Artist's Core

... Sign in!
Artist's Core

Forum pentru arta. In special scris, literatura, rpg. Fuck this mental prohibiton.

SPN - Strangers in a strange land ( fanfic mixt . Katya - Cassie )

Distribuiţi
    Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Data de inscriere : 21/10/2011

Re: SPN - Strangers in a strange land ( fanfic mixt . Katya - Cassie )

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Ian 27, 2012 11:23 am

Cassie ramase fara cuvinte, dorea sa zica cineva. Vroia sa il injure de mama si de tata, sau sa il loveasca. Sau pur si simlu sa se revolte. Dar tot ce facuse a fost sa stea nemiscata pe masa, sa se uite la perete si sa isi muste buza. Ramase fara cuvinte. O parte din ea pe care vroia sa o lase la iveala, ii spunea sa riposteze si ea cumva. Dar o parte din ea, partea pe care o ura cel mai mult, dorea sa planga, si sa il sarute in acelasi timp. Incercase sa gaseasca o cale de mijloc, dar nu reusi. Ramase acolo timp de cateva zeci de secunde, dupacare zambise trist, trase aer in piept si se uita la Dean , cu fata pe care o ura cel mai mult, ce sincera si fara glume sau ironii.Uneori credea a toate glumele sau ironiile pe care le facea erau un scut inpotriva adevaratei ei fete , iar in acel moment , sper dezamagirea ei, lasa garda jos.
    -Ai dreptate...chiar ai. Poti sa uiti ce am zis , te rog ? Uneori uit ca nu sunt aia cu problemele mari,tu ai fost cel impuscat , nu ?
    Cassie avea nevoie de o pauza. Isi trase picioarele la piept, isi daduse parul peste cap si isi puse capul pe genunchi.Nu stia dece, dar in acel moment nu se putea uita in ochi lui. Cel putin nu atata timp cat avea garda jos. Asa ca decise sa se uite in gol la masa de o culoare a boabelor de cafea.In acele momente , pana si masa o vedea de o alta culoare.Sau poate doar cu alti ochi.

Katya Anjoux - Admin
    The Ultimate, Incontestable Queen.

Data de inscriere : 20/10/2011
    Varsta : 97

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Ian 27, 2012 1:04 pm

Imediat ce auzi cuvintele, putina furie care ii mai ramase lui Dean se topi ca ceara. Se lasa sa cada pe scaun, evitand sa-i intalneasca privirea, speriat de ce-ar putea citi in ea. Dezamagire? Frica? Cumva un amestec in cele doua, la fel ca ultima data cand o vazuse, cand ii spusese ca pleca. Ca nu o alesese pe ea.
    - Cass ... . Imi pare rau. Dar chiar n-am timp sa dezgrop trecutul - nu am avut niciodata, dar cu atat mai putin acum. Iti promit ca maine dimineata nu ma mai gasesti aici. Am de gand sa-l caut pe Bobby, ca sa vad ce stie el despre toata asta. Ar trebui sa fie cel mai usor de gasit din toata gramada de oameni pe care-i caut de unul singur.
    Isi sprijini capul in palme, obosit.

The infinite in me honours the infinite in you.
    Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Ian 27, 2012 1:32 pm

Cassie inca era incapabila sa dea ochi cu el.
    -Dean,poate ca nu te iubesc in aceste momente , si mai mult ca sigur te-am urat si in altele. Dar nu vreau sa pleci.Nu acum. Probabil , nu , sunt sigura de faptul ca o o parte din mine sa regrete asta.Dar nu pleca.Nu ma astept la absolut nimic, nici macar la sex. Doar nu pleca , adica ce rost are acum?Macar mai stai pana ti se vindeca ranile ca sa fiu sigura ca nu o sa mori intr-un sant din vina mea.
    Cassie in sfarsit putuse sa il priveasca in ochi dar inca nu avea scutul pus.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Ian 27, 2012 1:39 pm

- Pana mi se vidneca ranile ?
    Dean zambi cu amaraciune, clatinand din cap.
    - Si cand ar fi asta, Cassie ? Intr-o zi ? Intr-un an ? Mi se vor videnca vreodata? Si de ce-as ramane ? Amandoi stim bine ca am plecat cand vremurile erau mai bune, si niciunul din noi nu avea vreo responsabilitate. Acum totul depinde de mine; tata, Sammy, la dracu, poate mai mult de jumate din vanatorii care n-au habar ce-o sa-i loveasca.
    Lumea intreaga, gandi el, dar nu o spuse.
    - De ce as ramane? De ce acum? Nu pot, Cass. Nu pot.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Ian 27, 2012 1:47 pm

