canapea, probabil. Isi ciufuli parul, laudandu-se in gand ca-si pusese si o perie in bagaj, si deschise usa la baie.
    Apoi tipa.
    - Rahat! se auzi inca o voce, care-i Annei proprile reflecta gandurile la perfectie.
    Pentru o secunda, statu doar si privi cum Dean isi trase repede prosopul care se incurcare in perdeaua dusului, prosop care nu acoperea si sigur nu acoperise prea multe. Apoi isi musca buza si incepu sa rada.
    - Rahat, Dean, scuze.
    Clatina din cap si dadu sa iasa, dar isi intoarse fata spre el si surase.
    - Nu-i nimic din ce n-am mai vazut, totusi.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Sam Mai 19, 2012 1:13 pm

Cassie auzi un tipat ascutit. Isi deschise ochi incet sperand ca sa fie un tipat de durere nu de placere. Casca obosita si il injura pe Dean in gand pentru faptul ca ea a trebuit sa doarma pe canapea. Toate oasele o dureau si nu isi putea misca gatul cum trebuie. Se ridica incet si isi tara picioarele pana in fata usii de la baie unde era Anna. Se uita rapid la ceas, 6:30.
    -Zimi te rog ca nu m-ai trezit din cauza unui paianjen.
    Cassie arunca o privire rapida in in baie , deajuns cat sa ii vada abodomenul lui Dean. A fosr de ajuns.
    -O sfinte iaduri. Luati-va o camera sau dati-mi o injenctie si bagati-ma in transa,orice doar nu ma faceti sa fiu martora la asta.
    Isi lua halatul si bani din geanta rapid fara sa se uite inapoi. Trantii cu putere usa din urma ei,avea nevoie de ceva tare si cum stia ca probabil va trebuii sa conduca se decise la o cafea.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Mai 19, 2012 1:29 pm

Anna rase inspre Dean si facu semn dupa sora ei.
    - Sper ca nu are o arma cu ea, nu-i asa?
    Zambi deloc rautacios, si clipi de cateva ori catre dusul din care inca curgea apa. Isi incrucisa bratele goale pe piept si se prefacu calma si plictisita.
    - Deci, ai terminat sau intru si eu acolo ?

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Mai 27, 2012 3:29 am

Cassie cobora scarile incet apasand fiecare pas. Nu baga in seama pe nimeni care trecea pe langa ea si ignora privirile ciudate care i se aruncau. Poate halatul nu e chiar asa de lung pe cat credeam eu. Ajunse in fata aparatului de cafea,decise repede ce vrea. Deschise pumnul si vazu ca are doar bacnote.Se putea altcumva?! Isi stranse halatul in jurul taliei si arunca o privire scruta in spatele ei , la receptie. O vazu rapid pe receptionera enrveanta de seara trecuta. Nu avea de ales, daca vroia sa bea cafea trebuia sa isi schimbe banii.Se intoarse si facu pasi mici spre ea. Injura in cand cand covorul cald si pufos se termina iar gresia rece incepu sa ii atinga picioarele. Ajunse la receptie. Isi drese glasul si isi sprijini mainile pe tejghea.
    -Ma scuzati,imi puteti schimba banii acestia?
    Ridica o bacnota de 5 dolari in mana si zambi cat de convingator putu. Receptionera arunca o privire la sertarul cu bani si infatisa un zambet triumfator.
    -Imi pare rau, dar am ramas fara monezi.Altceva mai doriti?
    Cassie injura in liniste.
    -Nu multumes.
    Se intoarse si incepu sa mearga spre scari. La ultima treapta realiza ca Dean si Anna inca sunt in camera iar ei ii era prea frica sa intre. Se aseza pe scara si isi sprijinii capul de balustrada. Poate ziua asta sa fie mai rea de atat?
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Iun 08, 2012 9:36 am