Cassie simtise cum scutul isi recapata forma din ce in ce mai mult.
    -Bine, fa cum vrei. Pleaca.Dar sper ca esti constient de faptul ca pana maine nici zgarieturile de pe abdomen nu o sa ti se vindece.Si ca probababil o sa faci vreo infectie ceva, iar eu dragule nu mai vreau sa am din nou sangele tau pe mine. Daca tot vrei sa te duci...
    Cassie luase o gura de aer, s-a mai gandit o secunda la lucrul pe care o sa-l spuna , si inca nu stia dece o va face.
    -Atunci lasa-ma sa vin cu tine.Macar atat.
    Cassie se uita in ochii lui cu dorinta, tristete,amaraciune dar,spre uimirea si dezamagirea ei , si un strop de iubire.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Ian 27, 2012 1:51 pm

Dean isi arcui o spranceana, si pufni uimit. Sa vina cu el ?
    - Poftim? Te cunosc prea bine ca sa te pun sa repeti ceea ce tocmai ai zis, dar inca nu pot sa nu fiu socat. Vrei sa vi cu mine? De ce?
    Deschise gura sa mai spuna ceva, dar cumva, intelese. Inca ma iubeste., gandi el, fara sa-si dea seama exact ce simtea despre asta. Era oare un motiv in plus sa nu vina cu el ?
    Oricum ar fi, si daca as iubi-o asa cum o face ea, nu o pot lua cu mine. Oricata nevoie as avea de inca cineva. Oricat de mult mi-ar lipsi.
    - Cassie, mereu ai fost impulsiva si naiva de-a dreptul, dar asta intrece orice masura. Mai bine te impusc cu mana mea decat sa te las in voia a ceea ce se intampla acolo, afara. Ai scapa mai ieftin cu un singur glont in dreptul inimii.
    Spunand cuvintele, il trecura fiori reci.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Ian 27, 2012 2:02 pm

Cassie nu stia daca ar trebuii sa se simta insultata sau flatata pentru ca lui Dean chiar ii pasa.
    -Da, Dean, sa vin cu tine. Cum adica dece? Gandestete putin, demonii acestia de care zici,chiar crezi ca nu stiu ca esti aici? Chiari crezi ca nu au aflat despre mine? Daca chiar crezi asta , atunci tot ce pot intreba este :cat de naiv esti? Tu chiar crezi ca ei stiu ,cum stim noi doi, ca tu nu mai simti nimci pentru mine? Ei nu stiu asta .O sa vina aici cu prima ocazie pe care le-o da regele lor din foc. Sau mai rau. Daca se duce dupa tata? Nu as trai cu asta, Dean.Iar acum sa fim sinceri, cu tata plecat pe urmelele unei creaturi, cu mama moarta, nu am pe nimeni . Toata lumea face alt ceva, are alta treaba , nu le pasa de mine. Iar deobicei nici mie nu mi-ar pasa. Dar acum , acum imi pasa al naibii de tare .
    Cassie se uita la el imbufnata si astepta un raspuns.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Ian 27, 2012 2:08 pm

Dean isi pleca privirea, ca ea sa nu citeasca in ochii lui faptul ca ii dadea dreptate. Totusi, trebuia s-o recunoasca cu voce tare, mai devreme sau mai tarziu : Cassie avea dreptate. Demonii, daca asta erau si daca erau intr-adevar dupa el -ceea ce pana acum nu trezea niciun dubiu- aveau sa stie in curand unde era, adica acolo, cu ea. Si chiar daca ar fi plecat in momentul ala, stia ca ei ar fi venit s-o ia oricum. Ca sa-l aduca inapoi ca momeala, sau pur si simplu pentru placerea de-a ucide, de a tortura.
    Clatina din cap, refuzand sa accepte, nevrand sa decline. Intr-un final, ofta nervor pe sine insusi pentru ca o lasase sa castige atat de usor.
    - Bine, fir-ar sa fie, haide cu mine! murmura nervos, apoi o fulgera cu o privire amenintatoare. Dar daca o singura data lasi sa intervina ce a fost intre noi in treaba cu cautarea asta nebuna, te pun intr-un tren si te trimit la cel mai vechi si de incredere prieten al tatei, in Nebraska. Pricepi ?

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Ian 27, 2012 2:20 pm

Cassie rase asa cum doar ea putea sa rada atunci planul ei dadea roade.
    -Stai linistit. Ce am avut noi in trecut, ramane in trecut.Nu o sa intervina in vanatoarea noastra. O sa avem o relatie strict profesionala.Din momentul asta, daca o sa fac ceva care nu este strict profesional atunci jur pe memoria mamei mele ca o sa ies din viata ta, pentru totdeauna. Dar sa nu cumva sa incerci sa faci pe seful cu mine ca ti-o iei pe coaja,inca nustiu cum o sa fac asta , dar hai sa nu aflam.
    Cassie incepuse sa rada ca o isterica dintr-o data.Printre hohote reusise sa spuna:
    -Cine s-ar fi gandit. Noi doi parteneri de vanatoare, asta da destin,partenere.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Vin Ian 27, 2012 2:39 pm

Dean schita un zambet sincer. Chiar asa.
    - Am renuntat sa mai cred in destin de ceva vreme. Am renuntat sa mai cred in ceva.
    Ii arunca o privire obosita si se ridica de la masa, luand sticla de vodka de pe dulap. Iesi pe balcon descult, imbracat cu un tricou gri cu mesaj pro-cannabis si niste blugi rupti la genunchi, stramti. Inca ningea cu fulg mari si desi, iar zapada inghitise deja totul in jur.
    Ofta incet, stiind preabina ca ea il cunostea destul de bine cat sa nu se apropie de el cand vroia sa fie singur. Putea fi ingrozitor atunci.
    Lua o gura de vodka si privi spre casele joase, linistite, si dincolo de asta spre dealurile ninse si spre muntii cu piscuri pline de zapada. Abia simta frigul, si la inceput crezu ca era doar "cadoul" dat de vodka. Apoi abia simti si somnul, care-l fura pe neasteptate, facandu-i pleoapele sa se inchida grele.
    Judhiel. Numele ii veni cu atat putere in interiorul mintii, reverbrand in creierul lui ca intr-un cauciuc vechi, atat de zgomotos si obsedant ... . Deschise ochii, cascandu-i in jur, cu inima batandu-i de sa-i sara din piept.
    O durere orbitoare de cap il curprinse dintr-o data, facandu-l sa scape sticla pe cimentul usor acoperit de zapada si sa-si inclesteze pumnii. Se lasa la pamant, strangand din dinti, amintindu-si ca prin vis de aceste crize care-l apucau pe Sam din senin. Oare asta simtea si el de fiecare data? Fratiorul lui ....
    Judhiel. Judhiel. Judhiel. Judhiel. Numele ii juca in spatele ochilor si ii urla in minte, facandu-i imposibil sa se gandeasca la altceva in afara de durere. Judhiel.
    - Lasa-l in pace. Lasa-ma in pace! urla el ingrozitor de tare, repezindu-se neomensc spre balustrada balconului, cu atata putere incat aproape cazu dincolo de ea.
    Si apoi, totul inceta. Simti din nou fulgii cazandu-i pe par si pe fata, reci si usor iritanti, simti frigul piscandu-l de brate. Judhiel. se gandi el, de data asta de buna voie. Oare cine era?
    - Cassie! tipa el, deschizand usa balconului cu putere. Au aflat. Sunt pe drum.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Vin Ian 27, 2012 3:03 pm

Cassie , vazandul pe Dean indreptanduse pe balcon , decise sa fac un dus si sa se schimbe.Intrase in baie, daduse drumul la apa , iar cand sa desfaca si a doua incheietoare a sutienului il auzi pe Dean. Incercase pret de o secunda sa isi prinda a doua incheietoare de la sutien , dar nu reusise asa ca o lase balta si fugise spre Dean.
    -Acum, acum?! Ce mama naibii ar trebuii sa insemne asta? Nu avem nimic ce ne trebuie sa sa putem macar sa ne ferim de ei . O avea tatal meu ceva legatura cu asta dar avea asa de multa incredere in mine incat nu cred ca a lasat nimic de folos prin casa. Iar in cazul in care nu ai tu vreoo arma mare si puternica in buzunarul din spate de la pantaloni suntem cam morti. Alte sugesti chiar ar fi binevenite , Dean!
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Sam Ian 28, 2012 1:38 am

Dean multumi -oricui ar fi fost dispus sa-l asculte- in gand pentru ca Cassie nu-l intrebase de unde stia asta. Privi spre ea, imbracata doar in lenjerie si nimic mai mult, apoi inclina din cap inspre usa.
    - Impacheteaza doar strictul necesar -Cassie, vrobesc serios!- si lasa un mesaj pe robot cum ca ai plecat spre o destinatie-fantoma. Nu spune nimanui unde esti si in niciun caz -in absolut niciun caz- nu-ti lua mobilul.
    Isi lua jacheta murdara de sange de pe spatarul canapelei si isi roti privirea prin camera.
    - Eu te astept jos, la masina. Daca vin prin fata, o sa incerc ... -o sa reusesc- sa-i incetinesc. Dar daca intra direct prin vreun geam sau vreo canalizare, atunci nu stiu, chiar nu stiu ce-as putea sa fac. Daca se intampla asa, lasa tot si fugi.
    Incerca sa-i zambeasca incurajator, intrebandu-se daca era oare ea in stare sa faca asta. Deschise usa si se rasuci in prag spre ea, chiar inainte sa iasa.
    - Si, femeie, serios iti spun : grabeste-te!