Dean isi trecu o mana prin parul deja ud, clipind spre fata care tocmai il vazuse -si inca il vedea- gol. "Sa intre si ea ... . Vorbeste serios? Mai mult decat atat, imi pasa?"
    - Apa e ... er, rece. raspunse in schimb, injurandu-se in gand. "Fotomodele, actrite, cele mai fantastice stripteuze. Si eu ma balbai in fata unei studente la o facultate fitoasa din Londra. La dracu - Sam, te invinovatesc tot pe tine pentru asta."
    - Nu ma deranjeaza rece.
    Vocea Annei era mai mult o soapta in timp ce degetele ei lungi trasara linii subtiri pe pieptul lui Dean, iar ea pasi imbracata in dus. Picurii de apa ii cazura pe par, alunecandu-i intre sutienul de dantela neagra si pana dincolo de chilotii subtiri.
    - Anna ... . incepu Dean, dar ochii ei verzi ridicandu-se inspre ai lui il oprira.
    Ea isi ridica tricoul, apoi se apleca in cel mai firesc mod si-si arunca blugii stramti afara prin usa intredeschisa a cabinei, direct pe podeaua murdara din baie.
    - Spuneai ceva? il chestiona ea, ridicand usor o spranceana si intreptandu-si spatele ca si cum sanii nu-i erau deja destul de evidenti.
    - Anna, am promis, esti sora ei . Eu ... nu pot, nu vreau.
    Privirea ei -ah, al naibii privire- cobora spre penisul lui, si suspina incet, ca si cum ar fi o invatatoare ce tocmai isi prinsese elevul preferat cu minciuna.
    - Da, faptul ca nu vrei, ca atat de curata ta constiinta nu te lasa ... mda, el nu e de accord cu tine.
    Si Dean isi inghiti restul cuvintelor - dintr-o singura miscare, o lipi de el, strecurandu-si mana la incheietoarea sutienului in timp ce o saruta apsat, salbatic, ganindu-se vag ca amandoi aveau sa aiba vanatai a doua zi.
    - Nu vrei, deci? Cu siguranta, negarea ta ma copleseste. continua ea pe un ton jucaus, lasandu-si lenjeria de dantela sa cada si coborand cu buzele de-a lungul gatului lui Dean.
    - Taci. marai el, lucru care o facu sa rada, apoi o lipi ferm de peretele dusului in timp ce intra in ea fara nici o avertizare aderenta.
    - Bagami-as. murmura Anna, lasandu-si capul pe spate si inchizand ochii in timp ce unghiile ii zgariau spatele, iar gemetele ei acopereau sunetul apei cazand.
    - Nu, scumpo - eu fac asta.
    Dean o apuca mai bine de solduri si continua sa o sarute in timp ce ritmul lui rapid o facea sa strige de-a dreptul. Un zambet trecu peste chipul lui Dean, in timp ce isi apleca capul spre urechea ei ca sa sopteasca.
    - Ar trebui sa te fac sa implori, cu tot aerul ala independent si indraznet. Pari sa crezi ca ma joci atat de bine -ca joci toti barbatii atat de bine- incat ar trebui sa te fac sa implori.
    Pleoapele ei se deschisera si un suras animalic ii ocupa buzele rosii.
    - Si de ce nu o faci? sopti ea, respirand greu, privind in ochii lui Dean mai provocator decat el fusese privit vreodata.
    - Pentru ca in jocuri de noroc si sex nu-mi asum niciodata riscuri. Miza e mult prea mare. raspunse, apucand-o de par si tragand-o chiar mai aproape, in timp ce buzele ei inebunitoare se curbara intr-un zambet.
    - Ai spus ca ai avut zeci de fete. continua ea pe acelasi ton jos, incercand sa-si retina gemetele.
    Dean surase in timp ce mainile lui coborau pe corpul Annei, iar buzele lui ii marcau fetei gatul, altfel incat amandoi sa-si aminteasca : chiar si pentru o ora, fusese a lui.
    - Am mintit. Au fost sute. Dar niciuna ca tine.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Aug 20, 2018 6:13 am