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Sam Ian 28, 2012 1:58 am

Cassie nu stia in legatura cu ce sa fie mai ingrijorata. Sa fie din cauza ca niste demoni sunt pe urmele lor , si vor sa ii omoare si tortureze, sau sa fie mai ingrijorata din cauza ca nu stia definitia strictului necesar. Incepuse sa aiba mari dubii in legatura cu decizia pe care o luase, dar stia ca era prea tarziu ca sa mai dea inapoi atunci. Incuvinta din cap si fugi rapid in camera ei. Deschise dulapul si se uita dezorientata timp de zeci de secunde. Isi amintise de Dean care stia ca in momentele acelea o injura, cel mai probabil. Lua o gura mare de aer si isi scoase valiza din dulap. Se aseza in genunchi si incepu sa uite prin dulap , inca incercand sa inteleaga definitia strictului necesar. Renuntase dupa zece secunde, decise sa se schimbe mai intai. Isi scoase din dulap lenjeria curata si cele mai simple haine pe care putuse sa le gaseasca. Se duse in baie si incepu sa isi stearga urmele de "Dean" de pe ea. In mintea ei , fiecare strop de sange sters , era fiecare moment al trecutului sters. In acel moment decise sa lase absolut totul in spate, familie, casa , prieteni.Si pentru prima oara de cand a intrat Dean din nou in viata ei,decise sa il lase si pe el in trecut. Sau cel putin sa lase ce insemna Dean pentru ea in trecut.Se uita prin oglinda in spate, vazu valiza desfacuta pe pat,vazu pozele cu ea si cu mama ei de cand era mica. Lasase o lacrima sa curga dar o sterse rapid. Dupa ce trecutul fusese sters de pe ea, decise sa se schimbe. Isi daduse lenjeria jos. Luase hainele curate si incepu sa se imbrace. Cassie simtise cum suntele ceasului ii strapungeau inima, ar fi vrut ca timpul sa se opreasca, sa nu fie nevoita sa faca asta. Dar o parte din ea stia ca in acele momente nu mai conta ce dorea, ce iubea sau la ce tine ea cel mai mult. In acele momente tot ce conta era ce trebuia sa faca.
    Decise sa nu mai treaga de timp. Incepu sa impacheteze. Pentru incepu isi puse lejerie intima, crezand ca asta ar trebuii sa se incadreze in strictul necesar. Se uitase la hainele de pe ea si decise sa isi mai ea cateva schimburi confortabile. Ramase fara idei. Fugise din nou pana in baie ca sa isi mai ia si produsele cosmetice, pasta si periuta de dint.In drum sper valiza insfacase si feonul de pe noptiera. Se gandise ca daca Dean tot o va omora, macar nu o va face degeaba. Imediat isi aduse aminte de tatal ei, care mereu isi punea un costum pentru "ocazile speciale" cand trebuie sa creada lumea dar si tu ca esti altcineva. Isi puse imediat o rochie de gala, una mai lejera, un costumas elegant. Papucii si puse cat de repede putuse.Se mai uita o data la mormanul de haine, papuci si cel mai probabil lucruri inutile, si inchise incet fermoarul.De pe noptiera isi luase portofelul si o poza cu sora ei ,pe care o puse in el.Luase valiza si mersu cu pasi grabiti dar apasati spre usa. Chiar inainte sa iasa pe usa isi aminti de trusa de urgente de care tot zicea tatal ei . Inainte crezuse ca in ea erau medicamente si bandaje, dar acum se gandise ca nu strica sa verifice. Deschise cutia si zambi multumita. Luase arma gasita intr-un mod cel mai probabil indemanatic si se duse inapoi la usa. Puse mana pe clanta si mai arunca o privire trista spre camera in care a crescut. Stinse becul si zambi trist. Iesi pe usa si o inchise in urma ei. Incet dar sigur o incuiase de trei ori, fara sa stie de ce facu asta. Un gand din creierul ei ii spunea ca daca demonii aia ar fi vrut sa intre in casa, ar fi facut-o ori de cate ori ar fi ea incuiata. Luase o gura mare de aer si se indrepta inca nu mici dubii spere masina neagra .
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 29, 2012 8:17 am

Sam isi lipi capul de perete, tremurand din toate incheieturile. Isi stranse genunchii la piept, infasurandu-si mainile in jurul lor, si stranse isi apasa pleoapele de ei, incercand sa nu vada decat negru.
    Pleaca. gandi el, sau poate o spuse cu voce tare - oricum nu ar fi facut vreo diferenta. Simti prezenta atat de apasatoare din nou, vazu chipul inaintea ochilor inchisi, auzi vocea, atat de infioratoare si stridenta incat ii smulse un urlet de pe buze. Isi acoperi urechile cu mainiile, izbindu-se incet de gipsul peretelui.
    - Pleaca, pleaca, pleaca! urla el, deschizand ochii doar ca sa intalneasca niste ochi de-un albastru aproape alb lipiti de ochii lui.
    - Pleaca, te r ...
    Fusese gata sa zica "te rog". Stia ca daca ar fi implorat, daca ar fi ajuns sa-l implore, totul s-ar fi terminat. Inca putea sa reziste.
    - Pater noster, qui es in caelis, incepu Sam ragusit, cu vocea tremurand, iar aceste cuvinte facusera sarea din jurul lui sa se imprastie, peretii sa vibreze si suieratul din urechile lui sa devina un tipat. Isi strane ochii atat de tare incat simtea ca nu mai putea sa-i deschida vreodta, cuprins de o frica teribila.
    - Pater noster, qui es in caelis sanctificetur nomen tuum ...
    Ceva il izbi de perete cu o forta care-i taie rasuflarea. Incerca sa urle, dar nu iesi niciun cuvant. Mainiile incepusa sa zgarie podeaua pana la sange, ochii sa i se zbata pe sub pleoape.
    Te rog, salveaza-ma. isi spuse in gand, strangand din dinti ca sa nu-si sfartece limba.
    - Adveniat regnum tuum. Fiat voluntas tua sicut in caelo et in terra et -
    Durerea devenea insuportabila. Nu stia daca ceea ce-i uda obrajii erau lacrimi sau sange. Mama, gandi el, curprins de o senzatie de arsura care pornea din crestutul capului. Mama.Trebuia sa reuseasca ... sa o spuna, trebuia sa ... .
    - P-p-pleaca, nenorocitule, nu o sa ma iei! Et ne nos inducas in temptationem; sed libera nos a malo. Amen. Amen. Amen. AMEN!
    Forta se scurse din el cu atata putere incat il tranti cu fata la podea, si fiecare geam se sparse cu un zgomot asurzitor ; toate cioburile cazura pe el, si nu avu timp sa-si fereasca decat ochii. Dar ce mai conta niste sange, niste rani, niste cicatrici?
    Trebuie sa rezist. Inca putin. Cineva o sa vina. Trebuie sa vina.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Ian 29, 2012 8:32 am

Cassie isi tarase geanta pana la masina. Deschise portbagajul ca sa isi puna geanta acolo. A fost surpinsa sa vada ca portbagajul era ca un cufar cu fel si fel de lucruri pentru vanatoare. Cassie incercase sa deosebeasaca cateva dar pareau toate la fel pentru ea. Inchise portbagajul si deschise usa din spate.Zambi cand vazuse ca era goala si isi tranti inauntru geanta.Mai lua o gura de aer si deschise usa din drepta a masini.Se urcase inauntru si ii mai arunca o privire lui Dean.Spre surprinderea ei in acel moment nu il mai vedea ca ceva din trecut , ca o fosta iubire, ci ca pe viitor, un nou inceput, o noua viata.
    -Ok...hai sa facem asta. Si ma refer acum, Dean.Calca acceleratia naibii, pana nu ma razgandesc si dau buzna in casa.
    Cassie spera ca el sa o faca, nu glumise cand o spuse.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 29, 2012 9:45 am

Dean nu astepta sa i se spuna de doua ori ; porni in viteza, incercand sa se concentreze la drum si nu la persoana care statea langa el.
    Pe bancheta din spate stia sigur ca era cel putin o preche de chiloti tanga si cateva sutiene, si era convins ca daca Cassie s-ar fi asezat acolo, el ar fi avut cu un membru mai putin. Spunea ca trecuse peste, dar stia ca nu i-ar fi convenit sa vada asa ceva.
    La dracu, nu e vina mea daca ele si le uita mereu! Ai zice ca nu-s obisnuite sa le tina pe ele prea mult.
    Privi spre ea si ofta incet, apoi clatina din cap. Se simtea stanjenit, oarecum, de prezenta ei.
    - Trebuie sa-l gasesc pe afurisitul de Bobby. Trebuie s-o fac, daca vreau sa aflu macar jumatate din ce trebuie. Casa lui e la o ora si ceva de-aici, dar va trebui sa ne fortam intrarea. Poate a lasat ceva, un indiciu, nenorocitul naibii. Ultima oara cand am fost acolo am fost destul de idiot cat sa cred ca nu e acasa momentan, dar acum sunt sigur ca a plecat de-a binelea. Daca au putut veni la tine, sigur au venit si la el.
    Si cu siguranta, la multi altii. Oare cati au scapat? Tata ... .
    - Regreti ceva? o intreba el, aproape soptit.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Ian 29, 2012 11:27 am

Cassie se uita doar in parbriz si se gandea la viata pe care a last-o in spate si la viata pe care o va incepe.
    -Acum? Nu.Surprinzator chiar nu .Dar sunt mai mult ca sigura ca o sa am . Nu stiu dece, cand sau cum. Dar stiu ca o sa am.Sau poate doar imi este mie frica de necunoscut.Chiar nu stiu.
    -Dar sper sa aflu cat mai curand, ii sopti lui Dean.
    Cassie incepu sa se uita pe geam intrebanduse daca Dean nu stie ce sa raspunda sau toata situatia asta era prea ciudata.Tacerea a navalit peste masina foarte rapid. Cassie continua sa se uita in gol timp de minute bune.Posibil sa fi adormit cu ochi deschisi.Se uita la Dean care conducea ingandurat,din cand in cand mai fredona versurile melodiei de la radio,de fiecare data cand facea asta Cassie zambea. Lua o gura mare de aer si se uita din nou pe geam.Dupa cateva secunde , toata linistea o enerva,se uita la ceasul bordului si vazu ca trecuse deja aproape 2 ore de cand isi lasase vechia viata in urma.
    -Nu ar trebuii sa ajungem deja la Bobby?
    Cassie se uita intrebatoare la Dean.Isi recunoascuse ca nu dorea sa ajunga, nu vroia sa isi inceapa noua viata deja dar trebuia sa sparga tacerea.In mintea ei asta era mai important.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 29, 2012 12:13 pm

Dean inclina din cap spre o casa de la marginea orasului in care se aflau ; era darapanata, si totusi se vedea ca nu statea chiar sa cada de-a dreptul. Curtea era plina de fiare vechi, in special cele pentru masini, si zugraveala cazuse pe alocuri de pe peretii casei cu un singur etaj. Dar pentru Dean, era aproape acasa ; singurul lucru pe care-l cunoscuse ca domiciliu stabil, locul unde tatal lor ii aducea mereu cand se imbolnaveau grav sau cand el avea o vanatoarea prea complicata ca sa-i lase singuri.
    Bobby nu avusese niciodata copii, dar ar fi fost un tata al naibii de bun. Oare unde naiba e, nenorocitul ?
    - Aici e, Cass. Stiu ca mori de nerabdare. spuse Dean cu urma unui zambet ironic, apoi iesi din masina si deschise usa portabajului.
    Majoritatea lucrurilor de aici sunt de la el. Cat de ironic sa le folosesc pe propia lui casa. Lua o pusca cu gloante cu sare grunjoasa, pentru orice caz, si o ranga metalica. O striga pe Cassie, asteptand sa iasa din masina.
    - Haide aici si alege-ti jucariile. O sa ai si tu nevoie de ceva, dar daca cumva le strici am de gand sa te vanez si sa te ucid ca pe-un animal.
    Ii servi un zambet seducator.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Ian 29, 2012 12:30 pm

Cassie iesi din masina, se oprise pentru o secunda .Se gandi sa spuna o rugaciune sau ceva, dar s-a razgandit dupa ce si-a amintit tot ce facuse in viata ei , era sigura ca oricum nimeni nu o va asculta.Se duse langa Dean cu pasi rapizi.Se uita in portbagaj dar deveni din ce in ce mai nesigura si confuza. Lua primul pistol pe care il vazuse, tot ce spera era ca ea sa nu se impuste singura. Lua pistolul in mana si il ridica un pic ca sa ii dea Dean aprobarea.
    -O sa incerc sa nu ma omor. Si nu iti face griji, promit sa imi pun pistolul in fata vieti mele, iar daca o sa aleg intre el si viata mea, pai o sa fi madru sa afli ca o sa il salvez.
    Cassie zambi ironic, desi spera ca el sa o ia ca pe o ironie si sa nu creada ca ea chiar va face asta.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 29, 2012 12:45 pm

Dean rase sarcastic si inchise portbagajul, apoi ursca scarile verandei ponosite de lemn.
    - Asa sa faci. spuse el, vorbind destul de incet ca un eventual vizitator sa nu-l auda.
    Suna din noua la sonerie, la fel cum facuse data trecuta, apoi lovi cu pumnul in geam, lucru care ar fi trezit orice locuitor pe o raza de un kilometru.
    Cand se convinse ca nimeni nu era acasa -nimeni viu, cel putin- impinse cu putere ranga in desparitura dintre usa si tocul ei. Fusese nevoie de cateva lovituri, si durerea din umar care inca nu disparuse incepu sa pulseze din nou, dar intr-un final usa se intredeschise.
    Dean se intoarse spre Cassie, intrebandu-se daca avea sa-l loveasca pentru ca zicea asta :
    - Doar ai grija, okay ?
    Intra impingand usa la perete, si primul lucru care-l simti fu racoarea tevii de metal care il apasa in ceafa. Buna, Bobby.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Ian 29, 2012 12:51 pm

Cassie isi dadu ochi peste cap cand ii spuse Dean sa aiba grija. De abea clipise si il vazu pe Dean cu un pistol la tampla. Se uita la pistolul ei , il tinea invers. Il intoarse rapid si il intrepta spre persoana...creatura necunoscuta.
    -Lasa arma jos, sau jur ca te impusc.
    Cassie vazu cum Dean isi lasa arma lui jos , crezu ca o facu din frica.Necunoscutul nu ceda.
    -Voi creaturile astea sunteti asa surde din nastere? Nu ai auzit cand am zis sa pui naibi arma aia jos? Nu ma fa sa repet , pentru ca nu o voi face.
    Cassie se uita la Dean intrebanduse dece statea acolo ca un popandau fara sa faca nimic.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 29, 2012 1:10 pm

Bobby nu apuca sa-l ia pe baiat in brate, ca se trezi cu un pistol infipt intre coaste.
    - Ce mama ... ? incepu el, incercand sa se intoarca, dar Dean i-o lua inainte.
    - Cassie, bagami-as picioarele, doar ... lasa-ma nenorocitul de pistol jos, se poate?
    Bobby se intoarse spre ea incruntandu-se, si inclian din cap spre Dean.
    - Sunt de accord cu el aici. Acum, fi buna si ia arma aia de pe mine.
    Facu un pas in fata si il stranse in brate de Dean, atat de uimit sa-l vada incat uita sa si zambeasca.
    - La dracu, Bobby, iti bate unu' cu ranga in usa pana o doboara si tu astepti atata timp sa tragi? Sa fiu al naibii daca stiu cum esti inca in viata! exclama Dean razand, apoi arunca o privire care parea sa spuna "scuze pentru usa".
    - N-am fost crescut de-un Winchester, baiete. Eu gandesc inainte sa trag. Oricum, ce dracu e cu ... ?
    Bobby se opri ca sa priveasca spre fata satena din cadrul usii, care tocmai il amenintase cu arma. Fu de ajuns o privire spre decolteul ei generos ca Bobby sa-si arcuiasca o spranceana pe Dean.
    - Acum le iei cu tine? Serios?! Baiete, exista linii de telefon speciale pentru ce cauti tu.
    El doar rase si ii raspunse cu o injuratura, apoi il imbratisa din nou, atat de brusc si de neasteptat incat Bobby intelese ca nu era ceva neinregula, ci totul. Auzise vorbe printre vanatori, dar nu crezuse ca era nici macar adevarat, daramite atat de grav.
    - Dean, nu ma asteptam sa ...
    - Sa ce? il intrerupse el, cu un zambet mandru si arogant pe buze. Totusi, Bobby ghici in durerea din ochii lui mai mult decat ar fi facut-o dintr-o mie de cuvinte sincere.
    - Doar nu credeai ca m-au luat si pe mine, nu-i asa? La naiba, Bobby, ma ranesti. Ar fi trebuit sa sti ca sunt mai bun de atat.
    Si mila pe care o simtise pentru Dean fu spulberata, ramanand doar baiatul plin de aroganta, care se credea nici mai mult nici mai putin invincibil. Asa tata, asa fiu.
    - Deci tu spui ca Sam nu a fost destul de bun ? De aia l-au luat? il intreba Bobby cu o oarecare asprime in glas, si vazu cum ironia si prefacerea se scurg de pe chipul lui Dean.
    - Nu, vroiam sa zic ca ... . Nu stiu, putem vorbi undeva, Bobby ? Doar noi doi?
    Intelese din ochii lui ca era pe punctul sa cedeze, si nu vroia sa o faca in fata fetei din spatele lor. Poate ca nu e doar o oarecare, pana la urma. Mai, mai. Oare acest Winchester si-a gasit o noua Mary? , gandi Bobby in timp ce-l conducea pe Dean in sufragerie.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Ian 29, 2012 1:31 pm

Cassie isi dadu ochi peste cap. Bobby?! Si eu de unde mama naibii ar trebuii sa stiu? Ce crede ca sunt acum clarvazatoare? Si tot el tipa la mine, in loc sa fie fericit ca incercam sa il salvez.Nu era mai usor sa fug.Barbati astia, asa de misogini si egoisti. Data viitoare il impusc in ce are el mai depret acolo jos daca nu imi spune ceva dinainte...Si tipul asta, Bobby, chiar m-a facut curva lui Dean, incredibil. Trebuia sa stiu ca in lumea asta nu mai prea gasesti femei, iar toata lumea sa ma ia drept fufa lui, dar nici asa din prima noapte. Ce mai inceput , nu am ce zice.
    -Am inteles apropoul, nu va faceti griji. Eu o sa fiu pe aici, cine stie? Poate o sa vina alt priten si o sa il impusc.
    Cassie inchise ce mai ramasese din usa in urma ei . Ii vazu pe cei doi barbati indreptanduse spre sufragerie. Isi bagase pistolul in spatele pantalonilor si incepu sa caute bucataria. Casa era destul de mica asa ca din fericire nu durase mult. In bucatarie gasi imediat o sticla de whiskey si un pahar. Se servi imediat. Tipu m-a facut curva, macar atat merit si eu , nu?Isi turna in pahar si incepu sa se uite prin camera, se plictisi imediat. Auzea vocile din camera alaturata dar nu putea distinge cuvintele asa ca decise sa se aproprie un pic..mai mult. Lua paharul in mana si se lipi de usa sufrageriei.Acum putea auzi bine.
    -O sa astept sa intreb de fata din camera alaturata mai tarziu, tot nu scapi de explicati. Dar acum termina-ti ideea de mai devreme, spuse Bobby aproape in soapte.
    Cassie era sigura ca era din cauza ei.Isi mai dadu o data ochi peste cap , lua o gura de bautura si asculta in continuare.
    Katya Anjoux - Admin

Mesaj  Katya Anjoux - Admin la data de Dum Ian 29, 2012 2:07 pm

Bobby se aseza pe fotoliul din fata lui Dean si astepta, fara sa spuna nimic.
    - Deci, ai de gand sa ne ajuti, Bobby ?
    Raspunsul lui era deja pregatit de cand il vazuse pe Dean doborandu-i usa, asa ca i-l servi fara sa clipeasca sau sa ezite :
    - Intotdeauna. De John ai mai dat ?
    - Nu. raspunse Dean, distrat, parand sa ignore realitatea. Bobby, ce-ti spune numele Judhiel?
    Bobby il privi intrebator, apoi ofta incet, dorindu-si sa aiba o memorie mai buna. Era cu siguranta un nume cunoscut ; foarte putin probabil ca-l auzise in viata de zi cu zi, totusi.
    - As fi mai interesat sa aflu ce-ai patit la umar.
    Asta trezi o reactie de pe chipul baiatului ; Dean dadu din mana a lehamite, dar Bobby avu timp sa observe cum se crispase cand pomenise de asta si cum isi inclestase maxilarul.
    - Ce s-a intamplat, Dean? Esti bandajat ca pentru fortele speciale, sa nu cumva sa indraznesti sa-mi dai tipicul raspuns Winchester "doar o zgarietura".
    Bobby citi de pe fata lui ca ala era exact raspunsul pe care intentiona sa-l dea, asa ca continua sa-l priveasca pe baiat amenintator.
    - Am fost impuscat, in regula? E atat de frumos s-o spun? Face vreo diferenta? Am fost impuscat cu un nenorocit de pistol demonic, sau ce dracu o mai fi fost si ala ; am recunoscut glontul imediat ce l-am simtit in umar.
    Se asteptase la ce era mai rau, intr-adevar, dar nimic nu se compara cu asta.
    - Un ... ce? Un glont ... demonic ? La dracu, Dean, te las cateva saptamani singur si asta patesti ?! De ce n-ai venit direct la mine ?
    Dean isi intredeschise buzele, ca sa se prefaca uimit in ironie, si apoi se incrunta.
    - Cum de nu m-am gandit la asta ! Ah, da, pentru ca nu erai acasa, Bobby! Uiti ca a trebuit sa-ti dobor afurisita de usa ca sa obtin o reactie ? Crezi ca as fi putut sa o fac cu un blestemat de glont in umar?
    - Potoleste-te, baiete. Stim amandoi ca nu despre asta e vorba, la fel cum nu e vorba nici de numele ala straniu sau de gagica din camera de langa. spuse Bobby cu calm, aplecandu-se incet peste masa ca sa-l priveasca mai bine pe Dean.
    - Nu, nu e. E vorba doar despre Sam. L-au luat pe Sammy, Bobby.
    - Stiu, baiete. raspunse Bobby, stiind ca orice ar fi spus nu l-ar fi putut consola pe Dean. La fel ca John, baiatul ura cel mai mult sa se simta neputincios, sa stie ca nu poate face nimic.
    - Trebuia sa-l protejez, trebuia sa merg eu la vanatoarea aia nenorocita in locul lui. Am preferat sa raman in bar, ar fi trebuit sa merg cu el, sa ... . Ce ma fac acum ? Cum sa-l gasesc, cum sa opresc toata asta? Cum sa-i spun tatei ?
    Dean isi ingropa fata in palme, si lui Bobby nu-i trebuira doua priviri ca sa vada cum umerii i se zguduiau incet. Iesi din sufragerie ; nu avea niciun chef sa-si primeasca noua musafira, dar stia ca baiatului nu-i convenea sa fie vazut plangand. Era, pana la urma, un Winchester.

Cassie Sloan
    Awaiting chance.
    Awaiting chance.

Mesaj  Cassie Sloan la data de Dum Ian 29, 2012 2:24 pm

Cassie inca era cu fata lipita de usa, nici nu auzi pasi lui Bobby, pana cand era prea tarziu.O vazu-se. Cassie ridica incet paharul.
    -Sper ca nu te superi, m-am servit singura.
    Bobby facu semn ca nu. Cassie arunca o privire spre camera unde era Dean.
    -Dean singur in camera...Nu trebuie sa fie de bine.S-a intamplat ceva grav? Sau, mai grav ?
    Cassie era o persoana destul de rabdatoare, dar atunci chiar dorea un raspuns cat mai repede.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Aug 20, 2018 6:12 am